Nikad ovako !

Ima vremena da naleti na nekog sa losim kocnicama ili na nekog nervoznog, pa ce da promeni taj stav Sto sam voleo takve kad iskacu ispred kamiona udjes mu u gepek pa kad opalis po vazdusnoj g*vno mu se smrzne A takvi su najgori na auto putu iz trake za ubrzavanje se ubaci sa 60, al Turci to lece efekiasno, jednom se jedan tako pravio pametan nek koci ovaj iza, kod Smedereva ispred mene turcin pa ja iza jos dvojica Turcina, idemo 85 na auto put se ukljucuje lik sa jedva 60 Turcin koci,kocim ja leva traka puna, spustamo na 60,al cim se oslobodila leva traka dvojica iza mene pun gas i levi zmigavac jedan prestize auto i ubacuje se ispred drugi ga zatvara u levoj, a ovaj pozadi u branik i tako do malog Pozarevca

Mnogo se nas covek pravi pametan, a pojma nema.
Друже без увреде,мсм да си ти управо то што си описао.Јер ако прочиташ то што пишеш,критикујеш трактористу који је по теби направио прекршај којим је угрозио саобраћај и животе,а после тога пишеш како си ти то урадио исто јер је човек споро укључио на ауто пут.Генијално
 
И ја кажем да је тракториста учинио тежак прекршај. Није уступио првенство пролаза ауту, принудио га је на кочење да не дође до незгоде. Неможе га нико опрати нити оправдати.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ima vremena da naleti na nekog sa losim kocnicama ili na nekog nervoznog, pa ce da promeni taj stav Sto sam voleo takve kad iskacu ispred kamiona udjes mu u gepek pa kad opalis po vazdusnoj g*vno mu se smrzne A takvi su najgori na auto putu iz trake za ubrzavanje se ubaci sa 60, al Turci to lece efekiasno, jednom se jedan tako pravio pametan nek koci ovaj iza, kod Smedereva ispred mene turcin pa ja iza jos dvojica Turcina, idemo 85 na auto put se ukljucuje lik sa jedva 60 Turcin koci,kocim ja leva traka puna, spustamo na 60,al cim se oslobodila leva traka dvojica iza mene pun gas i levi zmigavac jedan prestize auto i ubacuje se ispred drugi ga zatvara u levoj, a ovaj pozadi u branik i tako do malog Pozarevca

Mnogo se nas covek pravi pametan, a pojma nema.

Pa profesionalac , koliko je dozvoljena brzina na tom putu sa snimka, a koliko je auto vozio ?
 
Profesionalac , krivina puna crta, zabrana prestanka preticanja , pa 500m dalje opet krivina , pa profesionalac koliko mislis da je dozvoljena brzina ,a koliko auto vozi? Pardon nije 500m vec upola pa krivina.
 
A sve to ima veze sa cime?😁 Jel to neka Hrvatska logika, ako vozi preko ogranicenja seci ga ko mu jebe mater 🤣 Ili da ponovimo biser nije kriv koga udare vec ko udari.
 
Ima od prestanka krivine 5 stupica do pocetka naredne krivine , pa kolika je dozvoljena brzina .profesionalac.

Takvih kao ti su ovdje lokalno na hiljade kupili COD 95 , kao afrikanci kod tita diplome.
 
Htedoh da ubacim još jedan stari klip ali nešto ne ide...

Edit

 
Poslednja izmena:
Malo bahatost ili neznanje traktoriste, pa onda i onaj što je parkirao crveni kombi u raskrsnici..... od njega ne vidi levo a i baš se potrefilo da i beli kombi zaklanja čist pogled ka desno.... Mada kao da ni nije gledao desno nego samo levo.
Sve u svemu bitno da je dobro prošlo. Zar je bilo ko od nas savršen vozač? Greške se dešavaju....
Što se tiče prethodnog snimka.... Uf ima tu dosta materijala.... Traktorista jeste sasekao auto, ali i ovaj možda ide malo brže nego što bi trebalo... Sreća pa posle krivine ima pravca pa se moglo odreagovati. Doduše mogao je i traktorista da zakoči i ostane u svojoj traci i bezbedno propusti auto. E, ali se možda baš u tom trenutku, dok je ovaj bio u krivini, uverio da niko ne ide, zatim pogledao u retrovizor ili se okrenuo da vidi da ga neko ne zvekne odnazad jer je opšte poznato da se traktor pretiče bez obzira da li je uključio levi migalec ili nije a ovaj mu se već "stvorio niotkud". Inače još jedan detalj..... Drveće i šipražje pored puta, po meni, su takođe malo doprineli situaciji. Krivi su i jedan i drugi ali eto dobro se završilo što je najbitnije.
 
