Oranje

Odg: Oranje....

Zoran Kostović je napisao(la):
@zrine892
Lepo izgleda oranje. Koji je to korov? Ne liči mi na sirak.

Uf nepitaj bolje to. Nema šta nema od korova. Inace tu mi je voda ležala pa je svi živo izraslo. Ima i suncokreta kojeg nisam mogao ovršit. Pa sam morao okolo vršit.
 
Odg: Oranje....

ralekiraj je napisao(la):
Zoran Kostović je napisao(la):
Kako će ovo da se pripremi za setvu ako ne bude bilo nekih žešćih mrazeva?
Verovatno ce biti jos mrazeva, jos nije zima gotova. Ako ne bude mrazeva :sta:
Biće kiše i vetra.... Ta crna ritska ilovača se dobro raspada uticajem vode i vetra..... Daleko od toga da joj netreba mrazeva.....
 
Odg: Oranje....

Ovdje je išlo ok, iako je niže bilo dosta vode, ali se pooralo..


Uploaded with ImageShack.us

A ovdje samo u ovom smjeru, ako idem odozgo, manji mi je nagib i sve pet, osim što nakon par metara opet završim u ovom jarku, smotam stepenicu, skoro se prevrnem, nemog izać, pa mi na kraju ostalo nekih 4m širine nepoorano, prestrmo, nagib, premokro.. Nevrijedi se prebacit..


Uploaded with ImageShack.us

To sitno će čekat proljeće.. Traktor se ovih dana pere i šupa..
 
Odg: Oranje....

E, za ostale parcele to pitanje je na mjestu, ali za ovu ne, na ovoj ima 4-5 tzv. žmiraka (izvorčića) pa i po ljetu bude blata, sad kiše nije bilo ohoho, ali vode kolko oš..

btw. stari radi, ja na terenu, brat 2 razred srednje, pooro sve osim tih par jutara. Ovdje nije brazda za njega.. Prvi puta nam se desilo da nismo poorali na vrijeme, više mislim da neće.

2telnett: da leopard 14cola, odlično mu paše, a i zaorava dobro, ugodno me iznenadio, mislim da nebudem više kvačio imt-ov plug..
 
Odg: Oranje....

Da takodje i mene je prijatno iznenadio po pitanju lakoce i kose vuce . Na 360 je raspon tockova isti kao na zeki jedino nije vucna sila ista, no izlazi i 360 nekako na kraj snjime . :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Sve ovisi kako su stavljene felge, ursus mi je bio malo uži, imo je drukčije okrenute felge a gume su i tad stršale van iz blatobrana. A da se lagano vuče je. Zetor je za brzinu brži od ursusa, a drugom (treća na ursusu) ide ko od šale.
 
Odg: Oranje....

matke. je napisao(la):
dulegagic je napisao(la):
Jedan prijatelj se ponovio...

ali nikako da ga usteluje...
koja je to mašina, nisam je viđao do sada, koliko je dao ::novac:: ? :ppozdrav:
video sam ovo na internetu samo plavi ide sa 8 brazdi u ruskom černozemu
Post je spojen: [time]1295473689[/time]
_________________________________________________
kolko taj čovek daje za gorivo
 
Odg: Oranje....

Dragan18 je napisao(la):
kakvu veliku brazdu?
Zakosen plug,ne stoji pravo i vise ide u neorano!
Post je spojen: [time]1295477936[/time]
_________________________________________________
Zoran Kostović je napisao(la):
Kako će ovo da se pripremi za setvu ako ne bude bilo nekih žešćih mrazeva?
nikako
 
Odg: Oranje....

Ljudi gledam da dosta njih ore sa preko 2000 obrtaja! :sta:
Nije li malo puno? Ja koliko znam 1800 1/min je idealna snaga sa potrosnjom!?
U tanjiranju bi trebalo da je isto, eventualno druga brzina!
 
Odg: Oranje....

Ja sam isao u utorak da orem ide super mnogo bolje nego u novembru.Slikao sam,a slike kada navatam nekog da okaci na forum :udri:
 
Odg: Oranje....

Ja sam juce zavrsio oranje,islo je super nije bilo tesko za rusa.ostalo mi jos pola jutra u ritu cekam da se voda povuce i nosim stajnjak i orem pa videcu na prolece sta cu s njim,imam jos sojiste 9 kj ali to namerno nisam uzorao platicu nekog sa velikom tanjiracom da mi uradi i posejacu opet soju.
 
Odg: Oranje....

2chtjkn.jpg

Post je spojen: [time]1295517005[/time]
_________________________________________________
ehf50n.jpg

Post je spojen: [time]1295542293[/time]
_________________________________________________
2ivlav7.jpg
 
Nazad
Vrh