No-Till , direktna setva bez obrade

upravo gledao na strani 11,pa to posle izgleda odlicno...menjam misljenje
 
Evo slike sa današnjeg obilaska

Picture005-11.jpg
[/IMG]
Picture007-8.jpg
[/IMG]
Picture006-9.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 21:48 ---------- Prethodna poruka je at 21:30 ----------

I koja lošija iz telefona,jer na prvu turu sam krenuo bez aparata

Picture008-11.jpg
[/IMG]
Picture009-8.jpg
[/IMG]
 
Vjerovatno to i nije loš sklop , al jesil gledo šta je razlog tamo gdje nije niklo ; jel nema zrna ili je na površini il nije ni klijalo?
 
U životu još ovoliko sirka nisam video
Prva godina arende,predusev pšenica,soja no-till,na strnište
Sirak dobio danas KLETOXa 2l/ha,inače ga koristim 0.8-1.0l/ha


Picture060.jpg
[/IMG]
 
Nisam hteo ranije,jer me i ovako čeka još jedno prskanje za tri nedelje GALLANT SUPERom,jer ima tu još,da sam ranije,onda bi bilo i 3 prskanja umesto ovako 2,jer znam sa čim imam posla! A sad soji će da lakne već za 4-5dana
 
Mozda si trebao se nekim sigurnijim otrovom(Fjuzilejd,Fokus)doduse dobar je kletox,ali je ovde kod tebe bas puno sirka.
 
I ja ga takodje koristim i zadovoljan sam ali mi se cini da gde ima bas,bas puno rizomskog sirka hoce da napravi propusta i posle nekog vremene ga pusti da raste.Ovaj slucaj sam vidjao na nekim njivama ali neznam koju dozu su isli.
 
Slikaću za 7dana,pa ćemo videti,tu očekujem još bar 30% od ove količine,jer po meni nije svaki ni rizom isterao,a ni svako zrno niklo iz te zone iz koje može nići,jer je ritska peskovita-hladnija zemlja u pitanju,tako da za 10 dana će ovo biti suvo,ali će krenuti nova tranša,te će njiva za 10 dana po meni biti prošarana što se sirka tiče
 
Mnogi koji prodju tuda , reće , eto mu oće on da ne ore , al mislim da to nema veze , sijerka bi tolko bilo i da je orano , možda nebi tako ujednačeno niknuo.
 
Nazad
Vrh