Novi ministar - Velja Ilic

Teško da ćemo mi dobiti zglavno ministarstvo i to ne bi bio dobar znak jer smo navikli da nas vode mutivode.
 
Jediti se zbog politike je veliki luksuz. Trudim se (koliko je to uopšte moguće), da što manje pažnje obraćam na politiku i političare. Jednostavno nema smisla. Ni na izbore više ne idem, oni i ovako služe da sitna buranija misli da nešto od nje zavisi...
 
Ma,Dukej,potpuno si u pravu,nit nas ko šta pita,niti odlučujemo.Ja ne idem na izbore odavno.Biće nam onoliko dobro koliko budu manje krali a sve ti je to ista banda.Najbolje ćeš prosperirati ako uđeš u bandu a i tu treba da si na nekom boljem položaju.
 
kad vec imamo temu,bolje da dodje neka zalebljena baraba da ne mora mnogo da krade,nego neki goluguzan sa jos 300 gladnih gologuzancica,jer je ionako svejedno...zna se ko je j...na stran(k)a u sistemu, od pamtivjeka pa sve do vjeka !
 
U svemu mora da se zna neki red i pravila, i to mora da važi i za političare.

Predlažem da se uvede prelazni rok za političare (kao u sportu), tačno određeni vremenski period u toku godine, u kom bi oni mogli da menjaju stranačke boje, a ne kako se kome i kad smisli. Jer ionako im pripadnost nekoj stranci ne određuje privrženost idejama koje propagira ta stranka, već isključivo materijalna korist.
 
ozivela tema ,posle 12.god neuspesne vladanine nesretnog dosa ili njegovih delova, dolaze jahaci apokalipse . dosli su oni koji su tvrdili da smo pobedili nato .dosao je majtor za cijeg ministrovanja pobijeno najvise novinara . da se razumemo ja ih ne mrzim , ja ih se plasim . da ne dobijemo ,sto kaze d. kovacevic , opet peto god. doba...prolecno , letnje jesenje zimsko i ratno...aj zdravo opet cu ja
 
Najgora stvar je kad moras da biras izmedju dva ili vise zla,pa kao budes zadovoljan manjim zlom.A kud ces veceg zla od ovih nasih idiota.Pa to je krem sataninog predvorja,a uz to olos koji nije hodio ovom zemljom,jer ranije nije smeo.Sada kada doticemo dno normalnog zivota (najizdrzljiviji se kunu da ga nema,da kad god mislis da je tu kraj ono kliznes jos dublje),bagra nas vuce nadole jos jace sa sve pricom da smo na dobrom putu da postanemo Svajcarska i da nam jos malo fali.Pa vidite ljudi ovog malog Vuka al' nam ga zavuka.Potrosice saban 3.000.000 evra do kraja godine za svoje predsedavanje GS UN,dok je izvesni svajcarac Jozef Dajs za istu ulogu potrosio 300.000 evra za celu godinu i jos se odreko plate.A mi kao da smo zemlja dembelija,gde tece med im mleko pa mozemo da se razbacujemo gde stignemo.Pa ce stoga nama zavrnuti slavine za sve vidove subvencija da bi gospoda mogla da uzivaju u najvecem luksuzu.Tako da ko god da dodje za naseg ministra bice samo jedno od mnoga zla,koje cemo morati da izdrzavamo i jos da trpimo pride.
 
Najgora stvar je kad moras da biras izmedju dva ili vise zla,pa kao budes zadovoljan manjim zlom.A kud ces veceg zla od ovih nasih idiota.Pa to je krem sataninog predvorja,a uz to olos koji nije hodio ovom zemljom,jer ranije nije smeo.Sada kada doticemo dno normalnog zivota (najizdrzljiviji se kunu da ga nema,da kad god mislis da je tu kraj ono kliznes jos dublje),bagra nas vuce nadole jos jace sa sve pricom da smo na dobrom putu da postanemo Svajcarska i da nam jos malo fali.Pa vidite ljudi ovog malog Vuka al' nam ga zavuka.Potrosice saban 3.000.000 evra do kraja godine za svoje predsedavanje GS UN,dok je izvesni svajcarac Jozef Dajs za istu ulogu potrosio 300.000 evra za celu godinu i jos se odreko plate.A mi kao da smo zemlja dembelija,gde tece med im mleko pa mozemo da se razbacujemo gde stignemo.Pa ce stoga nama zavrnuti slavine za sve vidove subvencija da bi gospoda mogla da uzivaju u najvecem luksuzu.Tako da ko god da dodje za naseg ministra bice samo jedno od mnoga zla,koje cemo morati da izdrzavamo i jos da trpimo pride.
Старија, стара и ова наступајућа нова власт је једнако лоша по српски народ и све њене грађане. Још ће дуго времена и година проћи да народ добије честитог министра и власт.
 
