Objekti za smeštaj mehanizacije

Opsivamo jedan manji objekat za smestaj prikljucaka pa me interesuje sta mislite da sa jedne strane stavimo od zida (nekih 2,3m) pa do vrha ali da ne bude lim, nego nesto sto ce "propustati svetlost" lexan, plexiglas?
 
- - - - - - - - - -

3355iyx.jpg

dwc1w4.jpg

349b474.jpg

a4wn7t.jpg

672xbm.jpg

2h82vdi.jpg


- - - - - - - - - -

nda983.jpg

2088sac.jpg

zikoqg.jpg

155pa4j.jpg

2i223dc.jpg
 
Poslednja izmena:
Ko je pokrivao zgradu, hangar limom, ako moze da napise koju je debljinu lima kupovao. hvala
 
Nisam proveravo al pise u speifikaciji,0.5, no sigurno je tako ko sto ti je radnik rekao nategle oni njega,neprodaju ga na kilu neg na kvadrat.
 
Planiram da prepokrivam jedan stariji objekat. Sada je na njemu crep, skidam sve I za duplo prosirujem. Na jednu stranu krov. Danas zvao I rekose mi taj 0,5 lim pocinkovan plastificiran nesto preko 600 din, zavisi u kojoj nijansi. Planirao sam ovaj malo deblji 0,80. @Talijanu, Steva Na koliko ste preke stafne ili metalne profile postavljali. Dali je dovoljno recimo 0,80 m, kod mene ce biti mali pad krova. Pitam ovo zbog sneznih padavina.
 
Grede su na 1 m a stafle na 90 cm ,pad je oko 70-80 cm na 10m duzine,postavicu slike kada se vratim kuci . Mislim da nemas potrebe za tim od 0,8mm.Imam jos objekata koji su pokriveni sa tim limom koji sam naveo i nema problema.
 
Da se zahvalim I ovako! :ppozdrav: Imamo mi poprilicno objekata, ali sa klasicnim krovovima za biber crepom I tkz, ''tri dvojke'', takodje I sa salonitom. Ali nismo do sada radili sa limom, a on mi nekako deluje laksi za rad I za konstrukciju. Planirao sam gradju, rogove 10 x 12cm na 70 cm raspon (izmedju rogova I maksimalno 80 cm izmedju stafni. Razlika u gornjem I donjem delu krova ce biti oko 1 metar.
 
Nisam napisao na 3,5 metra je oslonac, greda 12 x 14. Isto tako idemo na donju stranu. Gore je do sada bilo na simsu zgrade, ali moguce da cemo I tu uza zid jednu gredu ucvrstiti. Zeza me sto ovi imaju rogove od 7 metara, a meni sa padom treba malo preko da predje, bar 30 cm. A ne pada mi na pamet da radim gradju iz dva dela. U pitanju je camovina, koju bih dodatno ocistio. Da mu damo malo estetike. :haha:
 
Janos bice to dobro,imas u temi sam postavio objekat bez krova,gradju sam stavio sam tj moj brat iz Su je bio glavni majstor crni covek i ja pomocnici.kombajn bez hedera je bio pokretna skela 8uglavnom sam vozao kombajn po supi) sve smo zavrsili za jedan dan . Stafne su negde : daske 100x25 mm,letve 50x30mm i 50x80mm,zavisi kako je pad zahtevao, a grede su 120x100mm 4 nosece grede porecne su 7m dugacke a dimenzija je 180x200mm.
 
@Janosh
Ako si postavljao salonit bez problema ćeš i lim da postaviš. Ja sam samo skinuo salonit i postavio lim umesto njega. Nećeš imati problema sa tim dimenzijama koje si naveo (zbog snega). Jedino gledaj na stranu sa koje duva vetar, da malo više ojačaš, obezbediš. Udari češće šrafove. Šrafove ne preteži, uzmi šrafove tamo gde i lim (sa limenim poklopcima i gumenom platnom).
Naravno da je lim zgodniji za postavljanje. Obavezan alat je aku-šrafilica :osmeh:
 
Nazad
Vrh