NS hibridi

Rabadzija. Ako je 6030 bio dobar koji onda nisu valjali, hoces li i sledece godine sejati NS. .............
6030 vrlo se cudno ponasao......najkasnije sam ga sadio, i njega je u fazi formiranja klipa uhvatila vrucina i susa i tu cudan bio tj verovatno sam ja bio uplasen jer sam sa 6010 mislim 2008 kad je bila velika susa prosao tako da je velika robustna biljka popila klip...medjutim prosla godina je bila susna ali ipak je bilo neke rezerve vlage u dolnjim slojevima pa se nekako izvukao
Ostali 4030 je bilo jos kakav takav medjutim 4023 i 5043 su bili katastrofa......tako da ove godine pauziram sa NS sem suncokreta, njega sam i prosle godine sejao i sledece cu
Probao sam i LG ,Barolo jedne godine na nasim terenima nisam primetio neku veliku razliku u odnosu na NS hibride.Ove godine cu da probam RIMI PR imam jednu cupavu njivu pa da vidim sta zna taj PULSAR
 
Ја сам био задовољан са НС4023 који је дао 5,1т/кј, док је НС4030 дао 4,6Т/кј (просек). Задњи пут киша је код нас пала 6-7. Јула. Тако да је за ту годину одличан принос са тим сортама кукуруза. При томе влага је била од 11,8-13,9%... И ове године ћу секати дефинитивно НС хибриде....
 
Kukuruz sejem sigurno NS6102 i NS7020 za branje,a možda probam i NS4023 za zrno,a NS suncokret ovde niko ne seje pa nemam iskustvo sa njim,možda probam i njega.Pišite malo ko je sejao NS suncokret kakav mu je prinos i visina biljke,pošto mi je i to važno,više volim neiže suncokrete.
 
ns 6102 i 540 za branje i od njih toliko ,a da ostala mi kese 5051 to cu posejati mada nije se pokazao bas ove god,a sunc. ja sam imao fantaziju 2014-te i fantasticno visok a prinos podjednako sa drugim stranim.
 
A sta mislite kako bi se pokazao 6102 za branje u klipu, dali je ko radio. Imao sam ga ali kombajniran pa neznam dal se nece mnogo kruniti.
 
A sta mislite kako bi se pokazao 6102 za branje u klipu, dali je ko radio. Imao sam ga ali kombajniran pa neznam dal se nece mnogo kruniti.
Moj drug ga seje od prvoga dana kada se pojavio bas za branje i on ga ne menja jer ako ne stigne da ga obere onda ga kruni jer jako brzo otpusta vlagu i on je prezadovoljan inace oko 10-12ha godisnje seje za u klip!Posto mu ja radim berbu u klipu mogu reci da se dosta dobro i lako bere jedino se mora poceti sa nekih 25- 27% vlage i dosta dobar prinos ima sa njime!
 
Kod mene je bio izrazito visok polozaj klipa i jedan vetar ga sve polomio, 30% smo skupljali rucno po njivi koji je obaljen od vetra. Ove godine probacu pionirov h82..
 
To poleganje nije samo sklonost belog NS kukuruza prosle godine posle one oluje tacno se u ataru videlo ko je sejao NS hibride,a najvise su bili legli 6010 i 6030 i to negde vise od 50% ga je leglo da su ljudi morali skoro pa puzeci da ga beru!
Inace ima NS semena i ispod ruke direktno sa linije zapraseno sonidom za 2500din!
 
Nazad
Vrh