Oprema za tov brojlera

Da li neko zna gde mogu da nadjem spiralne transportere ( spirale) koje su se svojevremeno koristile na farmama za tov svinja fi 50 i da su duze od 70m POLOVNE?Ako neko zna neka mi posalje pp!
 
Sad znamo koliko ti je dugacak objekat.:haha:Jesi se raspitao posto su nove?Ako ti nesto znaci ima ljudi koji prave spirale po meri.Tvoja cev i tuci.
 
Nove spirale u Jomapexu su 10 e po metru ali verovatno da ima neko polovne koje ne koristi.Spirale su fi 50 idu cev koja je fi 75.
 
Zna li neko koliko otprilike košta metar cijevi za pojenje s nipl sistemom. Imam farmu s nipl sistemom ali trebao bih produžiti svaku liniju za nekih 2 - 3 metra. Ima li neko iskustva sa čišćenjem nipl sistema. Čime bi dobro bilo pročistiti sistem ? Do sada sam radio sa Izosanom ( Chlormax) pa nisam siguran je li dovoljno. Hvala unaprijed :)
 
Zdravo drugari, interesuje me kod zvonastih automatskih pojilica koje su povezane vagres crevom sa plasticnim buretom za vodu, kako se vagres crevo povezuje za bure da ne bi voda curela na spoju? I koliko se prljaju ovakve pojilice i kako se ciste?
 
Zdravo drugari, interesuje me kod zvonastih automatskih pojilica koje su povezane vagres crevom sa plasticnim buretom za vodu, kako se vagres crevo povezuje za bure da ne bi voda curela na spoju? I koliko se prljaju ovakve pojilice i kako se ciste?
Ja sam povezao na klasicnu slavinu.Samo se natakne crevo,tu nije veliki pritisak.Moze se malo za svaki slucaj privezati selnom ili zicom.Sto se tice pranja,treba ih oprati krpom i vodom svakih nekoliko dana na licu mesta.Kad se izbaci tura prskanje masnom sodom i eventualno pranje u jabukovom sircetu,da bi se skinuo kamenac.To vec zavisi od samog kvaliteta vode.
 
Imam jedan deo prostorije gde cuvam tovne pilice, velicine 2x4m. Umesto da stavljam dve obicne sijalice razmisljam se da stavim na sredini jednu neonku od 36w(120cm duzine). Interesuje me kako su se pokazale neonke u tovu pilica? I na kojoj visini bi trebalo da se postavi, da li na plafonu(2,7m) ili da se spusti nize?
 
Neonsko svetlo je hladno svetlo.Nema nikakvog efekta spustiti ga nize.Stedi energiju,al je za pilice bolje obicna sijalica,a kad je potrebno dogrevanje bela reflektorska kvocka.Nikako crvena,jer pod njom su pilici slepi.
 
Da li neko zna za koliko pilica je predvidjena ovakva Jomapeks hranilica? I koja kolicina hrane moze da stane u nju?
6w1y.jpg
 
Ja prvi put vidim tako nesto,al izgleda prakticno.Bilo bi dobro da neko,ako ima iskustva napise nesto o ovoj hranilici.I mene interesuje,a naravno i cena.
 
Pitao ja za cenu u Jomapeksu, cena 785 dinara. Rekli su mi da u nju moze stati 6-8kg hrane. Samo ne znam za koliki broj pilica je predvidjena i kakva su iskustva s njom u vezu rastura?
Inace pitanje za SAMA koju hranilicu bi preporucio za tov 50-100 pilica, da je cenovno pristupacna i da nema mnogo rastura hrane?
 
Poslednja izmena:
Ja koristim Manola B.Italijanska hranilica u koju staje i 20kg,al preporucljivo je ne puniti do kraja,zbog sleganja hrane.Osim ako nije u pitanju pelet.On se ne sleze i ne gusi.Sto se tice cene,malko je skuplja i kostala je po poslednjoj nabavci 1650 dinara.Skupa,al veoma zahvalna za odrzavanje,dezinfekciju i pranje.Kvalitetna kombinacija plastike i aluminijuma.Po meni vredi sve pare.Sto se tice rastura,bojim se da savrsene hranilice nema.
 
nekako mi ovde najpogodnije da napišem .na rts sam gledao neku emisiju zivot u indiji,i međuostalog zivot na selu,domaćica čuva one krave i treba da spremi ručak i sad ode u obor i uzne izmet od krave stavi u jednu kutiju običnu dobro zatvorenu i izbušena za baštensko crevo,a crevo dalje malo kroz zid nabijeno na običnu česmu,na česmu ponovo crevo i povezano za plinski gorionik.odvrne česmu i ovamo upali ringlu,vatru stavi šerpu i završi ručak.oću da kazem na kolko prost način dolaze do ,,metana,,a to se moze iskoristi za zagrevanje objekta za pilići ćurići i prasići,vidim da koristite plin pa čisto da kazem
 
nekako mi ovde najpogodnije da napišem .na rts sam gledao neku emisiju zivot u indiji,i međuostalog zivot na selu,domaćica čuva one krave i treba da spremi ručak i sad ode u obor i uzne izmet od krave stavi u jednu kutiju običnu dobro zatvorenu i izbušena za baštensko crevo,a crevo dalje malo kroz zid nabijeno na običnu česmu,na česmu ponovo crevo i povezano za plinski gorionik.odvrne česmu i ovamo upali ringlu,vatru stavi šerpu i završi ručak.oću da kazem na kolko prost način dolaze do ,,metana,,a to se moze iskoristi za zagrevanje objekta za pilići ćurići i prasići,vidim da koristite plin pa čisto da kazem

Koliko bi govana trebalo za zagrevanje jednog objekta za tov pilica.:sta::osmeh:
 
pa čikadule u principu lako uzneš 3 lopate stajnjak sačekaš reakciju ,upališ i kolko sata gori to je to,ja sam ga malo mnogo uprostio ali ima ko to zna lepo da izračuna.gledao sam u emisiju dobra zemlja,mislim da je upitanju mlekara lazar nisam siguran,čovek ima zaokruzeni proces,farma krava,pa bazen,pa gorionici ili šta već i dobija el,struju za mlekaru,i mislim da deo struje isporučuje epsu.zu emisiju sam gledao ili zimus ili prošle godine.princip je isti ,,stajnjak metan,,:ppozdrav:::novac:: velika ušteda
 
Kolege gde ima da se kupe ovakve niplice trazio kod mene u Leskovcu nigde nema? Moze ime firme,link ili bilo kakav kontakt gde mogu da nadjem?
rx47.jpg
 
Trazio svuda i nigde nema ovakvih plasticnih nipli, u metalpanu imalo, ali ih u skorije vreme nece biti. Nasao sam ove druge metalne pa me interesuje da li ima neko ovakve i kakva su iskustva sa njima? Da li da uzmem ove metalne ili i dalje da trazim i cekam da se pojave ove plasticne?
rx47.jpg


v5km.jpg
 
To bi trebalo biti od ne rdjajuceg materijala,te ne vidim razliku izmedju plasticnih i metalnih.:osmeh:
 
Nazad
Vrh