NS hibridi

Ovaj 6102 mi se bas svidja e sad dali je bolji od zp-a 666 i 606 ne znam

Mnogo je bolji,bar u suši.Prošle godine mu je oplodnja bila mnogo bolja od 606.NS 6102 nisam imao ni jedan bez klipa,a ZP 606 svaki drugi jalov u istoj njivi,ista agro tehnika a trebalo bi i fao grupa da bude ista,mada mi se čini da je NS nešto raniji.
 
Sve preko 24 cm je promasaj za taj hibrid(6102)jer su mu klipovi tanki i nema tu osobinu da zadeblja i poveca klip kada je redji!
 
Sve preko 24 cm je promasaj za taj hibrid(6102)jer su mu klipovi tanki i nema tu osobinu da zadeblja i poveca klip kada je redji!

Na mojoj zemlji i u godini kao sto je prosla i na tom razmaku ja nemam sta da berem. Na 24 ne moze da iznese. Imam njive gde bi mogao, ali tu sejem hibride koje skidam u zrnu. Za branje FAO 600 ni jedan ispod 26 cm i berem u svakoj godini dobar kukuruz. Bolje svake godine prosecno, nego u jednoj rekordno, pa u dve curece glave.
 
Kod mene su prosle godinw 6010 i 6030 otisli u penziju, klip im je bio kod nekih i na 2 metra od zemlje a neujednacen. Najnizi klip bio na oko metar ipo.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Frenk koliko pratim ti iznosiš stajnjaka dosta i to doprinosi da biljke budu robusnije u odnosu na genetiku tojest ns hibridi su po genetici svi robusni što se tiče stabla da nekažem silažni te otuda i visoko nasađen klip, od tih novosadskih hibrida 7020 je niži rastom te ako već seješ njihove hibride probaj taj a može i 6102.
 
Dosta stajnjaka iznosim, sto od bilova,sto od svinja. Samo kod navedenih hibrida je klip bio tako visoko,kod ostalih nije.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Sve preko 24 cm je promasaj za taj hibrid(6102)jer su mu klipovi tanki i nema tu osobinu da zadeblja i poveca klip kada je redji!

Nisam dugo sejao kukuruz ali sam čuo na tv u emisiji DZ da postoje i takvi hibridi koji,mislim da se zovu simplex,imaju tu mogućnost da kad se seju van standarda 21-22 cm,recimo 26-28 cm,budu debljii veći i onda nadoknade manji broj koji se ima zbog ređeg sklopa.To bi za tebe bilo interesantno.
 
Sta je sa NS hibridima? Kakve su cene? Hoce li sejati ko, nesto se slabo pise u temi...

Inace, kod mene stari fanovi NS-ovih hibrida ove godine menjaju semensku kucu.
 
Ja sam se nešto razmišljao da ih posejem ali će kanda Zemunci biti umesto njih.
 
Intresuje me sta mislite o NS 6102 hibridu kukuruza i zanima me visina ovog kukuruza ? :sta: Hvala na odgovorima :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh