Objekti za držanje svinja - svinjci

Meni je upala u oči ona gajba u pozadini na prvoj slici. Ono je kukuruz?
 
@janosh Cenu objekta jos uvek ne znam jer nisu gotovi svi radovi. Ono sto znam je da ce biti 22-25.000e. Od toga je 9000 otislo za krov (metalna konstukcija,gradja,stiropor,osb ploce i lim za pokrivanje). Dobar deo su iznosili temelji i betoni a manji deo voda struja i plocice.

@zoran.matejcic To je kukuruz. Vidis kako se smanjuje kolicina kukuruza u njemu u odnosu na pravljenje svinjca :bravo:


Evo jos jedna slika

201511091551181.jpg
[/IMG]
 
Svaka cast na obijektu, odlicna izvedba, ja sam pristalica sto vise resetkastog poda ili 100% ali otom potom. Mene interesuje za onu kosanu, kako nema krova, pokrivas li ono preko zime, i ako ne pokvarili se stogodj, usput odlicna je :ppozdrav:
 
Jedno laičko pitanje u vezi ovog objekta: da li ravan deo u boksevima ima neki pad prema rešetkastom delu?
 
@draganpopo Ne pokrivam. Za sada se nije kvarilo ovo je druga godina pa cu da vidim na prolece.
@branko Naravno da ima. Pad je 3cm po metru. Za sada nemam problema. Beton je cist i na njemu spavaju. Pametne svinje :haha:
 
I mene to isto zanima.
U planu mi je da napravim hranilicu za prasad ali da bude sa manjim i nižim hranidbenim delom kako se prasici ne bi uvlačili u nju i kako bi im bila lakša za pristup.
 
Imam ja bas hranilice za prasad,imao sam i na ovoj temi slike ,a i u oglasima,ali sad su te slike nestale,a trenutno nemam cime da slikam.Cim se snadjem za slikanje postavicu ovde
 
Jbg,bio i ja ,mogli smo malo popricati ,bio sam sa clanom draganpopo,lepa farma,mozda ima manjih gresaka ali sve se da ispraviti,ventilacija perfektna.
 
eee jbg da sam znao culi bi se. Ventilacija je vrhunska i po meni isto a sto mi se najmanje svidja na celoj farmi su ukljestenja u prasilistu nekako su mi previse niska i cini mi se da krmacu nista ne sprecava da iskoci iz njih ali ko zna. Isto ima jos par sitnica ali se sve moze ispraviti vremenom.
 
Cast mi je bilo upoznati kuku9, covjek me prepoznao, javio mi se i bas me odusevio, farma je stvarno prverzija, investicija bruka, kao i svima, i meni su cudna samo ukljestenja za prasenje, sasvim neka nova izvedba i dizajn, a sve ostalo je suvisno komentarisati. Svaka cast za firmu Patent, prstveno kakvo gostoljubivo ponasanje gazdi, pa svih ostali zaposlenjih, ljudi su vrh vrhova :ppozdrav:
 
A o tome kako su nas ljudi docekali i ugostili ne treba ni pricati, sve je bilo par ekselans, mislim da je farma jedna od najmodernijih na ovim prostorima.
 
I ja sam misljenja da su ukljestenja niska a hranilice u odgoju visoke za prasad od 7,8 kg, slazem se da je farma jedna od najboljih u okruzenju a i kostala je po dosta., 10 000 evrica po krmaci,x 200 krmaca.
 
Nazad
Vrh