Oprema za seno i senažu

Žali bože takvih strojeva prve serije.
Ne rade dobro na nagnutom i neravnom.
 
Po komentarima, taj tip se dobro pokazao u radu.
Zašto su ih u masovnoj upotrebi pregazili skupljači u tipu balerina ili sunca je drugo pitanje, na koje još nisam čuo odgovor.
Još se proizvode, ali više je eksotika.


Prednost ti je da se prodaju blizu tebe, pa se možda dogovoriš da probaš.
 
Gledam sad ove sa oglasa. Cijena svemu otišla gore. Prije 7,8 g. uzeo sam class balerinu ws 280 za iste novce. Bile u odličnom stanju i dan danas služe bez greške
 
Zoki uzmi nesto modernije, pitanje je da li ima delova za ovo.
Kaže da tu nema šta da se kvari sem prstiju.E sad videćemo.U sledećoj detelini ćemo je probati.Tvrdi i da ne ostavlja nepokupljeno_On je ženin rođak,pa valjda neće lagati.I reče da se može terati u svim uslovima i brže od balerine.
A meni kao da je sudbinski da kupim ono što niko nema.Jedino što sigurno te pare neću dati.
 
Te niže balerine su mekše i imaju problem kada je malo rosna detelina dok ove višlje su već od 800 pa na dalje.Nije meni hitno da kupujem.Ali sunce grablje imaju problem kad duva vetar-sve lepi detelinu.Čini mi se da pre nisu tako duvali vetrovi.Ili je to zato što sam zaboravio ili je stvarno tako.Ja bar nisam umeo da ih naštelujem kad duva vetar.
 
Jel ima neko SIP samoutovarnu malu prikolicu 12" tockovi ne znam oznaku kupio sam je upravo
Pa me zanima sve

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Pozdrav. Da li neko radi senazu samoutovarnom prikolicom, kakva su iskustva? I da li neko prodaje samoutovarnu prikolicu?

Послато са SM-A320FL помоћу Тапатока
 
Pozdrav. Da li neko radi senazu samoutovarnom prikolicom, kakva su iskustva? I da li neko prodaje samoutovarnu prikolicu?

Послато са SM-A320FL помоћу Тапатока
Ja sam davno radio sa samoutovarnom Megele prikolicom posle smo prešli na neki stari kombajn koji i dan danas koristimo. Moze da radi ali ti treba da bude ispravna potpuno prikolica i sa svim noževima što je teško naći polovno. Svaka seče dosta krupnije od bilokakvog senažnog kombajna ali moze da prodje. Ova što sam ja radio bolje sekla lucerku nego li livadu.
 
Radio sam ja sa Mengele prikolicom, koja ima samo 6 nozeva. I ako je krupno seceno, senaza je bila odlicna, jedino je malo teze bilo prilikom izuzimanja.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Prosle godine mi je drug motao 20-ak bala razi balirao sam rolopresom bez nozeva pa kasnije kad sam koristio bilo je muka da se odmota raz. A razmisljam kod samoutovarne da bi to islo brze i sa manje radne snage jedan dovlaci masu i jedan gazi na gomili. Za senazni kombajn opet treba vise ljudi ali on sitnije radi lakse se ugazi i uzima kasnije. Da li se kvarila vise kad ste koristili samoutovarnu u odnosu na senazer?

Послато са SM-A320FL помоћу Тапатока
 
Probao sam motanje bala a deluje mi nekako sporo i skupo plus u senazi ide polusuva masa pa se desi da neko tvrdje stablo probusi foliju prilikom pustanja obmotane bale to je iskustvo sa razi a lucerka je jos cvrsca i mora teren gde se ostavljaju biti cist meksi trava ili slama.

Послато са SM-A320FL помоћу Тапатока
 
Ja sam motao polu suvu lucerku, nema problema sa bušenjem folije.Mislim da suvu više neću raditi što se mojih potreba tiče dok za prodaju verovatno hoću.
 
@Misaa Kolega ja sam radio sa prikolicama senazu i nisam bio zadovoljan. Prvo sam imao prikolicu sa 24 noza, pa sa prodao i uzeo sa 33 i opet je biko pokvarene. Svaka samoutovarna ga nabije u prikolici da kad se istovari dodje nekako nabijeno u gomilama i to nema sanse da rascuoas i da ugazis kako treba. Mozda bi bolja situacija bila sa samoutovarnim prikolicama koje imaju valjke za istovar pa rastresu masu. Druga stvar, bude krupna, koliko god nozeva da ima, jedan deo prolazi neisecen. Posle toga sam radio samo silazu, iako sam sa senazom bio zadovoljan (onom koja je bila zdrava) posle 3 4 godine kako ne radim senazu, kupio sam senazni kombajn sa 6 nozeva da probam kako ce biti pa cemo videti.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Hvala kolega na savetu, da li ste koristili inokulante? Problem je sto kod nas ni nema neki izbor samoutovarnih prikolica a jos manje ima senazera par komada u oglasima. Hteo bi od ove godine da ubacim senazu u ishrani krava pravio bi od razi-graska i lucerke. Nekako me je strah da potrpam sve a da ne uspe pa na kraju da bacim. Da li daju krave vise mleka od senaze nego od klasicne suve mase lucerke? Po netu sto sam nasao kazu da je dosta kvalitetnija ishrana senazom.

Послато са SM-A320FL помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh