Oranje

Danasnje oranje za jecam
IMG-20220924-163440.jpg

IMG-20220924-163422.jpg
 
Svaka čast Željko... Kad vidim tvoje oranje, prosto me sramota kako orem... 🙃 Ili nije zaorano kako treba ili iskrivim, uglavnom ne liči ni našta...
 
Stvarno su Željkova oranja za kalendar.I ja se često iskrivim ,pogotovo ako ima prelaza iz dolje na breg i obrnuto.
Kako uopste to i spreciti?? Imam isti problem sa tim....prvo sam mislio da ja krivim, posle sam skontao da se jednostavno zbog dolje i valjda jace zemlje plug sam krivi po malo....i eto ti stomaka za par krugova, svasta sam probao, vukao u neorano ali ne vredi
 
Kako uopste to i spreciti?? Imam isti problem sa tim....prvo sam mislio da ja krivim, posle sam skontao da se jednostavno zbog dolje i valjda jace zemlje plug sam krivi po malo....i eto ti stomaka za par krugova, svasta sam probao, vukao u neorano ali ne vredi
u kukuruzistu mi je najlakse drzati pravac,pratim red i nema greske,a i sam sejem pa pravac gledam da izvucem sto bolje. A sto se tice zavlacenja pluga u doli uvek tezi da plug vuce u ne orano pogotovo ako je sabijeno-ugazeno,ali na ovom plugu je to mozda ako je zahvat 70cm da uhvati 5cm vise,ali ako je to u svakom krugu tako onda kad prilazim doli malo bezim u orano i onda i taman dodje kako treba,ali sve po malo nosi nastelovan i "dobar plug" da su raonici i plazevi dobri da plug se puno ne rita u brazdi jer i to drzi pravac a ne da se uvek namesta i otima.
Evo jedna sveza od jutros njiva dugacka 550m sa tri brega.
IMG-20220925-085311.jpg

IMG-20220925-085330.jpg
 
Nazad
Vrh