Novi ministar - Velja Ilic

jao tesko nama sta im to radimo? Pa oni se zrtvuju :sta: zbog drzave i naroda... Poljoprivrednici i stocari uzivaju, voze ih u besnim kolima, svaki mesec dobijaju 5-6-7.000 e bez ikakvih ulaganja, a jadni politicari nema pas za sta da ih ujede, zrtvuju se zbog nas ili bese obrnuto ????
:haha:
 
:osmeh::bravo: DUSKO 58, bravo majstore heheheheh....

@Petao

da ga nije provociro, i da je postavljao pitanja koja dolikuju, politicaru....... ebi proso kako je proso !!!
 
Uopšte nije važna ličnost koja će biti ministar poljoprivrede...važno je da sakupi oko sebe ljude koji znaju i hoće da urade nešto dobro kao i da Vlada odvoji dovoljno sredstava za ovaj resor.
Možemo npr imati ministra genija ako mu se politički kreira tim koji ne zna ili ne želi da radi (u stranačkim centralama) i ako ne dobija dovoljno sredstava iz budžeta...rezultati će biti loši.
Ministar je funkcija i mahom se bavi protokolarnim funkcijama i rukovodi radom tima sastavljenog od pomoćnika ministra i državnih sekretara, ti ljudi iz drugog ešalona su za mene mnogo bitniji.
I nemojte se deliti na one severno i na one južno, na turke i habsurgovce, na prave i kobajagi srbe...to su izmišljotine i stvari koje nam odvlače pažnju sa suštinskih i korisnih stvari. Svaki ministar je ministar poljoprivrede Republike Srbije (čije se granice znaju..ili ne znaju) a to znači da je on ministar i onom u Brodarevu, i onome u Trgovištu, i onome u Kladovu kao i onome u Bačkoj Palanci i Tavankutu.
Ja lično ću se uzdržati od paušalnih ocena svakog novog ministra zaduženog za resor poljoprivrede dok ne vidim kakav je tim okupio oko sebe i dok ne čujem kakvu agrarnu i ruralnu politiku planira da vodi.
 
bravo rade ti imaš ogromno iskustvo u tim vodama i znaš kako mašinerija radi.U potpunosti se slažem sa tobom.:ppozdrav:
 
ne zna se sta je bitnije,dal` ce Velja ili bilo ko drugi biti ministar ili sta Dinkic kaze(laze)...ljudi,jel vidite da se nista ne menja vec 20 godina
 
Danilo Goilubovic - rece @mica967 da je vredan paznje. Pogledao sam na yt klipove u kojima govori, i malo citao o njemu. Covek deluje korektno i ako je navedeni u opticaju za mesto ministra, vise mi se dopada od Velje.
 
Pa nije ti decu on oterao sa sela ili možda on treba da ide po selima da ih "pravi".Dok je on bio subvencije su se delile,bilo je povraćaja za mehanizaciju,regresirana đubriva......meni je to bitno ,a ne iz koje je on partije ili šta je.Čim je izašao u javnost i rekao da državne pare neće ići tajkunima u vidu subvencija(raznih) odmah je bio diskriminisan i smenjen.Svi ministri pre njega ,a i posle njega(Petrović) su za sebe grabili i stvarali,a on????Podigli se vinogradi,dobili se milioni bespovratno,kupio se udeo u Salford mlekari,fabrike kao Toza Marković......a gde je tu Draginov deo.Nema ga i u to budi siguran ,a ako nisi iznesi argumente.

Opet ćemo se vratiti u razgovorima tamo gde smo i bili i stalno se vrtimo u krug.Svaki ministar je imao po 1,2 bolja poteza a ostalo velika O.Kod Dragina je bilo subvencija ali su dobijali i oni koji nisu obrađivali zemlju pa i tzv. fiktivna gazdinstva.Kod Petrovića moraš da prikažeš da si predao proizvod i da siradio a to se nekima ne sviđa.Ukidanjem PIA je izjednačio poljoprivrednike ali se sada kolač deli na više komada pa se to nekima ne sviđa jer smatraju da su zaslužili veće parče.
 
