Oproštaj i poslednji pozdrav članu Petru

Upravo samm se vratio iz Italije i listajući forom naleteo sam na ovu strašnu vest. Moje najdublje saučešće porodici. Imao sam iskrenu želju da pomognem kolegi ali eto, nije bilo prilike. Sada i ovi novi detalji, strašno...
Pozdrav i podrška za Sofiju, morate napred bez obzira na sve.
 
Klupko se odmotava ali za naseg Petra je, na zalost, pre kasno...

Strasne su se stvari dogadjale, ali da se ovo nije moralo ovako odigrati zbog banalnosti kao neovjerena knjizica... STRASNO... Mogli su vam progledati kroz prste, reci: "Napravite TO TO TO i To, pa se vratite dalje cemo rjesavati stvari u hodu, kao ljudi..." Ali eto... Da se preko telefona izderavaju i glume Boga, to nikako i nikad necu podrzavati... Sram ih moze biti. Nece drugacije nauciti reda nego da se i njima ne desi nesto zbog cega bi morali ovisiti o nekoj banaliji, koja im zivot znaci...

Puno puta sam vidio kako bezlicno i krajnje bezobrazno lijecnici kod nas TRAZE i uzimaju MITO... Da se ovaj nas balkan pretvorio u takvo mjesto gdje se i pravo na zivot kupuje...

STRASNO!!!

Odose mi zivci samo citajuci o ovome...


Gospodjo Sofija, primite jos jednom moje najdublje i najiskrenije saucesce zbog gubitka supruga...
 
Nema bog zna šta da se gleda, samo je onaj momak najavio da će naredne nedelje biti priča o Petru, tako da ćemo svi naredne nedelje biti kraj televizora.
 
Kolege! Diskusijom o Zahariju i Urošu smo u Off-u.

Sve sam pročitao šta se izdešavalo.Zagrožen sam postupkom ,ali to je nažalost naša realnost.Birokratija na prvom mestu pa onda sve ostalo.


Žao mi je što zbog lošeg vremena nisam mogao otići na sahranu našem pokojnom Petru.Ovim putem samo se možemo zahvaliti našem kolegi za sve što je učinio,za svoju porodicu,svoje Lokve i naš Forum.

Neka počiva u miru i večna Mu slava.
 
Tesko nasem Petru i savkome koji upadnu u ruke lekara , a oni reguju tek posle , ali bas malo posle.
 
Sad je na žalost gotovo al moje mišljenje je da je bio samo malo zapadnije u nekoj bolnici bio bi živ,ne
znam koliko se sjećata Kornatske tragedije kad su vatrogasci izgoreli i jedinog preživelog Frane Lučića koji je imao 80% orekotina 3 stepena i to gornjeg abdomena pa eno ga živ ima posljedica al je živ a Petar je naspram njega bio u kudi kamo boljoj situaciji.Možda i griješim ali niko me neće nikada uvjeriti da je moralo ovako da završi
 
jedan kaze ovo drugi kaze ono a mi znamo da je petar bio u kriticnom stanju tako da nam je ta dama iz admin.na tako grozan nacin skratila pola zivota!!!
Ovo mi je jako poznato,greota za sve ljude koji se nadju u tome...takvi ljudi nemaju trunke osecaja za necije muke,patnje i nespokoj...a o nesposobnosti da ne pricam,meni je kamionska ruda pala na prst noge i rascepala ga,a kada sam otisao do bolnice docekan sam sa drekom"pa seljaku jedan na sta mislis"...ali to sada nije vazno...zeleo bih samo da napisem poslednji pozdrav nasem clanu...Petre,neka ti je laka crna zemlja i pocivaj u miru.
 
Нека Господ положи његову душу где праведници почивају и најискреније и најдубље саучешће породици преминулог.
 
rekao je Uros da ce u sledecoj emisiji biti tema ovo sto se desilo s tim sto dolaze iz asocijacije poljoprivrede ako se ne varam.....pozvana sam i ja ali jednostavno ne mogu da javno pricam o tome jos je sve ovo sveze za mene tako da mi ne zamerite....pozdrav

---------- Poruka napisana u 19:55 ---------- Prethodna poruka je at 19:53 ----------

264729_218462124850757_100000609144780_733792_37998_n.jpg
 
Na žalost u današnje vreme preovladava sebičluk i korupcija . Svi su oni položili zakletvu samo za neke je zakletva lajanje u vetar samo da se podsetimo kako glasi У часу када ступам међу чланове лекарске професије свечано обећавам да ћу свој живот ставити у службу хуманости.Према својим учитељима сачуваћу дужну захвалност и поштовање.
Свој позив ћу обављати савесно и достојанствено.
Највећа брига ће ми бити здравље мог болесника.
Поштоваћу тајне онога ко ми се повери.
Одржаваћу свим својим силама част и племените традиције лекарског звања.
Моје колеге ће бити браћа.
У вршењу дужности према болеснику неће на мене утицати никакви обзири, вера, националност, раса, политичка или класна припадност.
Апсолутно ћу поштовати људски живот од самог почетка.
И под претњом нећу попустити да се искористе моја медицинска знања, супротна законима хуманости.
Ово обећавам свечано, слободно позивајући се на своју част. Prosto nisam mogao da verujem kada sam jutros čuo mislio sam da se samo meni tako nešto desilo ali izgleda da nam je zdravstvo otišlo u 3 pm::jako_besan::

Imam predlog da se svi lekari za koje se utvrdi da nisu postupili po ovoj zakletvi, javno obescaste, jer su se po njoj zakleli u svoju cast... Sve takve na stub srama za primer drugima
 
Lekari su medju najkorumpiranijim ljudima i ko ih je osudio za nesto?Svi oni su u strankama stranke ih zaposljavaju tako da ... a oni koji su bili dobri strcnjaci su se razbezali po belom svetu.Koliko je u Sremskoj kamenici bilo afera pa nista niko nizasta neodgovara das par hiljada evrica i dobijes prednost da se operises ili da se ozracis tj na njihovoj crnoj listi te poguraju ka vrhu dok drugi pacijenti ni ne docekaju da ostanu zivi + pogrebna oprema to je jedan biznis danas za njih i niko neodgovara za takve postupke oni se bogate na tudjoj nesreci da je drzava normalna nebi to tako islo.Procitajte malo po netu afere u zdravstvu i sve ce vas biti jasno.Ja sam nalazio od 2000 i neverujem sta citam
 
Nazad
Vrh