Nikad ovako !

Види се докле је блато било. Гурали и растиње да прошире пут... И још није готово...
470b7774e3f03199a7dd2d731d10c755.jpg
 
Belorusija, Lukašenko u obilasku jednog velikog kompleksa....Postrojavanje zaposlenih i ribanje..
Potinove fore. I ovaj naš ih koristi. Dodje izriba direktore lopuže. Narod i radnici srećni "al im reko!!!". Ovi, sagnu, glave naprave tužne face i nastave po starom. Nikom ne fali ni dlaka sa glave.
 
Nije, nego kako se prica za Lukasenka mislio sam da su u obavezi da budu masine domace
Naprotiv, i u Belorusiji ima zapadnih i kineskih poljoprivrednih mašina, i one su dobrodošle jer je na taj način izlažući svoje firme stranoj konkurenciji , Belorusi su značajno podigli kvalitet svojih poljoprivrednih mašina.Na snimku se vidi gde Lukašenko hvali kombajn marke John deere rekavši da on može raditi ceo život...
 
Ne BiH baš rekao da je tako, verovatno nisi bio u Belorusiji, tamo će te dočekati odlični putevi, nezaposlenost je par procenata, industrija radi, Minsk je jedan od najčistijih gradova Evrope, kriminal gotovo da ne postoji, jeftino gorivo....Sušta suprotnost u odnosu na Srbiju...
Nisam bio, ali sam čuo za to. Znam da je stopa kriminala vemo niska e sad ne znam da li se to odnosi na sve vrste kriminala. Čisto sumnjam da su Belurusi ostali imuni na taj postkomunistički sindrom gde se kradja iz firme ne smatra kradjom. E sad sigurno da su sa tim u boljem stanju nego mi , Rusi, Ukrajinci. Ne znam šta je razlog ribanja na snimku, ali su taktika i željeni reultati poznati.
 
Ok je to domaćinski , tako i treba , kontrola. Samo , zar nije jednostavnije da je farma privatno vlasništvo ?
Dobro po kom modelu bi ti privatizovao uspešni poljoprivredni kombinat u belorusiji?
Na način kako su naši političari prodali naš (narodni) PKB arapima? Ili kao što je matijević ušao u vlasništvo silnih poljoprivrednih dobara u vojvodini (a došao sa koferom)?
Voleo bih čuti tvoj model privatizacije društvenog dobra.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Mozda onako kako je Miškovic kupio Napredak Stara pazova, pa sada za milione prodaje parcele pored auto-puta koje je platio 300-400 eura za hektar??Možda je to rešenje?? :sta:
 
Poslednja izmena:
Dobro po kom modelu bi ti privatizovao uspešni poljoprivredni kombinat u belorusiji?
Na način kako su naši političari prodali naš (narodni) PKB arapima? Ili kao što je matijević ušao u vlasništvo silnih poljoprivrednih dobara u vojvodini (a došao sa koferom)?
Voleo bih čuti tvoj model privatizacije društvenog dobra.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Kao prvo , nisam mislio u vezi privatizacije tog kombinata , nego sam mislio da i nema državnih , ali , za taj već postojeći , uspješni . ali sa tim nekim problemima koje je zatekao u obilasku , ako sam dobro shvatio , sam rekao , zar nebi bilo jednostavnije upravljanje da je ta farma već privatna , kao i sve druge , pa bi se vlasnici brinuli o tome i vodili više ili manje uspješno . Ako neide propadne , ako ide napreduje ,a nebi morao državni aparat , i to čak predsjednik da obilazi i kontroliše. I šta sad , kad ponovo dolazi ? trebalo bi već svakih par mjeseci ?
Prvo ako ćemo o tome pričati treba razgraničiti dali treba uopšte da postoje državne farme ili ne ? Ima i za i protiv. Ali kad već pitaš , ako bi trebalo sad privatizovati tu farmu , firmu ,kako . Pa ništa jednostavnije od toga . Kao što se i inače prodaju farme i firme . Na bubanj pa ko da više . Ako je ta firma u dobrom stanju , solventna , stabilna , ostvaruje prihod i ima perspektivu , biće veliki interes za nju i dosta se novca može dobiti , a ako nije , zna se , ko kolko da. Šta o tome uopšte ima pričati .
 
A dali je taj domaćinski , taj koji skida i stavlja ? Koji su njegovi motivi i šta ako su njegovi labavi ? Jel mora predsjednik države onda da postavlja i skida sve upravnike , pod uslovom da je on sam na mjestu ?
 
Nazad
Vrh