Poslednja izmena:
Kad su kod nas poceli praviti kruzne tokove , da je neko snimao. Bilo je ulazaka u pogresnu stranu (voznj u lijevo) , prelazaka preko otoka , svaki dan je bilo nekoliko polupanih auta. Nisu ni horizontalnu signalizaciju dobro napravili , valjda 4 ili 5 puta mijenjali. U svakom se gradu drugacije vozi u kruznom toku. A tek manji kruzni tokovi i nepismeni vozaci auta , ulazi sleper i daje sva 4 zmigavca (mora obadve trake da sijece) a ovi nepismeni se gura kraj njega , jer ima pravo , a sleper kad ga zakaci nema blage veze da ga vuce za sobom po kruznom toku
 
A sve to ima veze sa cime? Jel to neka Hrvatska logika, ako vozi preko ogranicenja seci ga ko mu jebe mater Ili da ponovimo biser nije kriv koga udare vec ko udari.
А која је то наша Српска логика,ко је крив ако тај што иде преко ограничења вози 200 на сат и потегне у машину или ауто које скреће?Јел крив онај који скреће или онај који вози 200,поготово мотористи.Скоро је био случај погбије 20 годишњака на Р1 који је ударио у ауто у скретању,Сви су кривили возача аута јер је имао 6о година,поготово мотористи и сл њима,а нико није рекао па јбт дечко је возио 240 са мотором.Како је тај могао да га уочи или спречи.
Генерално се слажем са тобом у већини постова ал знаш да претерујеш итекако.https://youtu.be/RZZZunIjjQ0
 
Opet to nikakve veze nema sa ovime,moze on i dvesta da vozi i pravi prekrsaj to traktoristi ne daje za pravo da ga sece uz to ga jasno i vidi, pa na sve to manevar obavlja kranje sporo i bezobrazno.Niko nema radar u glavi niti mu je to sto neko vozi iznad ogranicenja alibi, a ovaj sa traktorom je namerno ugrozio i sebe i vozaca koji snima vodeci se logikom ma nek koci.Prava vaze za obe strane, a traktorista da je doslo do kontakta je kriv 1/1.

I tu logiku nek koci ovaj drugi samo na Balkanu mozes da sretnes pogotovo kod onih sto uletebu makazice pa ti jos blicaju, evo skoro Ibarska ispred Bogutovca idem ka Kraljevu, u suprotnoj traci Autobus i iza njega se iznacuje majmunce u Audiju,i to onako kao sa kruske da je pao i krece da ga pretice, a nema prostora pa sve da ima raketu u dupetu, stajemo na 5 m hauba u haubu, autobus prolazi on zinuo inspusta prozor i mrtav hladan mi kaze mogao si da stanes da prodjem 😁 A uredno sam oduzeo gas i dao mu foru da se vrati iza autobusa bez neke velike drame i kocenja, ali ne vazno je da vidi da se zajebao i da krene da blica i vraca u nizu.
 
Opet to nikakve veze nema sa ovime,moze on i dvesta da vozi i pravi prekrsaj to traktoristi ne daje za pravo da ga sece uz to ga jasno i vidi, pa na sve to manevar obavlja kranje sporo i bezobrazno.Niko nema radar u glavi niti mu je to sto neko vozi iznad ogranicenja alibi, a ovaj sa traktorom je namerno ugrozio i sebe i vozaca koji snima vodeci se logikom ma nek koci.Prava vaze za obe strane, a traktorista da je doslo do kontakta je kriv 1/1.

I tu logiku nek koci ovaj drugi samo na Balkanu mozes da sretnes pogotovo kod onih sto uletebu makazice pa ti jos blicaju, evo skoro Ibarska ispred Bogutovca idem ka Kraljevu, u suprotnoj traci Autobus i iza njega se iznacuje majmunce u Audiju,i to onako kao sa kruske da je pao i krece da ga pretice, a nema prostora pa sve da ima raketu u dupetu, stajemo na 5 m hauba u haubu, autobus prolazi on zinuo inspusta prozor i mrtav hladan mi kaze mogao si da stanes da prodjem 😁 A uredno sam oduzeo gas i dao mu foru da se vrati iza autobusa bez neke velike drame i kocenja, ali ne vazno je da vidi da se zajebao i da krene da blica i vraca u nizu.
Izvini druže što ovako upadam u diskusiju ali mislim da pričaš glupsti, pa šta misliš zbog čega postoje ograničenja brzine, baš zbog ovoga da možeš na vreme da odreaguješ na neku nepredviđenu situaciju da vidiš i da budeš viđen, nije isto ako ti dolaziš iza neke krivine sa 80 na sat i sa 150.Čak šta više, i da voziš u ograničenju i u ovakvoj situaciji sudija samo odreže neprilagođena brzina uslovima na putu pa se ti češi. Biti učesnik u saobraćaju sa sobom nosi odgovornost da predvidiš i tuđe postupke i greške i ako možeš da ih ispraviš i izbegneš nezgodu a ne samo noga na gasu i teraj.
 
