NS hibridi

U tom slucaju cemo "divaniti" na jesen o rezultatima :ppozdrav:
 
Kiše, imaju više a para neznam.Promoteri semenskih kuća uvek naglase da mi treba redje da sejemo za 2-3 cm nego proizvodjači u Bačkoj.
 
Sve vremenske prognoze, ukazuju da ce malo padavina biti ovog leta. :kisa:

Kod nas ima od prve do seste klase zemljista.
Ako bude suse tesko da ce i ovaj redji, imati neke sanse.
 
Mozda maj da bude susan kao lane, sve su sanse, ali zato u junu kise na pretek samo da to ne bude kasno...

pada.GIF


Prosle godine su sve pogodili RHMZ Srbije

temp.GIF
 
Kukuruzi su uglavnom pri kraju vegetacije (u 10-ak dana razlike) i sad je ostalo jos da sazreju kako treba,to jest da valjano naliju svako zrnce ::namigivanje::
 
juce sam primetio kada sam isao da prosecam za silokombajn da ima odredjeni broj biljaka - gde umesto klipa ima ona garez neznam kako se to tacno zove
 
cika_jova je napisao(la):
juce sam primetio kada sam isao da prosecam za silokombajn da ima odredjeni broj biljaka - gde umesto klipa ima ona garez neznam kako se to tacno zove
Mehurasta gar kukuruza,a latinski sam zaboravio.E,mislim da je USTILAGO MAIS... :cao:
 
NS 5043 sejan 10.04.danas merena vlaga koja iznosi 31%.
Za 7 dana izgubio samo 1,5% vlage.
 
od toga 3 kisna.
tu nije gubio nista.
koliko se secam, za ns treba 2 dana za 1%.
ali suncanog vremena.
 
Danas beremo NS 5043 .U zmajevku nemože da stane 14 brazdi na 400 m dužine.Po rečima komšije koji je u prevozu stane 13 brazdi a to izgleda ovako.



Uploaded with ImageShack.us

Njih 5 +(ovo malo smetalo) ovu prikolicu ubace u kotarku za 50 minuta.Ovo mi je od kad radim kukuruz najbolji prinos.
 
ZENIT brano 5,5 prikolica dubrava po ha negde oko 16,5t
vrsen 10t po ha vlaga 16%, primese 0,5%, lom 0,9%
 
Nazad
Vrh