Objekti-stale za smestaj bikova

Sasvim dovoljno prostora , ne valja ni kad ga imaju previse onda su daleko nemirniji.
Kod mene je prostor 8x2.3 i tu se upakuje njih 10 bez problema do 600kg , vec preko te tezine trebalo bi im tih 20cm sto ti imas.
 
Kod slobodnjaka ako neki zaostane u rastu spasava ga jedino izdvajanje ,ko ima vise taj klasira i idu veci sa vecim manji sa manjim.
Ko ima manje rezervni vez je najbolje resenje.
Kod mene su jasle izdeljene na 10 polja sa cevima tako da svaki ima mesto za sebe ,i ako se neki ugura da ih bude 2 u polju drugi izadje i ode u prazno.
 
Jos cu razmisliti sta cu i da li cu prepravljati... Ovo su neke ideje,ali ako ne nadjem nekog bolje resenje onda moram ostaviti vezove...
 
Pojilice namontirane, kupljene u Kurtsan Agri 40l kapacitet
61c98b818dbdd3601b60efe5c1c7cc0c.jpg
d24ce399ea98c058b1d648724a8d71b3.jpg


Ništa nije onako kako izgleda.
 
Cime ih hraniš?
Inace svidja mi se objekat i tako nešto bih ja mogao napraviti,samo dok si sve poslozim;)
 
Silaza ,koncentrat ( kukuruz ,sunc sacma,mekinje , premix inberg Promix ) ,lucerka

Ništa nije onako kako izgleda.
 
Imatel vi problem sa kondezom u stali....meni je donji zid ispod goveda sav mokar i na par mjesta kapa samo sreca pa ispod goveda

Odozgo snijega ima 30 centi a stala dobro zatvorena
 
Prelistao sam temu i svaki savjet i svaka pomoc je dobro dosla. Imam zgradu 8x4.6m. Planiram praviti slobodan tov za 10 junadi sa kosim podom. Koliki je potreban prostor za 10 komada, neki kazu 1.8m kvadratnih, neko kaze 2-2.2? Koje dimenzije tova da stavim planirao sam 7x3 ili da idem jos uze na 2.8 da jos bolje ciste? Koliko pad da stavim 5,6,7%? Koliki otvor da ostavim dole gdje ce izlaziti djubre, 20,30cm visok? Za jasle sam mislio samo da izbetoniram zid nekih 40cm visok i 20 cm sirok i samo tu hranu postavljam? Iznad njih gore sam mislio da stavim zeljezne mate i na njih da stavljam sijeno, a time bih sprijecio i da skacu? Hvala
 
Nazad
Vrh