...................................................Kod Dragina je bilo subvencija ali su dobijali i oni koji nisu obrađivali zemlju pa i tzv. fiktivna gazdinstva........................
stvarno se vrtimo u krug o kakvim fiktivnim parcelama gvorite kad je bar u Vojvodini jagma za obradivom zemljom ??????U centralnoj Srbiji neznam ali se vrti podatak od 400.000 neobradjenih Hae tu je mozda/verovatno bilo zloupotreba.Ako govorite o zloupotrebi zakonskog okvira od 100Ha e to je druga prica i tu su zatajili i to su trebali mal vise kontrolisati i nekog za primer lupiti po dzepu pa bi se sve dovelo u red
.....................................Kod Petrovića moraš da prikažeš da si predao proizvod i da siradio a to se nekima ne sviđa.........................
molim te ne spominji tu neopevanu budaletinu.........ajde mi ti objasni kako ja da pravdam 1,5 Ha deteline koju imamo posadjenu za nase potrebe.Imamo na salasu 2 krave,par junadini,10-tak svinja i to sve za svoje godisnje potrebe na 3 porodice,i kako ja sad da pravdam to,a i ne samo to vec sav kukuruz,tritikale itd sto uhranimo stoku za nase potrebe.................S ruge strane i taj PIO bi trebalo placati ili jos postenije da se sami pp odluce dali hoce ili nece i da se ta prica vec za svagda zavrsi,ako hoces penziju uplacuj ako neces nek te neko drugi izdrzava,vrlo jednostavno i jasno
 
Rabadžija,ja isto imam detelinu i krave.Ti modeli za nas stočare još nisu razrađeni ali mislim da si avans za lucerku dobio ako si je prijavio.
Nemoj pogrešno da me shvaiš da ja sad branim Petrovića nego sam post pisao na osnovu Diklofenovog pisanja gde izdiže Dragina.Svi su oni isti.
Znaš,bar kod mene su profi poljop. uzimali od hobista 50 % dubvencija i mnogi su se tu donro oparili.Sada toga više nema.
Ima gazdinstava fiktivnih-konsultuj savetodavce i čućeš od njih,
Matijević je na svoje radnike prepisivao po 100ha da bi izvukao subvencije (provereno)
Bilo je mnogo mahinacija sa Draginovim uredbama ali je nekome to odgovaralo.
Za mene je najbolje bilo kada su do 10ha dbijali bez računa a preko toga sa računima.Dragin je to ukinuo i napravio haos i svađu među poljoprivrednicima koja još i dan danas traje,pa i na ovom forumu samo se svađe prenose iz jedne teme u sličnu temu i ko švaba tralala.
 
molim te ne spominji tu neopevanu budaletinu.........ajde mi ti objasni kako ja da pravdam 1,5 Ha deteline koju imamo posadjenu za nase potrebe.Imamo na salasu 2 krave,par junadini,10-tak svinja i to sve za svoje godisnje potrebe na 3 porodice,i kako ja sad da pravdam to,a i ne samo to vec sav kukuruz,tritikale itd sto uhranimo stoku za nase potrebe

A zasto bi ti dobijao subvencije za stoku koju gajiš za sopstvene potrebe. Subvencije su namenjene za poboljšanje konkurentnosti poljovprivrednika.
 
cenim da ce biti lose i to ne samo u resoru poljoprivrede , pa makar dosli i najbolji momci , kase su prazne . mislim licno da je DS namerno izasao iz igre shvativsi dokle su dosli sa svojom politikom . mozda sam paranoik ali gospodo nista nije slocajno , vruc krompir , mnogo vruc . samo briga i sekiracija , aj zdravo
 
A zasto bi ti dobijao subvencije za stoku koju gajiš za sopstvene potrebe. Subvencije su namenjene za poboljšanje konkurentnosti poljovprivrednika.
da budem precizan ja ni komad ni velike ni male stoke nisam prijavio za subvencije,baba je i dan danas ziva i to su njeni novci od mleka,podlivenog sira,jaja od cca 300 koka,pa 10-tak pazinskih curaka itd itd da ne nabrajam nista nije prijavljeno jer nije za ozbiljnu proizvodnju vec za sopstvene potrebe i za babin dinar da i ona nesto privredjuje.... ( mozda kad ostaris ces ovu pricu shvatiti ) tri familije zive od tog salasa i sve oko salasa ( meso.mleko,jaja.basta..... )
 
Pero potpuno se slažem sa tobom.Ne samo ds nego i Toma nije srećan što ga strefilo.Jesi video sinoć kod olje,original grobar (ako gledaš bez tona)čak je u jednom trenutku rekao nažalost ja sam predsednik pa neće moći kao nešto nisam pažljivo pratio.Buljavi je došao za sebe i drugove odradio par transakcija i ajd zdravo.Lično sam kolateralna"šteta " jer većinom imam prijavljeno in.bilje u nedelju sam predao zahtev za 40E u ponedeljak potrošio u zdravlje .Poznati trio3M ima oko75 000 heX40e=malo li je za potpis i pečat.DS ne trba vlast bez para zato je tu IVICA koji zna da se može biti na vlasti i sa 10 puta manjim bužetom.Koliko je on puta prisustvovao donošenju odluke da se nikom ništa ne plati iz budžeta.
 
Nazad
Vrh