Oranje

Pred ovaj talas padavina zavrsio oranje, prosecna potrosnja 25l/ha.
Veci deo kukuruzista na laksoj zemlji lepo izasao i relativno lako takodje i sojiste, ali strnista generalno i kukuruzista na tezoj zemlji su isla iznenadjujuce tesko i poprilicno je vlazno bilo. Iskreno nisam ocekivao, jeste da je u oktobru pala odlicna kisa ali je i letos bas bilo suvo.
84cc599363a727e9510ef477ca0de154.jpg
e3e5c1e897415da41899addaa87f5c10.jpg
63f298c7c508a7e6aeda3b03620bd420.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
Kako se Lambo pokazao posle oranja?
 
Za sad nemam primedbe 120 sati je odradio, sve je radilo kako treba. Dosta je komfornija kabina u odnosu na stari DF pa je samim tim i prijatnije za rad, i dosta znaci u odnosu na stari sto ima polovljenje brzina pa sam malo brze mogao da orem a da se traktor ne muci.
 
Udarate zimsko...kod nas gotovo da niko nije poceo....neznam sta se ceka. Ja uzoro neka 3 hektara ...na ove cijene dubriva vise i necu sijat a okrenut cu se vise spremanju kvalitetne sjenaze i sijena...bavim se pretežno sa muznim kravama
 
Lambo ima novu generaciju motora, drugačiji menjač, el.reverzer, veći je i teži, ima EHR, klimu...mlađi 20+godina.
 
U osnovne dve verzije koje prodaju ovde nema el reverzera i EHR ali moze da se poruci. Ali bi se cekalo par meseci na isporuku, a ovaj konkretno je bio u dolasku kada sam uzeo profakturu. Dilema je trajala od zimus da li ce biti Turcin, ili Lambo ili DF (cak sam razmisljao i Case-u) samo dosta skuplji i bogatiji opremom. Na kraju posto sam odustao od pokusaja da idem na ovom konkurus 50-40-10 za stocarstvo ( koji se najavljivao jos u toku leta) odluka pala na ovaj. Vreme ce pokazati da li je napravljena greska sto nije uzet jeftiniji turcin ili neki skuplji bogatiji opremom.
Ja sam na mom DF imao elektricni reverzer i isto nisam imao EHR. Na osnovu dosadasnjeg rada u opste ne fali el reverzer jer ovaj ide bas lako i na zgodnom je mestu kao sto bi bio i elektricni za razliku od starijih generacije gde je mehanicki bio pored menjaca. Cak sta vise sad imam i brigu manje jer ne moram da mislim da li ce mi stapovi suncokreta ili kukuruzovina koja nije iseckana lepo pokidati zice od el ventila sto mi se desavalo na DFu dok nisam napravio kakvu takvu zastitu pa se to proredilo.
U odnosu na stari DF nisam dobio nesto mnogo napredniji traktor u tehnoloskom smislu i bogatstvo opreme. A iskreno to nisam ni trazio sto zbog cene sto zbog toga sto zaista nemam potrebu za tim. Mozda jedino EHR bi dobro dosao, ali nije mi od vitalnog znacaja. Dobio sam uktratko noviju generaciju motora, bolji menjac sa polovljenjem brzina, klimu, oko 400kg je tezi traktor sa tegovima od starog sa tegovima, veca kabina, kompresor, mislim da su i kocnice bolje i da ce biti dugotrajnije ali to ce vreme pokazati. Ima tu jos nekih sitnica ali ovo je da nazovem glavno. Sto je najvaznije 0 radnih sati a stari je trenutno nadomak 10000 mozda prodje kod mene tu brojku dok ne ode na oglase.
Izvinjavam se na off topicu posto je tema o oranju.
 
Poslednja izmena:
Nema ni el. reverzer ni EHR.to je socijalna verzija U SDF grubaciji u toj kategoriji sa euro 3 a i 3 b motorima.Naravno kome se sviđa brend može i u euro 5 motorima i sa EHr i el.rev.Što se tiče ostalog sve je identičnog i po meni lično trenutno na tržištu najbolja opcija za kupovinu u toj kategoriji 100ks .odnos cena kvalitet.Kod nas ima tih 100 KS 3 DF ,1 L i 2 Same u svi su prezadovoljni.
 
Bilo ih je u Bajči Žilinskog kada sam išao da se raspitujem za YTO 1304 pre kupovine D.F-a pa uz put svratili i gledali redom traktore koji su tamo bili.
 
Moguće da je bilo,sve zavisi koja narudžba bila,sve je to ista priča agrostad-lambo ,u pribcipu sa iste trake silazi može ono što je kupac voljan da plati.Zvanična ponuda u lambu je par modela na koje im je fabrika odobrila te lepe cene(bar su bile lepe pre poskupljenja).
 
Ovaj što sam ga tada gledao imao je klot opremu a cena mu je bila poprilično jaka, znam da smo komentarisali da za cenu bez pdv imam YTO 1304 sa pdv, doduše tada na akciji.Možda imam i neku sliku u telefonu, morao bih listati.
 
Nazad
Vrh