Nikad ovako !

Sad pre sat vremena izgoreo kombajn na putu Despotovo-Silbaš,John Deere 9640 2008god.(tako mi se cini),jos se coveku nije hteo aktivirati PP aparat... steta je 90%. Ima na facebook stranici dobra zemlja... izgorela je kompletna kabina i desna strana kombajna,kao i motor...
 
Znam coveka licno i jako sam dobar sa njim i izuzetno mi je zao sto je ovako nastradao. Znam da je imao neki problem sa elektronikom nekom pre par meseci i da mu je bio nekiu majstor da nesto namesta. Sumljali su da je crko kompjuter, ali se na kraju ispopstavilo da je problem samo bio u kontaktima. Ne znam jos pojedinostio, ali kad ga vidim sigurnocu znati.
Sto se tice pp aparata meni dolaze svake godine i isprazne kompeltno aparat, zamene gumice, novi prah i jos pride obnove obuku za koristenje pp aparata. Cini mi se da dosta ljudi ni ne zna da koristi pp aparat.
 
Koji aparat neznaju da koriste???Stari najverovatnije...Kupite nove aparate sa manometrom S9 košta oko 5000 din. u Vatrosprem NS i nema da neko nezna da koristi,stisneš ručku i odmah izlazi prah...Kod nas vatrogasci(oni vrše pregled) te stare iz 80 i neke sa starim sistemom aktivacije neće već odavno ni da pipnu...:ppozdrav:
 
Tako se prosle godine upali ovde jedan kamion. Doneli su ukupno 7 aparata da ga gase i navodno su bili neispravni. Da stvar bude jos grdja ti aparati su kontrolisani mozda mesec pre tog dogadjaja. Bice da je ipak neznanje u pitanju. U svakom slucaju ne dao Bog da dodje do pozara.
 
Ja se sve kanim da u traktore stavim pp aparate. Zlu ne trebalo. Cak ga drzim i u autu.
Nego je li se desava da nekad lazu oni manometri sa skalom? Ne bi voleo da se ne daj Boze desi da zatreba aparat a on prazan...
 
Ja se sve kanim da u traktore stavim pp aparate. Zlu ne trebalo. Cak ga drzim i u autu.
Nego je li se desava da nekad lazu oni manometri sa skalom? Ne bi voleo da se ne daj Boze desi da zatreba aparat a on prazan...

Ja nemam PP aparat samo na 539. U kombajnu je 9kg, u 549, 5106 bageru i autima po 1kg, u kuci imam dva komada 9kg i u radioni jedan. Bilo je prilike povoljno kupiti a imam kolegu kojem je frisko obojan i sredjen auto izgorio 100% samo zato sto nije imao nista kod sebe da ugasi plamen a za kolegom sam prije 3-4 godine u zetvi trcao i zaustavljao ga jer je komsija pitao: "Jel on ima dva auspuha ili jedan?" Gasili smo pozar sa pola flase fante i flasom vode i jedva ugasili...
 
Kod nas je obaveza kombajn S9,a traktori S2 svake godine pred zetvu se nose na pregled gde ih covek otvori istrese prah proseje na sito da nebi mozda bilo grudvica,premeri ampulu,podmaze iglu isproba jeli radi i onda ih sastavi i promeni gumice i udari pecat da su ispravni.On mi kaze da pre nego ih ne daj Boze moras upotrebiti najbolje okrenuti naopako i udariti od nesto tvrdo da se prah pokrene jer kaze od vibracija koje pravi kombajn ili traktor prah secuje onda se aktivira jednim stiskom saceka se da ampula izbaci gas i posle par sekundi moze da se koristi.Problem je sto ljudi u panici ne odrade dobro sa aparatom i onda nece da radi.Mi smo imali slucaj dok su servis vrsili u vatrogasnom domu sami vatrogasci da su nam na glavni S9 u kombajnu lose stavili ampulu i da aparat u opste nije bio u funkciji sreca pa nije morao da se koristi jer nebi odradio primeceno tek kada smo ga posle 6 meseci odneli na ponovni servis i onda posle par takvih propusta servis aparata dobio covek privatno da radi inace je penzionisani vatrogasac.
 
Inace i novi aparati koji su pod stalnim pritiskom moraju na servis svakih 6meseci.U kombajnima imam S9+S6, u taktorima S3 a u nivi mi se tokom zetve voza jos jedan S9, zlu ne trebalo.
 
Kod nas je obaveza kombajn S9,a traktori S2 svake godine pred zetvu se nose na pregled gde ih covek otvori istrese prah proseje na sito da nebi mozda bilo grudvica,premeri ampulu,podmaze iglu isproba jeli radi i onda ih sastavi i promeni gumice i udari pecat da su ispravni..
Tačno takav je proces servisiranja aparata a to može gotovo svako sam da uradi, zato ja moje ne nosim na kontrolu
 
Ja nemam PP aparat samo na 539. U kombajnu je 9kg, u 549, 5106 bageru i autima po 1kg, u kuci imam dva komada 9kg i u radioni jedan. Bilo je prilike povoljno kupiti a imam kolegu kojem je frisko obojan i sredjen auto izgorio 100% samo zato sto nije imao nista kod sebe da ugasi plamen a za kolegom sam prije 3-4 godine u zetvi trcao i zaustavljao ga jer je komsija pitao: "Jel on ima dva auspuha ili jedan?" Gasili smo pozar sa pola flase fante i flasom vode i jedva ugasili...

Ja ugasio svoj traktor sa dve flase od 2 litre vode(bilo u traktoru za pice) i majicom kratkih rukava koju sam skinuo sa sebe jer drugo nista nisam imao, sreca da ispod traktora nije bilo suhe trave , napajanje alnasera je kabina prezuljala vremenom oslabile gume na kojima je i vise se ljuljala , vod pretopio celicne cijevi od povrata goriva pa je gorivo koje se upalilo dok je traktor radio kapalo dolje i gorilo, a glavni vod jos stara proizvodnja debeo pa nema sanse da se istopi vec se zalijepio na masu i kao aparat za varenje . Tu ni aparat za gasenje ne bi pomogao puno jer aku skoro nov od 140A nikad da se isprazni a kabl se zavario na kabinu , jedva odspojio aku a navraga jeb. zetor aku ispod kabine i dva vijka zatvaraju poklopac.
 
foto_17275.jpg


Ume da pomogne kod traktora, a nije jako skupo.
 
Tačno takav je proces servisiranja aparata a to može gotovo svako sam da uradi, zato ja moje ne nosim na kontrolu
Nama je komsija koji je bio komandir vatrogasne brigade dolazio kuci i objasnio nam kako se servisira aparat ali jbg ja ipak volim da ga odnesem u servis i da za to dobijem i zvanicno pecat sto je sigurno sigurno,a i nekosta bog zna sta nekih 500-600 za tri aparata!
 
Nazad
Vrh