Old-timeri

blaz je napisao(la):
onakvog fergusona te 20 imam i ja to je zvjer.lani mi oso druk lezaj i pracne a djelova nigdje !
Одличан јесте а звер није овај је код мене 43 године. Вероватно одговара са неког другог модела, за бензинце и са другим моторима има делова а за перкинс тешко јер је он прављен искључиво за југославију. Који мотор је код тебе?
 
Da dam i ja svoj skromni doprinos.Ovo je slikano kod coveka u Jarmenovcima kad sam jurio delove za jednog Leylanda.Ima covek cudo jedno.

Ovo ne znam sta je
eit509.jpg


Ovo je MAN
2jc5w1s.jpg


Neki DEUTZ
mt6rl0.jpg


Lepo sredjen Porsche
309ox85.jpg


Ovo nemam pojma sta je ali je najmanji traktor koji sam ikada video
15q7xna.jpg
 
To je fantasticno :D
Taj mali je nemacki Holder sa 10 ili 12 KS,jednocilindricni.A drugi nemci isto cudni,prvi je kramer KL12, on ima Deutz stabilni motor 12KS,taj motor je potpuno isti kao nasi ARANi :cao:
 
@ Bela b
Hvala za objasnjenje za ovog malog Holdera,bas me zanimalo koja je marka. :D

@ Kosjerac
Covek se nalazi u Jarmenovcima,to je selo izmedju Topole i Gornjeg Milanovca.Sisalica za travu stvarno ima cudo jedno,sin mu ima servis za te male motore,skutere i slicno.A od ovih starih traktora nema sta nema,ja se odusevio kad sam video sve ovo. :D Ako nekom nesto treba za te stare i retke traktore neka mi pusti pp,dacu mu broj.Isto i otkupljuje stare traktore. :cao:
 
Proka Azanja je napisao(la):
@ Bela b
Hvala za objasnjenje za ovog malog Holdera,bas me zanimalo koja je marka. :D

@ Kosjerac
Covek se nalazi u Jarmenovcima,to je selo izmedju Topole i Gornjeg Milanovca.Sisalica za travu stvarno ima cudo jedno,sin mu ima servis za te male motore,skutere i slicno.A od ovih starih traktora nema sta nema,ja se odusevio kad sam video sve ovo. :D Ako nekom nesto treba za te stare i retke traktore neka mi pusti pp,dacu mu broj.Isto i otkupljuje stare traktore. :cao:
Proko,nažalost taj tip nije kolekcionar niti ljubitelj starih traktora,jednostavno se bavi preprodajom :udri: A što se telefona tiče,ima ga u svakom broju Novosti Oglasi ::lose::
 
Ma znam da nije kolekcionar,otkupljuje ili remontuje ili prodaje u delovima al ima dosta tih delova za retke masine.Da nije bilo njega moj tast bi puko 1200 evra za delove za Leylanda.
 
Nema na cemu,korisno je poznavati takve ljude,nikad se ne zna...Ima i jedan covek kod Kragujevca,remontuje te stare i retke masine. :cao:
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6-MhL4B7UFU&feature=related[/youtube]
 
evo da i ja ubacim nešto. već sam kačio kod kolega iz poljske neke slike, al ajd:

Fendt mali, za prodaju, 800 eur:



Uploaded with ImageShack.us

pa Normag, ispred Novocomerca u Osijeku ...


Uploaded with ImageShack.us

... a kraj njega i jedan đoni:



Uploaded with ImageShack.us

Evo jedan Fordson, s plugom. Zadruga u Starim Mikanovcima ga je digla na postolje davno prije. Naravno, zadruga se raspala, a on još stoji:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

ima i plug :



Uploaded with ImageShack.us
 
peto1 je napisao(la):
Mogao si te slike i da smanjis ima ih da nekom otvara pola sata. :ppozdrav:

Stvarno ljudi imajte malo obzira prema nama sa slabijom konekcijom.
Slike sa neta dostupne su svakom onome ko želi da ih pregleda.
Ovdje bi trebalo postavljati slike starih traktora sa kojima se mi susrećemo na našim prostorima.
 
Nazad
Vrh