Nikad ovako !

To sto kažete da ide još jedan... Bio je novembar, kišno vreme, stakla na autu se zamaglila. Stao sam na raskrsnici, bila neka gužva a bio sam 5. ili 6. u koloni. U jednom momentu lik izlazi sa parkinga u rikverc i zvekne me. Na parkingu bilo drvo koje je izvađeno pa ostala rupa u koju je on uterao točak i kad je izlazio cimno i mene udari. Pravdao se da me nije video. A imao je saputnika koji je mogao da stoji napolju i da vidi da je slobodno ali bilo je lakše da udari u mene.
 
Poslednja izmena:
Traktorista je u ovom slučaju presekao put automobilima a ne autu jer je bilo auta i u levoj traci koga je on sigurno video ali ovog u desnoj nije odmah opazio.Zar se nama svima nije bar jednom u životu desila takva greška.Traktorista bi bio kriv jer ne prelazi na raskrsnici a vozač automobila bi odgovarao za brzinu kojom je vozio.
 
Kad smo vec kod ove teme sta sam doziveo sad u subotu: Na autoputu od BG do Smedereva, ne secam se koje ukljucenje, mislim da je Mali Pozarevac ili Umcari. Lik stigao do kraja trake za ubrzavanje, gde je linija za prelaz na zaustavnu, upaljen levi i stao! Hoce iz mesta da se ukljuci u traku u kojoj se saobracaj krece 100+km/h
 
Ne bih se složio Zorane sa prvim delom posta.... Nikako nije smetao autu iza njega. Pogledaj snimak sekundu po sekundu. Na tačno osmoj sekundi se vidi sivi auto (crvene boje :) ) koji je doosta daleko od traktora i mislim da ga nikako nije sasekao. Ali je zato ovog sa kamerom sasekao pošteno. E sad jedan detalj. Da li ste videli koliko je uzak taj put gde skreće traktorista? Verovatno je čovek pogledao napred i video da nema nikoga. Pogledao nazad, nikoga ni tamo i onda je nišanio da skrene u put, a možda je baš onda gospođa nešto signalizirala (ugledala ovog sa kamerom) i traktorista se fokusirao na nju, da skonta šta pokazuje, a ovaj sa kamerom mu već kod zadnjeg točka..... Jbg, nije ga video, što od drveća što od saobraćajnog znaka... Svega pomalo. Pogledajte snimak više puta, polako, sekundu po sekundu i videćete kako se tačno poklapaju saobraćajni znak, kamera-snimak-pogled i traktor. Znači nije ga video 100%, nije mu namerno skrenuo. Ali isto tako ga i ne opravdavam! Jeste pogrešio je što opet nije pogledao napred da se uveri da niko ne dolazi, nego je jednostavno skrenuo. Nepromišljeno. Šta bi bilo da je sasekao kamion? Ili da je traktorista imao zakačenu jednu ili dve traktorske prikolice umesto auto prikolice? Oduvo bi ga kamiondžija ko 21! Ili da je kamerman-auto bio značajno bliže? Nema šanse da se zaustavi niti da ga izbegne. Nema gde. Upravo takvu saobraćajku je ćale doživeo i preživeo, doduše udario je u auto, ali sve se dobro završilo iako je doobro gazio Lajku.
Zato lepo postoji neko ograničenje, da se svi učesnici u saobraćaju nekako izbalansiramo sa brzinama, vremenom reakcije, zaustavni put...... i da se takve greške ne plaćaju životima ako već dodje do udesa. Tu se slažem sa Zoranom. Svi ponekad pogrešimo. Dobro, možda ne baš svi... Ovi milioneri se tu ne ubrajaju.
 
Ala ste svi super,ajde kažite mi ko od vas vozi motor,al ne neki bezveze motor.Vozim neki motor od 250 cm i da mi skrene ovako nisam siguran kako bih odreagovao.Samo da kažem da sam svakako reagovao,desilo mi se da mi na 150 km/h izleti zec,a bogami i dva puta i neki pas i uspeo sam da ostanem na motoru.Sve zavisi od situacije,ali kad bih video da on namerno skreće,i ne obraća pažnju na bilo koga,baš bi mu odvozao taj traktor.I naravno da se slažem da svi možemo pogrešiti.
 
Voziš motor od 250 ccm brzinom od 150 km/h? To je samo po sebi opasno, ne samo zbog prevelike brzine u odnosu na ograničenje već što voziš motor te zapremine tom brzinom. Vozim motor i auto, ali imam razumevanja za traktoriste koji skreću. Ali nemojte se žaliti na ostale učesnike u saobraćaju ako vozite daleko preko ograničenja.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Voziš motor od 250 ccm brzinom od 150 km/h? To je samo po sebi opasno, ne samo zbog prevelike brzine u odnosu na ograničenje već što voziš motor te zapremine tom brzinom. Vozim motor i auto, ali imam razumevanja za traktoriste koji skreću. Ali nemojte se žaliti na ostale učesnike u saobraćaju ako vozite daleko preko ograničenja.
Da kažete da uvek vozite 50 u naselju,da poštujete sve znakove i da vozite na auto putu 120km/h.
Samo da vidim koliko Vas ima,svi junaci nikom ..........
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Samo mi kažite,da li se svi pridržavate ograničenja,ali iskreno?
 
Poslednja izmena:
Naravno da se ne pridržavam ograničenjam, vozim do 110 na otvorenom putu i do 70 u gradu ako žurim, u protivnom vozim malo iznad ograničenja na otvorenom putu. I na motoru se pridržavam iste brzine, ali uglavnom na motoru vozim po ograničenju. Kojim to motorom juriš 150?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U naseljenom mestu, čitaj selu. Napisao sam do te brzine , pročitaj dobro.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jeste. Ne razumem u čemu je problem. Retko ko se striktno pridržava ograničenja.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Samo svi da kažemo iskreno.I slažem se da se retko ko pridržava ograničenja.Takođe mislim da je ovaj novi zakon samo za otimanje novaca od naroda.
 
Ja sam iskren. Nisi mi odgovorio na pitanje. Kojim motorom od 250 ccm juriš 150 km/h?
Izvinjavam se za mogući offtopic.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo da Ti pojasnim Piagio Beverly 250 ie.Baš me interesuje kakve to ima veze koji sad motor vozim?Možda ću uskoro imati nešto sasvim drugo.
 
Nije isto voziti motor kojem je limit 150 km/h i motor kom je to na pola gasa. Mnogo je opasnije voziti ovaj prvi :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kad bi gledali šta je opasno nikad ne bi vozili motor.Pusti to šta je normalno,ako voliš motor onda moraš zavrnuti gas.Mani se švrćkanja po gradu sa mašinom i vožnjom od 50/h.
 
Nazad
Vrh