No-Till , direktna setva bez obrade

Etoti Branko pokembridžale ti ovce žito,a meni kažu da kembridž nije za valjanje poniklog žita
 
izvinite sto pravim off topic, al me zanima zasto kembridz nije za valjanje zita? mi planiramo nase zito preci njime kad se ukaze vreme za to.
 
izvinite sto pravim off topic, al me zanima zasto kembridz nije za valjanje zita? mi planiramo nase zito preci njime kad se ukaze vreme za to.

Druže moj,nevalja po onima koji ga nemaju,eto zi kratko i jasno
Imao sam glatki,pa kupio kembridž,i probao i posle mrazeva u proleće,pa prodao glatki,šta će mi,pored ovog,glatki je suvišan
 
Juce sam svratio u AGRIA-u , upravo sastavljaju NO-till zitnu sejacicu, a rade prototip sirokoredne
Ja hteo da kupim kutije za mineralno na sejacicu, kaze mi gazda da nema sanse jer nemoze da proizvede koliko prodaju u Bosni i Hrvatskoj, kutije (od prohroma) sa svim dodatcima kostaju 700 evra +PDV ,na jesen kupujem sigurno
 
Kada sam sejao zatvorio sam sejaciu 4 x 70 cm tako da mi je ostalo 4 reda ne posejano i tu hocu da posejem soju
koje sorte preporucujete za kracu vegetaciju ? Evo kako to izgleda

29fxe7c.jpg

2s0ecu9.jpg

2aq9z5.jpg

d5h85.jpg

wbtnjd.jpg
 
hoce da poseje soju izmedju psenice i za to je ostavio neposejane redove. Meni se ideja dopada . gledao sam i ja nesto o tome na Youtube.
 
psenica je u velikoj prednosti u odnosu na jos ne posejanu soju,tako da ce stalno praviti senku i nisam bas siguran kako ce ovde soja da se izbori za " MESTO POD SUNCEM"....:sta: :sta:
sem ako nece tretirari totalom
 
I ja ocekujem rezultate , neka covek proba , a posle svi ce da vidimo da li je to moguce ili ne.
 
Nazad
Vrh