Oranje

A ore se dobro. I kod mene u mom kraju gorovo sve uzorano. Da li će biti posijano pod upitnikom je. Danas kupovao KAN 40 km vreća.
 
Ja sam danas zavrsio sa oranjem,orao stricu neku strnjiku ono se sipa milina da radis

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
juce izvukli djubre---pustinja Gobi bukvalno
zD0p4Sy.jpg
hsGSYU4.jpg
 
Bilo mi dosadno pa sam malo studirao kosu vuču pluga. Ko ima strpljena da pažljivo pogleda ovaj snimak, vidjeće da one priče o poteznicama da moraju biti na sredini između točkova padaju u vodu. Obratite pažnju na snimku u dijelu simulacije linija, ima ih na dva mjesta a pogotovo drugi dio simulacije linija.
 
Stalno se nešto dešava ovog proleća i to uglavnom neobične stvari. Tako je sad na redu oranje njive koje radim umesto u novembru , krajem aprila van svih rokova. Da stvar bude gora, njiva se nalazi na bregu i praktično je iz 4 dela koji se moraju zasebno raditi. Kako je sve izgledalo, kako su posao odradili Case Puma 155 i Kverneland 150 b, pogledajte u videu... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
 
Igleda da jeste, donja desna rupa ce da ti smanji zahvat u odnosu na trenutni a donja leva da poveca tako da je ova srednji zahvat i ako ima 12 14 i 16 onda je sad na 14.
 
Juče probao sa df 75 ks, plug je vn l 950. Proba je bila u suvom strnjaku i do 20 cm ide lako, na 25 cm brzina niže 6 km/h, a na 30 cm traktor počinje malo da kliza. E sad na 12 coli bi to bilo na 30 cm dubine odprilike maksimum. Mislim da bi bilo ipak pametnije kupiti 2 brazde 12 14 16 coli da bi imao malo rezerve.
 
Nazad
Vrh