Nikad ovako !

Ја када сам полагао за камиЈон, инструктор ми рекао слободно претичи трактор у пуној линији ако се дуго мрцвари. Каже, замисли да је кривина и пуна линија тако 5км па колики би застој тај трактор направио?! Ово се не односи да се све и свашта и у свакој кривини претиче!
 
Ako je krivina pregledna i 100 % je siguran da nema nikog i moze da pretice. Ja sam to jednom radio ispred policije nisu me ni zaustavili. Pa nece valjda voziti npr 2 km kao u mom slucaju iza traktora.

To možda može da prođe u BG i dalje sa one strane Save i Dunava, ali ovde su saobraćajci jako rigorozni i za tako grube prekršaje se dobija zabrana upravljanja na najmanje tri meseca što iz ličnog iskustva mogu da potvrdim.
Ja sam dakle preticao na samom kraju pune linije, na izlazu iz velike raskrsnice. Širok drum, tri trake, u susret nikoga ni na vidiku(u pitanju je pravac od par kilometara), a iza mene nervozna kolona.
Sve je to policajac jasno video i ja odoh na sud. Ishod: Novčana kazna od 15000 dinara, šest kaznenih poena i tri meseca zabrane i to samo zato što sam imao olakšavajuće okolnosti(prva prekršajna prijava u dosijeu).
Rekao mi je sudija da sam imao sreće što u vozilu nije bilo lica mlađih od 12 godina. U suprotnom sudije nemaju milosti i kazna se duplira.

- - - - - - - - - -

Ја када сам полагао за камиЈон, инструктор ми рекао слободно претичи трактор у пуној линији ако се дуго мрцвари. Каже, замисли да је кривина и пуна линија тако 5км па колики би застој тај трактор направио?! Ово се не односи да се све и свашта и у свакој кривини претиче!

Mene je instruktor učio da je puna linija = zid osim u krajnjoj nuždi ako je to jedina opcija da, na primer, izbegneš sudar.
 
Mene je instruktor učio da je puna linija = zid osim u krajnjoj nuždi ako je to jedina opcija da, na primer, izbegneš sudar.
Isto su i meni rekli vise puta u toku obuke.
Mada ako je pregledno cesto obilazim,ali ako su brda-dolovi i krivine,medja ne obilazim ni ako nije puna linija polako idem dok se ne stvore uslovi za bezbedno obilazenje,srecom ne vozim mladju decu od 12g u autu.
 
Журио сам па нисам све лепо нас'о. Сад када прочитам испадне буди Бог с' нама.

Даклем, на једном часу био је трактор испред нас, кривина мало повећа, али прегледна. Нормалн ја сам ишао иза баш због пуне линије док ми је инст. рекао ајде обиђи га. Реко, зар могу пошто је пуна линија? Каже он, ако успорава саобраћај, а испред ти је прегледна кривина и безбедно је за претицање ти га слободно обиђи. За дужину кривине сам већ написао у претходном посту.

А и то што кажеш, у планинским деловима су кривине зајебате у односу на равницу.
 
Zar nije sada po novom zakonu dozvoljeno preticati traktor na punoj liniji? bas zbog zadrzavanja saobracaja

Vidiš, moguće, ako postoje uslovi da se preticanje bezbedno izvede. Nisam siguran jer ja sam polagao po starom. Novi zakon sam prelistao, ali sam obraćao pažnju samo na detalje tipa da li privatni putnički automobil i traktor moraju da imaju pp aparat ili ne i tome slično.

Po starom zakonu je bilo da se na punoj liniji smeju preticati bicikli, bicikli sa motorom i motocikli bez bočne prikolice i to pod uslovom da se tom prilikom ne gazi preko linije.
 
Koliko je meni poznato vozac traktora ili neke druge radne masine ako nema mogucnosti za bezbedno obavljanje saobracaja,tj ako se iza njega stvori kolona vozila Duzan je da se na prvom slobodnom mestu iskljuci iz saobracaja propusti kolonu vozila i nastavi kretanje.
 
Malo sam setao atarom, naidjoh na ovu parcelu sa taze posejanim suncokretom. Domacinu je druga polovina sejalice ocigledno zatajila:
slika1330.jpg

slika1331.jpg
 
Po starom zakonu preticanje preko pune linije je bilo zabranjeno, ali je policija tolerisala obilazenje traktora, radnih masina i zaprege samo ako se ne ugrozava saobracaj. Razlog je kao sto su i drugi napisali, formiranje kolene i usporavanje saobracaja.
 
Zakon kaze d je zabranjeno bilo kakvo preticanje na punoj liniji ,govorili su da ce s emozda uvesti odredba da se dozvoljava ako vozilo kje pretices ne vozi brze od 15km/h. Ali postoji,ili bi trebalo ,tolerancija kad su u pitanju bicikli,mopedi,traktori,zaprege...
Mene je instruktor učio da je puna linija = zid osim u krajnjoj nuždi ako je to jedina opcija da, na primer, izbegneš sudar.
Ovo je zanimljiva situacija. ako vozis kamion bolje udari u njega ako uleti u tvoju traku nego da predje u suprotnu traku ili da sletis s puta. A ako vozis auto onda neka ti je Bog u pomoci. Evo jednog zanimljivog slucaja u mom mestu. Inace sve se odigralo na nadvoznjaku pa nisi mogao da sletis s puta. Isao je autobus koji je prevozio decu,a iz kontra smera je isao bus koji je prevozio vojnike. Vozac busa u kome su se nalazili vojnici je zaspao za volanom i presao u levu traku,kad je to video vozac busa sa decom on da bi izbegao sudar pobegne u svoju levu traku. U medjuvremenu vozac vojnog busa se probudi i videvsi da vozi kontra smerom smota nazad u svoju desnu traku ne videvsi da je ovaj vozac da bi izbegao sudar usao u njegovu traku. Elem doslo je do direktnog sudara. I znas ko je bio kriv?? Vozac koji je vozio decu!! Jer on je uleteo u kontra traku bez obzira sto je to uradio da bi izbegao direktan sudar i sto je vozac drugog busa zaspao i usao u njegovu traku.
 
Da li je moguce da na gumi od par hiljadarki moze ovako nesto da se desi.
970181660184374007266164.jpg

Ma to je pohabano do balčaka. Pogledajte pažljivo, to jedva da ima ripne i po obodu, a kamo li po sredini. To je prepumpavano i preopterećivano i šlajfovano na tvrdoj podlozi, sve u svemu - zadružna raga što bi rekli naši ljudi. Teraj dok se ne raspadne!
 
Nazad
Vrh