Objekti za smeštaj mehanizacije

Tomislav n

Član
Učlanjen(a)
11 Dec 2017
Poruka
937
Kolege jel ima neko predlog za model(na dve vode) metalne supe 6x22 visine do 3metra, koji binderi i venca ice.?

Petar 90

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
4.419
Zanima me cena filcovanog lima za krov iki kako se vec zove,onaj sto kazu da ne kondezuje?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока

milanche87

Član
Učlanjen(a)
16 Apr 2011
Poruka
548
Zanima me cena filcovanog lima za krov iki kako se vec zove,onaj sto kazu da ne kondezuje?Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
Od 800 pa do 950 din kvadrat

- - - - - - - - - -

Planiram nasipanje rizle ispred hangara pa me zanima da li je potrebna neka prethodna priprema zemlje? imam jedan temelj i beton od stare supe preko koda bih nasuo rizlu, da li ce tu biti problema ili da razlupam to?

Farmer II

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2009
Poruka
4.709
Sa cime bi bilo najbolje da predjem stari beton, koji se spustio na par mesta i sad se tu zadrzava voda? Debljina tog novog sloja treba da bude oko 3cm, a povrsina oko pola kvadrata, na par mesta, i tuda ne prelaze masine, ali je izlozeno vremenskim uticajima.
Da stavim obican beton nema sanse da se zalepi i nije dugorocno. Razmisljam o nekom lepku za plocice, za spoljnu upotrebu? da ga umesam sa sljunkom?

galicije83

Član
Učlanjen(a)
15 Sep 2013
Poruka
3.827
Очисти добро та места, ради што бољег везивања старог и новог. Однос песак:цемент=1:1 и да те Бог види....

- - - - - - - - - -

У 1м³ бетона иде:
~1900кг агрегата
Од 200-500кг цемента( количина цемента зависи од жељене марке бетона)
И око 130-220л воде (и од воде зависи каква ће нам марка бетона бити)
Тежина 1м³ бетона је око 2400кг и то је такозвани полутешки бетон који ми користимо...

Sava21

Član
Učlanjen(a)
15 Nov 2010
Poruka
2.599
Nije tema al kad vec pomenuste...hteo bih da izvedem neke prepravke u stali za bikove i moracu da pravim pad poda suprotan od postojeceg.Koliko mora biti minimalna debljina betona kad se betonira preko postojeceg betona i sta jos treba dodati?

Petar 90

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
4.419
Ja sam radio jednu slicnu prepravku pre 7god i iso sam da mi najniza debljina bude 5cm i evo radi poso bez problema nije nigde pustio,samo je dobro oprano kerkerom,iisla mreza preko i malo masniji beton

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока

Kide

Član
Učlanjen(a)
26 Okt 2018
Poruka
55
Ja sam beton zamenio tucanikom,jer ne zelim da ulazem u beton koji je u danasnje vreme skup kao zlato
Pozdrav
Ja planiram na proleće da pravim neku šupu. Pa mi se svidela ideja o uštedi .
Kako si zadovoljan ovim rešenjem sada posle godinu dna, i koja debljina tucanika ide. A kada bi i neka slika bila bilo bi ekstra

bećar

Član
Učlanjen(a)
1 Mar 2009
Poruka
327
Pozdrav,
da li je ikome Popović radio metalnu konstrukciju za halu? Iskustva, komentari? Prijedlozi?

Vrh