Nikad ovako !

Kad sam juce kretao na posao čovek je autom sleteo van puta: skrenuo u ulicu i išao malo pored puta a kanal dubok i nalazi se odmah pored puta. Na vreme je stao, samo mu je prednji desni bio iznad kanala.
 
Ja sam sad na ulasku u Badovince video Belorusa 82-1 u tajko unistenom stanju kao da ga je voz udario. Plugovi trobrazni su nekih sigurno 50m iza sa polugama i delom nekim od zadnjeg kraja a delove traktora mislim da su skupljali na kamaru jer i nedostaje jos poprilicno a sve je u paramparce se raspalo. Sta je ono udarilo i dal je ko tu ziv ostao neverujem i jedino ako newko ima iz Badovinaca da javi sta je i kako .Pre neki dan smo kukuruze skidali sa njive i kraj nas policija pod rotacijom vitla neku skodu koliko sam primetio i dobro su prosli i oni i nekoliko traktora i kamiona koji su se tu zadesili da se niko nije zakucao od te jurnjave. Ovo nije igranje i zezancija ovde neko moze da nastrada u sekundi ni kriv ni duzan
 
Strašno je.Vozi se kao u Diznilendu a velika većina nema ni gram vozačke kulture a o pameti da ne pričam.Samo po gasu,žmigavce treba skinuti sa vozila jer ih retko ko koristi i tako...
 
Vozac sam 27 godina i imao sam x,y situacija da sustignem ili sretnem neosvetljenu masinu , a tek bicikliste posebno u Nocaju i Salasu Nocajskom dok je radila industrija u Sr. Mitrovici pa svi na posao biciklom.
Kad vozis normalnom brzinom i skoncentrisan si na voznju uvek ima vremena za reakciju ,ako si pod dejstvom alkohola ili ti misli lutaju 100 kilometara od mesta gde si onde ne pomaze ni da je masina osvetljena kao Las Vegas.
Ulazis u selo smanji brzinu, jer cemu mozes da se nadas u selu nego traktoru , motokultivatoru , pesacima na putu (jer vecina nema trotoar) ,cak moze i neko zivince da ispadne iz dvorista i eto nezgode.
Citam komentare ispod ovog clanka i samo se jezim na pisanje "gradske dece' koja bi zabranila kretanje traktora nocu ili drasticno kaznjavala i sl. i mislim u sebi "sasvim dovoljno smo mi kaznjeni".
 
Mene je isekao kamion sa repom da sam za malo u kanalu zavrsio. Vucem sa 533 2 prikolice kukuruza zrna i on uleti u makazice izmedju mene i auta u suprotnom smeru. Zadnjim krajem slepe je ocesao prednji tocak fergusona bukvalno, cistom srecom nista se nije desilo. Bezao sam maksimalno desno koliko sam mogao i na 20cm od kanala pored puta zavrsio. Molim kolege koji voze repu da pripaze, jer od jurenja zarade neko ce nastradati i onda dzaba sve. Da napomenem imam i signalizaciju na prikolicama, trokut, rotaciju i radna svetla koja ukljucim da svetle u prikolicu (ne smetaju vozacima koji me obilaze, a dodatno me osvetljuje).
 
Јуче ујутро идем за Чалму прошло мало 7 сати, а у сусрет ми иде шлепер. Малко врда лево, малко десно...Пошто је пут поприлично лош и узан, чим видим габаритно возило у даљини смањујем брзину како бих могао да скренем на банкину, ако за то буде потребе јер нећу да ризикујем ни најмање неко чешање или чео и судар. Када је пришао довољно близу видех да возач мало гледа у пут, а мало у телефон. Професионалац, тегли 30+ тона репе, а куца поруку или тражи број током вожње. Ја би такве идиоте на лицу места стрељао, каква бре новчана казна. Метак у чело и крај, јер да имају иоле мало мозга то не би радили.

Пањева колко вам воља на путевима, дал били млади или у годинама, не битно, култура у саобраћају не једно велико -10, а све јер полиција не ради свој посао....
 
код мене у крају доста пролазе и има неколико фирми за превоз робе или ти шпидиција. то су камијончуге које тегле 30+ тона и сви увек али увек кад прођу или куцају поруку или телефонирају... по мени најбоља казна за то је моментално одузимање телефона и возачке на једно 2 године... :d

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Repe nose i 40 tona jer im je losa cena prevoza pa tovare pretovar i na pretovaru je zarada, ali je problem sto nemaju osecaja kako se vozi takvo vozilo. Ne mozes se ponasati kao kada si prazan i juriti po uzanim putevima 80-90km/h a kroz centar sela ne gledati nikog vec samo po gasu.
 
Kod nas je tek haos sa teretnim saobracajom. Kroz ceo grad nam ide sav teretni saobracaj za 2 granicna prelaza. Ulice kroz koje se odvija taj saobracaj su nenormalno uske, razvaljene, kuce blizu druma pa ljudi koji tu zive imaju osecaj kao tenkovi da prolaze, glavne raskrsnice plitke i jos na to vozi se nenormalno. Za 24 h prodje garant preko 500 kamiona u oba pravca.
 
Milane,koliko ja znam u Noćaju je crkva jako osvetljena pa se vidi pola sela.Svi pešaci idu po trotoaru,a pohađali i školu o bezbednosti u saobraćaju.Traktori ispravni,signalizacija radi a rotacija se vrti i kad se traktor ugasi.
A što ti baš moraš kroz Noćaj kad ima i drugih puteva i staza?
 
Sad ce jos usvojiti izmene zakona u saobracaju i dozvoliti preticanje sporih vozila traktora,radnih masina preko pune linije.
 
Novinari na RTS-u vec trecu godinu za redom stavljaju sliku dva traktora sa kukuruznim sejalicama "Nodet" uz naslov "setva psenice u Banatu u punom jeku".
Verovatno je i tekst isti,na to nisam obracao paznju.Jos jedan dokaz da nas niko ne zarezuje ni 5%!Objave ono sto im se naredi cisto da se nesto kaze i nista vise. Ufh...
 
Nazad
Vrh