Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Nigde ja tu ne vidim da piše da je bolji odgoj sa kotilicom. Znam za dobre odgajivače koji ne koriste kotilicu, pa im kunićima ništa ne fali. Meni se pre 3 nedelje prvi put u životu ženka okotila bez kotilice, nisam stigao da napravim, a ostale su bile zauzete. Od 58 mladih, koliko trenutno imam, ovi su najnapredniji. Nikad nisam imao toliko napredne i krupne mladunce, tako da bolji odgoj nema nikakve veze sa kotilicom. ;) Ona kad se okoti bez kotilice, mnogo bolje će ih ušuškati. Toliko ih zatrpa slamom, da se ni dlaka ne vidi, pojma nemaš da tu ima gnezdo. :)

Ovde su 17 dana stari. Da im je malo duža dlaka, izgledali bi kao da imaju mesec dana.

12469576_1696996573902164_5621814783802308581_o.jpg


12593947_1696996587235496_3728554875241342124_o.jpg


12491851_1696996557235499_1846229505879927275_o.jpg


12492036_1696996827235472_2972781494386771622_o.jpg
 
A Kunići su ti stvarno fini Drobac ::super::::super::, samo me interesuje jeli ti kunićarnik napolje sa ženkom i mladim ili negdje u zatvorenim prostoru s obzirom da je zima gdje drziš takve ženke sa mladim zečićima ?
 
Unutra su, ali sa otvorenim vratima, tako da je tek malo toplije nego napolju. Jedino noću zatvaram ako je veći minus, čisto da im se ne smrzava voda.
 
Meni su Kunićarnici napolje ja sam to pravio od daske nisam od metala, hladno jeste ali šta da se radi. Danas je treći dan on okotnje zenke kojoj su sve 9-oro uginuli, pustio sam znku kod muzijaka međutim nikako on da odrai posao trči po kunićarniku a ona mu sve beži ne da mu da obavi posao, čak sam je i drzao ali ne ide sta da radim, Kada je najpogodnije vrijeme da je pustim da se pare ? :sta:
 
Pregledaj joj polni organ, ako je nabubreo, jarko crven do modar, onda je u teranju.
 
Sve pohvale druze,oni napredovali a ti uzivao.Meni je ova godina pocela lose,imao sam posetu lopova i pacova ne znam sta je gore.Ostao sam bez 40 komada ali icemo dalje.pozdrav svima.
 
Nista se druže ne sekiraj glavu gore, biće bolje drugi put. Pusti je da se pari za 3-4 dana i srećno. Isto se i meni desilo samo prije nekoliko dana, međutim juče mi se okotila druga zecica 5 komada svi su za sada dobri i što je najvažnije nisu smrzli kao ovi prošli tako da mi oni daju motivaciju.:cool:
 
Zecica mi se danas okotila po drugi put ali kao i prosli opet je pobila ceo okot.Moze li neko da mi kaze zbog cega se to desilo.
 
Stefane, pa možda je miš ušao u gnezdo i oni poprimili njegov miris i eto. Ako nije do toga pruži joj još jednu priliku. U slučaju da i tad omane kolji. Evo meni se 16.02. okotila ženka sa prve slike iz teme "slike kunića- zečeva". Drugo joj koćenje, okotila 9 komada, kao i u prvom. U ovom leglu jedno je završilo van kotilice, kako to ne znam, i smrzlo se. Ostali super. Slika od pre 3 dana.
 
Imam zenku lavlje glave staru 8,5 mes i malog muzijaka starog 2 mes...interesuje me trebam li im davati nesto od dodataka ishrane, vitamine za bolji razvoj i preventivu?
 
Poslednja izmena od urednika:
A čime ih hraniš? Ja mojima ništa ne dodajem, hranim granulama i senom. Naravno uvek moraju imati dostupnu vodu. I super su. :)
 
Prekljuce mi se zenka okotila,okotila je devet.Kada sam otisao da vidim da li se okotila jer je prosao trideseti dan jednog je uveliko jela a cetiri su bili mrtvi.sledeceg dana kad sam otisao da to pocistim video sam da su tri ostala ziva i da ih hrani,zbog cega je to uradila?
 
SRB kunic, mozda ti se zenka uplasila neceg (pacova, psa ili neke druge zivuljke) pa je zbog toga uzela da jede (ona ih tako stiti). Mada ne mora i da je bilo sta od ovoga mozda jednostavno nema dobar urodjeni majcinski instinkt..
Koje joj je to leglo po redu???
 
Nazad
Vrh