Кад би били видовити да предвидимо.....но, треба водити рачуна.....али џаба кад је за другим воланом још већа будала.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Izvini druže što ovako upadam u diskusiju ali mislim da pričaš glupsti, pa šta misliš zbog čega postoje ograničenja brzine, baš zbog ovoga da možeš na vreme da odreaguješ na neku nepredviđenu situaciju da vidiš i da budeš viđen, nije isto ako ti dolaziš iza neke krivine sa 80 na sat i sa 150.Čak šta više, i da voziš u ograničenju i u ovakvoj situaciji sudija samo odreže neprilagođena brzina uslovima na putu pa se ti češi. Biti učesnik u saobraćaju sa sobom nosi odgovornost da predvidiš i tuđe postupke i greške i ako možeš da ih ispraviš i izbegneš nezgodu a ne samo noga na gasu i teraj.
I opet gde je to predvidjanje za drugu stranu? Zar i traktorista nema obavezu?Zar ne treba i on da misli, da mozda neko tim putem vozi 150 i da moze da gs ubije ovim manevrom koji radi?Ja bih bas voleo da vidim tog sudiju koji bo ovom traktoristi rekao super si care samo teraj nisi ti kriv ni najmanje 😁 Sve i da je ovaj vozio 300 traktprista ga je video i krenuo da mu sece putanju i time doveo i sebe i njega u opasnost i po zakonima logoke i po ZOBS jer nigde ni u ZOBS ni ostalim zemaljskim zakonima vozac nema pravo da ukoliko proceni da ovaj ide preko ogranicenja svesno dovode i njega i sebe u opasnu situaciju.Izmedju ostalog ti niti imas pravo da nekome meris brzinu niti da ometas njegovu voznju ako ti smeta, tvoje je ds bezbedno vozis a ne da glumis sudiju.

Dakle traktorista je svesno sebe doveo u opasnost i ne samo sebe vec i ovog u autu, to dal je on isao 50 ili 80 nema nikakvu ulogu.
 
Vidi se da je traktorista stariji čovek i umesto da živi od svoje penzije on mora da radi kako bi živeo i preživeo.Refleksi su mu kao kod mrtvog konja a možda i ne vidi kako treba pa ga nemojte osuđivati bez preke potrebe.
 
I opet gde je to predvidjanje za drugu stranu? Zar i traktorista nema obavezu?Zar ne treba i on da misli, da mozda neko tim putem vozi 150 i da moze da gs ubije ovim manevrom koji radi?Ja bih bas voleo da vidim tog sudiju koji bo ovom traktoristi rekao super si care samo teraj nisi ti kriv ni najmanje 😁 Sve i da je ovaj vozio 300 traktprista ga je video i krenuo da mu sece putanju i time doveo i sebe i njega u opasnost i po zakonima logoke i po ZOBS jer nigde ni u ZOBS ni ostalim zemaljskim zakonima vozac nema pravo da ukoliko proceni da ovaj ide preko ogranicenja svesno dovode i njega i sebe u opasnu situaciju.Izmedju ostalog ti niti imas pravo da nekome meris brzinu niti da ometas njegovu voznju ako ti smeta, tvoje je ds bezbedno vozis a ne da glumis sudiju.

Dakle traktorista je svesno sebe doveo u opasnost i ne samo sebe vec i ovog u autu, to dal je on isao 50 ili 80 nema nikakvu ulogu.
Izvini još jednom ali opet mislim da nisi u pravu. Po tvojoj teoriji ovaj čikica sa traktorom ne bi nikako smeo da pokušava da pređe na drugu stranu jer možda neko naleti iz krivine sa 250 na sat i za 3 sekunde stiže do njega a njemu trebaju 6 sekunde da siđe sa puta. Kako brzina nema nikakvu ulogu čoveče, nemora to biti traktor,može neko drvo pasti preko puta može da izleti neka životinja ili dete.
 
Dupli lajk za ovo.
Hvala brate na podršci. Nikad mi nisu bili jasni ljudi sa ovakvim mišljenjem kao što ima kolega T110 koji misle da ako imaju prvenstvo da im ni vrabac ne sme sleteti na put i da brzina nema veze sa tim, pa nije isto ako se ti autom možeš zaustaviti na 10-15m i ako ti treba 50m i da traktorista treba da ima pomoćnika koji će da ode 200m do krivine da gleda da ne doleće neka budala sa 150 na sat i da mu maše crvenom i zelenom zastavicom.
 
Nazad
Vrh