O konjima

Ma u pravu si, samo ti je ovaj naš Srpski, sve, samo ne srpski...
Pade mi na pamet: kanta, kofa, vedro, amper...Merdevine, ljestve, stube...
Možem' tako unedogled...
 
Gledam po sajtu zooberza oglase za prodaju konja, i po tome deluje kao da se kod nas može stvarno svega naći i za svačiji džep. Ali ima dosta oglasa koji mi se čine neiskreni, imam osećaj da u trgovini sa konjima kod nas ima dosta ljudi što bi uvalili i prevarili samo da dođu do dinara. Kakvo je vaše iskustvo? Mislim na vas koji ste duže u ovoj priči... Kome verovati kada se kupuje konj.
 
Pa šta da očekuješ drugo? Kod nas ti je u principu i korenu svega uvek interes (čitaj: PARE), svako gleda da na brzinu okrene koji evrić, bez da se muči, naravno, i stekne neku finansijsku dobit "na brzaka"... Đonom i bez pardona...
Moja je preporuka da u situaciji kada želiš da kupiš konja (a o ovome sam već par puta pisao), da naglasim ponovo (neće biti naodmet), ali ovo važi i za ostale vrste domaćih životinja, uvek, i samo od proverenog "trgovca" i direktno od njega, bez posrednika... Znači da je konj u njegovom vlasništvu bar par godina, i pre kupovine dobro se raspitati kod ostalih konjara u njegovoj okolini o dotičnom, kako postupa inače sa životinjama, ne samo konjima...
Kada dođem kod čoveka što prodaje, pogledamo konja, i uvek na kraju pitam za razlog prodaje (ne mora da odgovori istinito, čisto da čujem šta ima da kaže)...U 90% slučajeva slažu, ali ima i onih što iskreno odgovaraju na pitanja...
I uvek povesti sa sobom nekog iskusnijeg, nemora da bude pametniji, ali četiri oka i dve glave bolje vide i razmišljaju...
 
Pa i nema nekih novosti...
Bar što se mene i moga konja tiče...
Vidim da je postavljeno par fotografija o Jahanju na Božić, ali u drugim Temama, a ne ovde gde bi pripadalo...
Ja nisam išao da jašem, jer moj ždrebac nije naviknut na društvo ostalih konja, a i počeo sam s pripustom ove godine, tako da ne pravim probleme drugima koji su krenuli na Jahanje, u skladu s tradicijom, verom i običajima...
A nisam ga ni prezao od jesenas, pokidao sam kariku na pršnjaku, a nikako da se nakanim da to popravim (zašijem), bilo je i one magluštine stalno, a moram terati asfaltom, pa bolje da ždrebac lupa po štali, živ i zdrav, nego da me neki mamlaz pokupi od pozadi , ko gusku u magli...
Evo da nebude da nema novosti i da neću da budem aktivan po pitanju napredovanja ove Teme, imam ovu sliku, koju sam slikao kada sam hteo da pripuštam ždrepca na kobilu (26.06.2015.), pa da vidimo i ja i vlasnik kobile da li traži kako treba, a konj je već bio napolju na livadi, na vezu, ala je povilenio kada je snimio kobilu, a ona spremna ko zapeta puška...
Naravno, prvo oglavina sa tvrdim žvalama na glavu, pa onda na "posao"...
25_06_15_1046.jpg
[/IMG]
 
Интересантна фотографија настала након Првог светског рата. 650 официра позира у част осам милиона коња који су настрадали током Првог светског рата...


 
Kolega konjar (moj suseljan), trenira mladog omaka, koji ima nešto preko godinu, a ja taman kosio sudansku travu za moga konja na parceli koja je iznad ove utrine, malo se popričali (i pohvalili) i iskoristih priliku da uslikam omaka koga gazda zove Sremac...
Inače Lipicaner, majka kobila domaćeg odgoja, a otac od jednog poznatijeg konjara iz okoline (da ga ne reklamiram)...
Omak je na prodaju (mada svrha ovoga Posta nije OGLAS!!!)...

20160818_170747.jpg

20160818_170839.jpg
 
Sremci svaka čast čak ste i najdanove krugove napravili od lonžiranja :ppozdrav:
Kod vas se radi nema šale.
 
E pa da se pohvalim da sam se danas "krstio" , po prvi put sam pao sa konja, i to skoro pa u galopu, leteo kao orao :) Sva sreća osim pokidanog kajasa i malo što sam ugruvan nije ni meni a na sreću ni konju ništa. Našli smo se nazad na salašu, stigoh 15 min posle njega i to je to. Odmah seo na drugog i ajmo još koji krug, da me slučajno ne bije baksuz! :)
Divni su dani za jahanje, nemojte da propuštate tu milinu! U sedlu je zemaljski raj! :)
 
Ајд'да мало разбудим коњаре....елем....гледам по огласима ждребад,кобиле....цене су сличне или су кобиле маало скупље па ме занима да ли је боље узети ујахану,презану кобилу за мало више пара и као почетник избећи евентуалне грешке у обуци и одгоју ждребета или не....напомињем да би тај коњ служио само као љубимац да тако кажем,хоби варијанта,јахање и евентуално нека чеза,без буче дрва,прашача и сл.требало би додати и да ја имам 195цм и 90кг ....занима ме шта би сте ми препоручили и евентуално ако неко од вас има неку понуду нек ми пошаље пп ....поздрав са Космаја
 
Ајд'да мало разбудим коњаре....елем....гледам по огласима ждребад,кобиле....цене су сличне или су кобиле маало скупље па ме занима да ли је боље узети ујахану,презану кобилу за мало више пара и као почетник избећи евентуалне грешке у обуци и одгоју ждребета или не....напомињем да би тај коњ служио само као љубимац да тако кажем,хоби варијанта,јахање и евентуално нека чеза,без буче дрва,прашача и сл.требало би додати и да ја имам 195цм и 90кг ....занима ме шта би сте ми препоручили и евентуално ако неко од вас има неку понуду нек ми пошаље пп ....поздрав са Космаја

Konji definitivno nemaju cenu što je tužno...volim i ja da kupim jeftino a da prodam skupo ali što ne ide ne ide.Ima konja za male pare maltene po ceni ždrebadi.Po meni je bolje da uzmeš već obučenog naravnog konja i naravno da probaš kad kupuješ da ne dođeš u situaciju dovedeš u štalu pa neznaš štaćeš dalje.Imaš do 1000 eura da biraš konja za tvoje potrebe da te zadovolji u potpunosti.Pod tim podrazumevam,mirno pametno preže se i jaše da i dete može oko njega da radi i da opslužuje.
Ja imam takvu kobilu u štali ali nije na prodaju.Mogu da ti pomognem da u mom okruženju kupiš tako nešto,mogu da te vodim na desetak mesta da kupiš konja pod sve garancije.Ako ti nije daleko Pančevo zbog transporta i sl.javi se ima i lipicanera i radnih kobila baš kao što sam gore opisao za cenu do 1000 e.
 
Nazad
Vrh