Oranje

@grabik Nisam o tome pisao već o skidanju četvrte i širenju pluga na maks zahvat što se neće desiti pa nisam hteo ni da debatujem u tom smeru niti da pišem o tome.
 
Joni u usporedbi sa velikom vecinom zapadnih i japanskih traktora ,iste snage je uvjek tezi, vise trosi i bolje ide.
Ima istine,ovaj moj na primer u transportu ili tako nekim lakim poslovima trosi kao tenk. Medjutim u oranju i spremanju je to sasvim ok.U zavisnosti od zemlje od 23-4l do 35l po ha u oranju.
Na primer pre 2 godine sam sa njim vukao rolo presu,potrosi nafte kolko bale vrede :)
 
Ima istine,ovaj moj na primer u transportu ili tako nekim lakim poslovima trosi kao tenk. Medjutim u oranju i spremanju je to sasvim ok.U zavisnosti od zemlje od 23-4l do 35l po ha u oranju.
Na primer pre 2 godine sam sa njim vukao rolo presu,potrosi nafte kolko bale vrede :)
Znaci on troši otprilike po satu isto, pa sad upregnut ili ne njemu je slična potrošnja.
 
Ovih dana sam nastavio oranje i islo je poprilicno fino, sve je manje vise bila laksa zemlja za oranje,plug sam vratio sa 33 na 38 zahvata i ide sad dosta dobro.

20221103-143627.jpg
20221103-113013.jpg
20221104-143856.jpg
 
Sremskapolja interesuje me da li ce se ovde raditi zatvaranje zimske brazde uskoro ili se ovo ostavlja ovako do proleca?
 
Murtin i kod mene je slicna situacija na stnjici. Ima zita i razne trave. Medjutim ja cu ako budem mogao da prvo istarupiram pa odmah zatim zaorem. Visina je jedno 30-40 cm pa ja sa malim plugom i traktorom tesko to mogu dobro da zatrpam i da odozgo bude samo zemlja. A ne volim da se vidi trava. Sve zavisi od vremena kako ce biti dalje.
 
Да ли је то мала брзина кретања јер се познаје свака бразда или је нешто друго у питању?
 
Znaci on troši otprilike po satu isto, pa sad upregnut ili ne njemu je slična potrošnja.
Koliko je meni poznato (ispravite me ako grešim) potrošnja traktora se i izražava u gramima po kilovat-satu, po fabričkim specifikacijama.
Pa sad sve zavisi dal' on za sat vremena i 20l nafte uzore hektar ili poseje 5 hektara ili odvuče prikolicu do silosa, na istom broju obrtaja motora
 
Nazad
Vrh