rogi rode , sve si rekao ,nista ja tu nebih dodao niti oduzimao , nego samo malo ovaj proboj na rusko trziste me je malo ganuo . svaka cast kandidatu ako to uradi , bacuske ,balalajke,stepe i tajge , kozaci gulag i sibir , kako se sa setom secam svega toga. nema sta ,pun pogodak , gde nas ruja ceska tu nam koza puca . elem , prica se da su kandidatovi eksperti vec uradili elaborat za podsticaj poljoprivrede koji se cuva u najvecoj tajnosti i sakriven je na posebno mesto , kazu neki kod kandidata u boksove sa kerama . koga kera oseti da nije dobar covek..reci su naseg kandidata... kazu neki da ce kandidat sve svoje eksperte da vodi u boksove sa kerama da cuje njihovo misljenje... ko je dobar av ko nije avav ...mogu ja jos nego mrzi me , aj zdravo
Aman bre covece nit sam ti rod nit pomozi bog ,koji ti je djavo vise ,otkaci se od mene, necu vise nista da pricam ,nit zavisis ti od mene nit ja od tebe molim lepo cao zdravo ....Jes mi komsija al mi nije pomogao nista ,nit sam u stranci i sad ispadam grbav al opet nek bude neko koga znam, niko nije bez mana i savrsen i taj drugi sto ga predlazu sto ga ne poznajem ma sta pisali o njemu sigurno ima neku falinku, nema veze necu vise da se javljam ovde.Zna se za koja ministarstva je otimacina a poljoprivreda nije jedno od tih ,kojigoddaje nek uveca procenat budzeta za agrar i dovede Ruse i meni dosta.
 
Onda nam treba na nivou drzave 2 ministra,jedan za severnije od Save i Dunava,a drugi za juznije delove.
Onda jos 2 zamenika ovom severnom jedan za hobi poljoprivrednike,a drugi za profesionalce. :osmeh:
Bice dovoljan i samo VELJA , jednom je upalio bager i palicega opet , a i vi severno mnogo se bacate sa prinosima tj kako vam prinosi rastu nece vam ni trebati subvencije .
 
to ti je ono,uzmem najbolju njivu i njen prinos racunam ko prosek, a ovo sto je podbacilo nema veze. Samo ako nam tajkuncici kroje kapu odosmo u PM ipak mislim da je velja bolje resenje .
 
kolko sam ja razumeo , a vi me ispravite ako gresim, kriterijume koje treba da zadovolji kandidat za min. poljoprivrede je ..da zna da upali bager i da nam dovede .... ,ne smem da kazem opet ce se neko naljutiti ,. pa ljudi moji i nije to mnogo zahtevno , ko zna da upali bager i moze da dovede .... ne smem , a jel moze i zenskog pola da bude taj iz .... dobro necu ,elem , moze da se kandiduje, dodajem i da prodje test kod kerova , jer koga kera...ma to sam vec pisao...mogu ja jos nego .spava mi se. aj zdravo.
 
Ne vidim sta Vojvodjani gube kada imaju i pokrajinsku vladu. Malo republicka, malo pokrajinska i eto para.
Dali je po volji svima da bude ministar iz Vojvodine?
To je uopste ne bitno, ako ce bolje raditi od predhodnih.
 
Pa ma mi vec imamamo ministre poljuprivrede svi gore navedeni tajkuni su ministri njina rec se slusa , a to protokolarno zvanje ministra koji ce da se slika i da daje kojekakve izjave moze da bude i Velja i neko sasvim treci.Voleo bih da gresim al je tako.
 
sto posto si u pravu , ako plisko i cuker ne daju ime secem usi , pa to valjda i babakurana zna , a preko koga , pa preko mlinkica. nap.imena poznata autoru teksta , a verujem i sirem auditorijumu . aj zdravo.
 
Nazad
Vrh