Nikad ovako !

Pa, najbolje da sedi i gleda kako se sve raspada, za sve probleme u zemlji on je odgovoran i Vlada te drzave , na kraju placen je za to. Ne veruje toliko svojim saradnicima, dok se sam ne uveri.
 
Влада, фирма купила сканију рифузер од те фирме. Ови што су ишли по њу кажу стоји механизација на ливади годинама. А машине и нису старе.
 
Зато и јесмо ту где смо јер смо све распродали, нико није од власти хтео да стисне муда и притегне шефове по предузећима већ се водили оном "муко моја пређи на другога", а приватизација била најједноставније решење. Дрпило се пара за неки стан, викендицу, нов ауто и ко јебе народ што ће остати без посла. Код нас је тај са куфером што је стигао угасио фарму музних крава на којима се деценијама радило да им се поправи генетика и да им се подигне максимално млечност. Он је 80 % поклао и наш град оставио без свежег млека, а не само наш већ добар део државе. Па смо по рафовима имали млеко из Хрватске,Пољске, и ко зна одакле све. И то је тај успех приватизације и напретка. Држава мора имати стратешка предузећа која се не продају и не гасе ма каква год да је мука и ситуација. Те државне фарме су гарант да ће бити млека и без увоза којекаквог ђубрета.
 
Момо, са једним кредитом закопа се фирма да на папиру буде све оно што си навео. Има и тога што си навео, али као таква још је 90-тих завршила каријеру и развучено све што је могло. То си заборавио.
 
Зато и јесмо ту где смо јер смо све распродали, нико није од власти хтео да стисне муда и притегне шефове по предузећима већ се водили оном "муко моја пређи на другога", а приватизација била најједноставније решење. Дрпило се пара за неки стан, викендицу, нов ауто и ко јебе народ што ће остати без посла. Код нас је тај са куфером што је стигао угасио фарму музних крава на којима се деценијама радило да им се поправи генетика и да им се подигне максимално млечност. Он је 80 % поклао и наш град оставио без свежег млека, а не само наш већ добар део државе. Па смо по рафовима имали млеко из Хрватске,Пољске, и ко зна одакле све. И то је тај успех приватизације и напретка. Држава мора имати стратешка предузећа која се не продају и не гасе ма каква год да је мука и ситуација. Те државне фарме су гарант да ће бити млека и без увоза којекаквог ђубрета.
To se radi i sad. Postoji kontinuitet od 90-ih do danas. Nikad ništa nije promenjeno. Ista ekipa je ostala da vlada. Što je najgore od svega. Nekad su ljudi na tu poziciju moći došli barem nekim sposobnostima koje su posedovali, danas dolaze tako što su nečiji sinovi ili unuci (ili čak šira rodbina) ili slepi poslušnici bez da ikakv kvalitet imaju. Tako što su se prodali i rade šta im se kaže ili tako što su na neki način ucenjeni i moraj da izvršavaju naredbe bezpogovorno.
Svi viču "stranačko zapošljavanje" po meni to je benigna pojava u poredjenju šta se radi i dešava u našoj državi. Ljudi rade to što moraju i namjau drugih opcija. Ipak, postoje tu i neki drugi ljudi koji mogu ovu zemlju da odvedu u boljem smeru, ali ne. Kao da svim utcajnim ljudima odgovara ova klepto-narkokratija. Pa jel moguće? Gde vam deca rastu? Gde vi živite? Jel stvarno postoju suma novca da se refundira sve to. Očigledno da da. I jedno što ja mogu jeste da se odselim negde na taj truli zapad koga svi pljuju al niko se nevraća odande. Ili mozda čak i istok. Danas i tamo ima zanimljivih opcija. Ne znam. Nisam živeo ni levo ni desno, ali znam gde ne valja. I molim vas, nemojte da mi kao poredjenje uzimate neke afričke ili srednjoistočne zemlje pa kao... eto može i gore.
 
Poslednja izmena:
Belorusija, Lukašenko u obilasku jednog velikog kompleksa....Postrojavanje zaposlenih i ribanje..
Neka neko tko se bavi kravama malo prokomentarise na sta lice ove jadne bolesne zivotinje koje su pokazali , pa ta farma ne proizvede izgleda ni mlijeka koliko ovi sto rade tamo mogu da pojedu. Inace oprema koju gleda Lukasenko , sisni uredjaj bi bio westalijina proizvodnja.

10-tak krava koliko se vidjelo , jedna ubodena sa strane-infekcija, druga bolesna na papke a ova jedna isto se vidi ketoza, a ovoj sto pokazuju vime pa ta se ne muze ni 2 litra dnevno.
 
Evo , kolko bi ti platio za neperspektivnu firmu , u losem stanju ,zastarjelu i zaduzenu ,kad si tako pametan i zaprepascen?
Глуп човек не зна да је глуп док му неко не скрене пажњу на то тако да сам ја захвалан свакоме ко ми отвори очи па могу да напредујем макар једну стопу.
Заборавио сам, колико оно би железара Смедерево? Нећу да гледам на нпр. Еи, Прву петолетку, ИМТ, ИМР, Змај, Жарко Златар, Југодент... али могу да кажем за фирму у којој сам се затеко кад је дошла "демократија" и приватизација. Био сам организатор у Народној лутрији. Трошкови "производње" минимални, нема непродатих залиха... Узмеш шарено парче папира и на њему отштампаш 100 и то је 100 Дин. или 1.000 и то је 1.000 Дин. Такву привилегију је имала само још Народна банка. Да ли се некоме чини да је таква фирма могла да пропадне?! Е, па видиш може. Послаше принудног управника, неког Бојана Кришта, и човек продаде све а запослени на улицу. Каква је принуда била у питању (то само жути знају а и народ није ћорав) кад су рачуни били пуни као и трезори и наградни фондови и грдна покрена и непокретна имовина. Где су паре, појела маца. После су га пребацили на аеродром Н. Тесла али су их тамо спремно дочекали говњивим моткама наоружани нашим примером.
 
Nikako se mi ne razumijemo . Samo jedan uslov treba , objavljena ponuda , dovoljno vremena i licitacija . Mozes ti neku firmu da predstavljas negativno kolko hoces , ili pozitivno kolko hoces , trziste ce prepoznati i najveca ponuda je realna vrijednost .
 
Nazad
Vrh