Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Drobac

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2013
Poruka
852
Nigde ja tu ne vidim da piše da je bolji odgoj sa kotilicom. Znam za dobre odgajivače koji ne koriste kotilicu, pa im kunićima ništa ne fali. Meni se pre 3 nedelje prvi put u životu ženka okotila bez kotilice, nisam stigao da napravim, a ostale su bile zauzete. Od 58 mladih, koliko trenutno imam, ovi su najnapredniji. Nikad nisam imao toliko napredne i krupne mladunce, tako da bolji odgoj nema nikakve veze sa kotilicom. ;) Ona kad se okoti bez kotilice, mnogo bolje će ih ušuškati. Toliko ih zatrpa slamom, da se ni dlaka ne vidi, pojma nemaš da tu ima gnezdo. :)

Ovde su 17 dana stari. Da im je malo duža dlaka, izgledali bi kao da imaju mesec dana.

sajo

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2012
Poruka
34
A Kunići su ti stvarno fini Drobac ::super::::super::, samo me interesuje jeli ti kunićarnik napolje sa ženkom i mladim ili negdje u zatvorenim prostoru s obzirom da je zima gdje drziš takve ženke sa mladim zečićima ?

Drobac

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2013
Poruka
852
Unutra su, ali sa otvorenim vratima, tako da je tek malo toplije nego napolju. Jedino noću zatvaram ako je veći minus, čisto da im se ne smrzava voda.

sajo

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2012
Poruka
34
Meni su Kunićarnici napolje ja sam to pravio od daske nisam od metala, hladno jeste ali šta da se radi. Danas je treći dan on okotnje zenke kojoj su sve 9-oro uginuli, pustio sam znku kod muzijaka međutim nikako on da odrai posao trči po kunićarniku a ona mu sve beži ne da mu da obavi posao, čak sam je i drzao ali ne ide sta da radim, Kada je najpogodnije vrijeme da je pustim da se pare ? :sta:

Drobac

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2013
Poruka
852
Pregledaj joj polni organ, ako je nabubreo, jarko crven do modar, onda je u teranju.

Vruljanin

Član
Učlanjen(a)
11 Jun 2013
Poruka
264
Sve pohvale druze,oni napredovali a ti uzivao.Meni je ova godina pocela lose,imao sam posetu lopova i pacova ne znam sta je gore.Ostao sam bez 40 komada ali icemo dalje.pozdrav svima.

sajo

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2012
Poruka
34
Nista se druže ne sekiraj glavu gore, biće bolje drugi put. Pusti je da se pari za 3-4 dana i srećno. Isto se i meni desilo samo prije nekoliko dana, međutim juče mi se okotila druga zecica 5 komada svi su za sada dobri i što je najvažnije nisu smrzli kao ovi prošli tako da mi oni daju motivaciju.:cool:

Stefan R

Novajlija
Učlanjen(a)
27 Avg 2015
Poruka
12
Zecica mi se danas okotila po drugi put ali kao i prosli opet je pobila ceo okot.Moze li neko da mi kaze zbog cega se to desilo.

Mirko_zr

Član
Učlanjen(a)
24 Jul 2011
Poruka
199
Stefane, pa možda je miš ušao u gnezdo i oni poprimili njegov miris i eto. Ako nije do toga pruži joj još jednu priliku. U slučaju da i tad omane kolji. Evo meni se 16.02. okotila ženka sa prve slike iz teme "slike kunića- zečeva". Drugo joj koćenje, okotila 9 komada, kao i u prvom. U ovom leglu jedno je završilo van kotilice, kako to ne znam, i smrzlo se. Ostali super. Slika od pre 3 dana.

MihaSD

Novajlija
Učlanjen(a)
11 Jun 2014
Poruka
18
Imam zenku lavlje glave staru 8,5 mes i malog muzijaka starog 2 mes...interesuje me trebam li im davati nesto od dodataka ishrane, vitamine za bolji razvoj i preventivu?

Poslednja izmena od urednika:

Mirko_zr

Član
Učlanjen(a)
24 Jul 2011
Poruka
199
A čime ih hraniš? Ja mojima ništa ne dodajem, hranim granulama i senom. Naravno uvek moraju imati dostupnu vodu. I super su. :)

SRB kunic

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Nov 2015
Poruka
21
Prekljuce mi se zenka okotila,okotila je devet.Kada sam otisao da vidim da li se okotila jer je prosao trideseti dan jednog je uveliko jela a cetiri su bili mrtvi.sledeceg dana kad sam otisao da to pocistim video sam da su tri ostala ziva i da ih hrani,zbog cega je to uradila?

marko007mm

Novajlija
Učlanjen(a)
17 Nov 2014
Poruka
24
SRB kunic, mozda ti se zenka uplasila neceg (pacova, psa ili neke druge zivuljke) pa je zbog toga uzela da jede (ona ih tako stiti). Mada ne mora i da je bilo sta od ovoga mozda jednostavno nema dobar urodjeni majcinski instinkt..
Koje joj je to leglo po redu???

Vrh