Obrada vinograda

Nema tu ako treba.
Ja svake godine pre povijanja lukova pretegnem sve žice a ako treba ispravim neki stub, prekucam neki ekser...
Ove godine ću i ankere da prebušim gde je potrebno...
 
Imamo samo 2 rukel tako da prvo se sve oreze onda redosled kako je napisamo menjaju stubovi poneki anker doteze zica i onda vezuju lukovi
Mi radimo masinicama sa trakama i klamficama mada je ok i zicicama u papiru jednostavnije nego vezati kanapom
 
Da li je moguće presađivanje čokota starog deset i više godina? Imam nekoliko komada loza nekih starih sorti koje ne traže prskanje.
 
Nema nikakvih grančica jer je sve jesenas orezano, samo osnovni čokot-grana debela kao ruka ... Znači ne bi se primilo ako bih izvadio i presadio na neko drugo mesto?
 
Treba da znaš da razgovaraš sa totalnim laikom za vinogradarstvo :rolleyes:. Orezano je praktično sve do debele grane. Na tom mestu gde je do sada bila gradiće se objekat a hteo sam da sačuvam jer je to neka crna sorta koja ne zahteva praktično nikakvu negu - oreže se samo u proleće i to je sve. Ipak, sigurno je da ima još i na drugim mestima iste ili slične sorte pa ću se nekako i snaći. Konačno uređujem dvorište pa ću da predvidim mesta za lozu.
 
Nešto tako sam i planirao ali sam opet hteo da pitam iskusne ... Računam da će se videti već kroz 3-4 nedelje da li je presađivanje uspelo ...
 
Pa brate to nema iskusnih sigurno.. ko je vadio bagerom cokote i presadjivao verovatno niko... Sretno inorobaj dok miruje
 
Nazad
Vrh