Okupljanje za kraj 2019. godine.

2009 sam bio tu, prvo Pančevo, Pozarevac
Odatle Peskovi, pa KZB, onda Novi Sad


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ma može sve
Nisam mogao trpit taj vojni sistem: dok nas je 2 mora 1 da komanduje!!
Pitao sam nekog potpukovnika šta je u svojoj službi uradio za JUGOSLAVIJU???
Kaže kako, reko kod TITE si zakletvu polagao RĐO LJUDSKA, a onda sluziš drzavama koje te nisu školovale!! Što nisi otišao na ratište i zivot položio na braniku otadžbine???
Rekao sam mu baš svašta
Jbg potukao sam se sa potporučnikom, najebao se keve potpukovniku, karao podoficire, sreća imao sam dobru vezu da me vrate u Novi Sad
Toliko o autoritetu

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ma može sve
Nisam mogao trpit taj vojni sistem: dok nas je 2 mora 1 da komanduje!!
Pitao sam nekog potpukovnika šta je u svojoj službi uradio za JUGOSLAVIJU???
Kaže kako, reko kod TITE si zakletvu polagao RĐO LJUDSKA, a onda sluziš drzavama koje te nisu školovale!! Što nisi otišao na ratište i zivot položio na braniku otadžbine???
Rekao sam mu baš svašta
Jbg potukao sam se sa potporučnikom, najebao se keve potpukovniku, karao podoficire, sreća imao sam dobru vezu da me vrate u Novi Sad
Toliko o autoritetu

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Odmah sam video da imaš taj ozoštreni osećaj za pravdu i nedozvoljavaš omaložavanje, što je i suština jednog ispravnog ljudskog života;).

Ja sam tako nešto, doduše u blažem obliku, radio još '88, jer takođe nisam voleo taj jna vojni sistem gde su pojedini zaseli na funkcije po osnovu veza i automatizma, a ne po osnovu zasluga i sposobnosti.
Ta vojna bolumenta je uzela od naroda sve što se moglo uzeti i zamisliti, a nikada nije učinila ni najmanje. Čim je zagudilo odmah su pozvani rezervisti/običan-prost narod i nagurani u šume i na linije. Nigde nisi mogao videti aktivnog i dobro plaćenog oficira jer su bili samo po gradovima u čistim uniformama i toplim kancelarijama.
Evo i dan danas je tako: ove po ugovoru plaćaju kao poštare, dok ovi sadašnji zaostali JNA generali i dalje uživaju sve beneficije.
Raspitajte se kolika je penzija jna pukovnika ili nedajbože generala, a da ni jedan zadnjih 20 godina službe nisu ni jednom obuli čizme.

Mada, izgleda da je tako bilo i kod starih srba u ratovima sa početka veka, jer je neposlušni pukovnik Mišić(nije mogao da bude general kao nepodoban), tri puta iz penzije pozivan za svaki rat jer magarci nisu znali da rade ono za šta su bili debelo plaćeni.
 
Pukovnik JNA u penziji komšija u selu nekadašnji komadant Vukovara, Haški svedok vuče penziju oko 950e
General u penziji piskaralo, ćata iz generalštaba sada predaje nešto na vojnoj akademiji.Naravno režimski čovek
ima oko 1400e penziju+ dnevnice za to predavanje!!
O stanovima koje su dobili ne vredi pričati!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Moje iskustvo iz služenja vojnog roka je da većina onih koji su se školovali (ne vojna alademija vec stručni fakulteti) nisu bili vredni i dovoljno stručni za posao u struci u civilstvu. Zato lm je u vojnom sistemu bilo extra. Izuzetak je deo ljudi na VMA. Beneficije imaju i sad u penziji. Kao vojnik na služenju vojnog roka presedao sam ceo dan u čekaonici kod zubara na VMA. Stalno drugi dolazili koji imaju prednost. A ti Aco čekaj. Bar u mojoj struci sve nesposobnjakovići i grebatori.
 
Onoj kod zatvora mislim ŠTURM ili tako nešto
Još pamtim tegljenje M84 uz Mogilu

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Љути нишанџија М84 запамтио сам га добро 13кг и цепаш кроз ровове ,после гулиш на стрелиште пескове :osmeh:
 
Nazad
Vrh