Old-timeri

Bravo cika Boro. Ime traktora si tacno reko, jer ja ga nisam zapamtio kad mi ovaj covek reko. A sad sam cuo od tebe mnogo informacija. Ja sam prisustvovao paljenju i mogu reci da se ovaj svajcarac bas namucio oko njega dok ga upalio. A dok radi traktor on se dosta trese to je predpostavljam zato sto ima 1 klip. :sta:
 
Dragane,ja sam pre 30 godina imao takav traktor :cao: A što se trese,verovatno neradi dobro,inače nebi trebao baš mnogo da trese ::namigivanje::
 
Aj da stavim jedan zanimljiv kombajn.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8pInEO6JHzE[/youtube]
ili nešto još starije
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ql2p2lIX9lU[/youtube]
 
Bravo Kiraj,daj nešto iz naftalina ::svaka cast:: a ovaj mali je benzinac,tako barem zvuči,a o naj sa konjima je priča za sebe :cao: zaista je lepo videti ovako nešto :D
 
meshter je napisao(la):
Jedan lep oldtajmer a nije ni skup http://www.mojauto.rs/polovni-auto/520045
2d1te3b.jpg
Mester , koliko je kostao ovaj traktor?
 
Danas sam gledao neke traktore i izmedju ostalog našao sam i ovo čudo:

Leyland_2100.jpg


1972 godište, 6 klipova, 5.7 litara zapremine i jbte, samo 73KS. Motor mu je Leyland, ali ima Perkins PVP, gume zadnje 14.9-34, servo, "čistiju" kabinu nikad nisam vidio (traktor ima samo naaaaaajosnovnije komande). Lik ga prodaje, ali ja zaboravio pitati za cijenu. Traktor je u tako dobrom stanju da se to riječima ne moze opisati. Isti je kao ovaj na slici, ja zaboravio da ga slikam jbga. S obzirom n a zapreminu i snagu, taj motor če raditi vječno, a mozda i duze. Palio sam ga, radi ko sat, zvuk je premoćan. Jel se još neko sreo s ovakvim?
 
Nezna se ko je stariji,vozač ili kombajn.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NZ2YZ3I42Rg [/youtube]
 
.........
714544dd-2686-4cf2-937c-.jpg
7685962.jpg
eaf08bc9-d64b-4651-86b6-.jpg
-traktorhistorisch5.jpg[/img]
Post je spojen: [time]1287059237[/time]
_________________________________________________
220a43cd-22b0-4569-805c-.jpg

Post je spojen: [time]1287084492[/time]
_________________________________________________
687px-traktorhistorisch5.jpg

Post je spojen: [time]1287109747[/time]
_________________________________________________
800px-valmet20.jpg

Post je spojen: [time]1287135093[/time]
_________________________________________________
7685962.jpg

MF benzinac
Post je spojen: [time]1287160452[/time]
_________________________________________________
8049902.jpg

Post je spojen: [time]1287187655[/time]
_________________________________________________
800px-international1920t.jpg

Post je spojen: [time]1287212913[/time]
_________________________________________________
800px-oldjohndeere.jpg

Post je spojen: [time]1287238190[/time]
_________________________________________________
agricultural-machinery-t.jpg

Post je spojen: [time]1287263483[/time]
_________________________________________________
agricultural-machinery-t.jpg
 
e ljudi ti traktori su radili zemlje vise nego danas ,a inace kod mene u selo ima 4 old timera koji rade oko 7 hektara
 
neznam kako je kod vas srb. u makedoniji imaih puno postoi placovi pune ih iz xolandije CH ...
ima ih pun k....c.
 
Ovde u Svajcarsku makedonci kupuju male traktore do 60konja. Sve su pokupili sto je malo i sto je sa zadnju vucu. Kazu da nemaju potrebe za prednjom vucom. :ppozdrav:
 
ljudi dali znate mozda za traktore gusenicare koi su bili u zadrugama kazu da su imali motore ka imt 533 -35KS IMA LI NEKO SLIKU ILI TAKO NESTO
 
velja imt 540 je napisao(la):
ljudi dali znate mozda za traktore gusenicare koi su bili u zadrugama kazu da su imali motore ka imt 533 -35KS IMA LI NEKO SLIKU ILI TAKO NESTO
Veljo,traktora guseničara bilo je po Zadrugama na benzin-petrolejItalijanski Ansaldo,Fiat,Om,Nemački Deutz,Hanomag.Zatim dizelaša je bilo puno,a najmanje ks imao je 14 Oktobar TG 50,od 50 ks,a za taj što ti pitaš nikad nisam čuo :nono:
 
Imao je jedan radio u sumi i kaze da da je motor bio kao imt 533 ,a prico mi je deda da je bio u zadruzi i da je vuko satari leskovacki trobraznjak ,kaze vozio dva puta jednom sa prikolicom i jednom sa tanjiracom 24 diska ,ali nije mogo da se sti kolko je ks
 
Nazad
Vrh