Okupljanje forumaša i poljoprivredno predavanje u Adaševcima 12.02.2016.

U kom periodu razoravas strnjista? Kako cuvas vlagu?
(Nikola)
 
Ma odma,kombajn ni ne izadje iz njive i dubina dok nepocne da bljuje vatru,pa podrljam pa posle opet da se sve to dobro izmesa.
 
Da se i ja zahvalim prvo domacinu bilo je domacinski i predavanje poucno. Domacin se potrudio da bude svega kako na predavanju tako i POSLE predavanja. Pozdrav svim clanovima koji su bili i koje sam upoznao, jedno lepo druzenje.
 
@ nikola ilic Od seste do desete godine, povecavaju se prinosi, posle samo jedne godine jecam i mozes ispocetka psenicu u monokulturi.
 
Skup je dobro prošao,sve je bilo domaćinski ali ja bi akcenat stavio na našu grupu koja je dogovarala prijateljstvo između dva naša člana.Sve je do tančina isplanirano i dogovoreno.Biće svatova.
 
Ma ne bre,kazem svakom da ponese Vazelin i to da bude ujedno i sifra,kao u Cao Inspektore "ima te li vazelin?:haha:
 
Kupujem zmaj 142 i fulu remont radim i sa dva komada.

Ne trebas raditi remont, nego teras tako. Posle ne trebas raditi obradu, setvu. Samo prihranis psenicu kada iznikne. Ili mozes raditi i remont u toku zetve, svaki drugi dan po jedan lezaj, sabirnu ravan i ladju, nosis za tobom, pa kada se izlome, menjas u sred njive. Kroz dve sezone, imas remontovan kombajn.:haha:
 
Nazad
Vrh