NS hibridi

Evo malo slika za ljubitelje NS suncokreta...............dobro izgleda,obecava :ppozdrav:

oqi1vs.jpg


vzypw1.jpg
 
Jel ko sejao ove god. 6140,hteo bi njega za branje i 7020, ove bio 540 i 6102 ,540 dugacak ali tanak klip i nije se krunio nista iako sam brao vec novembar bio,6102 se krunio vise ali dobar,ali treba menjati pa ako je ko sejao nek napise utisak.
 
Sejao sam ja ove godine 6140 i 6102. Setva je bila na 23cm, oba su bila slicne duzine samo 6140 nemozes jednom rukom uhvatiti dva klipa. bas dosta debeo a nema debeo cokov ili kako vec zovete, dosta je slican kao 7020 samo ima lepsu boju i zrno. Jako se lako bere, u jednoj njivi pola 6140 pola 606, prinos slican ali 606 bran 1 i 2 sporom a 6140 3 spora i to nemoras gledati nazad, ima i cvrstu stabljiku, kada ga udari tocak nepolomiga vec ga iscupa iz zemlje mada je bilo vlazno. Gde god je bio malo redji produzi klip. Tako je bilo kod mene a bila je i odlicna godina, sto neznaci da ce biti dobar svuda, treba probati. Nadam se da sam pomogao.
 
Pa cuj, 6102 sam brao bas rano, pocetkom septembra i nije bilo krunjenja uopste. kada njega zavrsili presli na 6140 i 606, krunio se jako malo zanemarljivo, mnogo manje nego 606.
 
A koji su to noviji hibridi,ako je 5051 noviji ondak je ove god bio dobar ali vlažan(20%) i lako se krunio mogo u rukom u 3 poteza,velik, debo i pun klip ,stablo ne tako visoko.
 
Ove godine cu opet sejati nesto NS-a a to je 4023,nadam se da ce biti pogodak.Prosle godine sam sejao 6010 i vecina me je kritikovala na ovom forumu da sam se zajebo i da ce da se zakuca u crnu zemlju,medjutim preziveo je dve oluju nije se ni nakrivio,odlicno rodio,klipovi izuzetno zdravi nema kvarnog zrna.NS,Agrimaks i LK Becar su mi bili najzdraviji.

Za 4023 malo podataka a opet racunam noviji je hibrid a i grupa 400 je primamljiva zbog eventualne suse i ranijeg skidanja na jesen.
 
Znači vlaga ih muči,a šta bi ste preporučili za branje u klipu?
Ja sejem ove 6140 i 7020,dobar je bio i 6102 ali ako zakasnis oće se kruniti,a i 6030 je dobar samo ni se zgadio 2014 bio buđav u vražju mater,i dobar je 540 samo malo višlja stabljika za 30 santima i 14 redi zrna dugačak klip imam ih u čardaku pa kad dođe bolji fon slikam .

- - - - - - - - - -

Ove godine cu opet sejati nesto NS-a a to je 4023,nadam se da ce biti pogodak.Prosle godine sam sejao 6010 i vecina me je kritikovala na ovom forumu da sam se zajebo i da ce da se zakuca u crnu zemlju,medjutim preziveo je dve oluju nije se ni nakrivio,odlicno rodio,klipovi izuzetno zdravi nema kvarnog zrna.NS,Agrimaks i LK Becar su mi bili najzdraviji.

Za 4023 malo podataka a opet racunam noviji je hibrid a i grupa 400 je primamljiva zbog eventualne suse i ranijeg skidanja na jesen.
Ne voli sušu ni malo voli plodna zemljišta ,nije za berač,ako baš oš ns 400 fao bolji je 4030 ili mošda 3022 ,ja bi to predložio a ti se malo raspitaj kod promotera za tvoj kraj ako treba broj tel. kaži ima ih u katalogu pa ti pišem.
 
Lacin. Zaobidji 4023, u ovoj godini bi bio rekorder ali nevoli susu i voli dobru zemlju, probao sam ga pre nekoliko godina. Ove godine smo kombajnirali 6102 oko 20-og septembra sa vlagom malo preko 18 posto, nisam hteo da cekam jos jer mi trebala njiva za setvu psenice.
 
Susu nijedan nevoli:osmeh:
Imam hektar gde je razbacen satracioni mulj,zaorano djubrivo i njiva je niska pored recice,ima dosta vlage preko leta,tacnije ima dosta rose.Tu sam mislio da ga uglavim ili cu tu posejati Agrimax Dian,uglavnom probacu negde 4023,gde je vlaznije i gde je nadjubreno pa ce da vidimo sta ce da kaze...mora se nekad probati i rizikovati:osmeh:....
 
Nazad
Vrh