Nikad ovako !

Išao sam danas pre snega da prihranim pšenicu i zamislite šta sam video, ovaj plug još uvek stoji u njivi
28522056320567035850878.jpg

48537656320572702516920.jpg
 


ovo je radilica od Torpeda 7506(79 god),original Deutz i pukla je u sejanju zita,a bila je na 4 sprcijalni,na nekih 1000 sati od generalne :D bez ikakvog opterecenja puca na zdravo
 
ovaj Torpedo je odradio pa i preko 10000 sati od kako je kod caleta od 86,a do tad ne znam,posto je bio na ekonomiji,ali dobrih 20 godina ova radilica terala je silo kombajn,mlela kukuruze,ali da je pukla u silazi ili na oterecenju pa da znam ali ovako na nikakvo opterecenje cudi me,caletu je 87 na imt 575 pukla radilica ali u silazi pod 100 posto opterecenjem to i mogu da razumem ali ovo i ne bas :D
 
pukla a nema ni 40 godina pa i nije neki kvalitet.ko zna kad je ona napukla to se sad pokazalo a mogla je biti odavno napukla
 
nemoj da te cudi sto je tako odjednom pukla,ista situacija i kod nas radilica na 4 specijali i iz cista pukne kao brusilicom odsecena a traktor isto bez opterecenja,u pitanju torpedo deutz 7206 nemaac 76g.
 
Verovatno nista drugo nije osteceno.Tipu na Yugo 45 isto ovako pukla radilica,vozio jos nekih 50km dok nije ugasio auto.Vise ga nije upalio.
 
U pitanju je zamor materjala, i jednom mora da se desi kraj. Ako je nisu dugo terali ovako slomljenu, najverovatnije da nije napravila neku bog zna kakvu štetu, sem što mora da se trnuje blok.
 
Au tako u Obrenovcu njive od ad Dragan Markovic male cuprijice ,polu propale zarasli ulazi siblje sa svih strana katastrofa mucili smo se sa kombajnima . Jedno vece kolega protera klasa i radili sutra do pola dana i ajmo nazad kad po danu gledamo i nemoze se proci pa kako smo sinoc sa baterijskim lampama navodili preko cuprijice nemamo pojma hahah a tockovi gaze po ivicicama cuprije po jednu trecinu tocka sa jedne i po jednu trecinu sa druge strasno . Pa pamtim jedan ulaz pored neke pruge niti prelaz kako treba a zice samo sto nas nepobiju zeludac mi se prevto sto puta . A zezali nas namerno mi sto smo dosli najvece parcele po 5 xa.
 
Nazad
Vrh