Nikad ovako !

Treba pitat Šojića .... Evo još jedan biser.Komšija se ponovio sa kombajnom i zanimljivo kako je bivši vlasnik radio intervencije na kombajnu.Nije otvarao poklopce nego ga raspori brusilicom .Zanimljivo rešenje .:Samo se pitam šta da je bilo malo više intervencija?::sta:



21o0c3p.jpg
2ro2w4h.jpg
 
svrljigtresibaba.jpg


ovo sam slikao pre neki dan na Tresibabi. Samo mi nije jasno kako je uspeo da popne stranicu na ogradu.
 
Zetor Fortera95 vuce Wielton 12 tona. Tako pise u opisu snimka.

Sad sam gledao, tezina prazne prikolice 4100 kg.
 
Toliko o poskakivanju.:haha:Po meni je kod ove fortere problem u kačenju.Traktor poskakuje kada je pufer u centru osovine .Pogledajte sa strane da je tačno u ravnini. Da je kojim slučajem 20 cm višlje kačanje a ovaj traktor nije baš ni lagan napred pitao bih vas ja kada on dobije pritisak na zadnje točkove i krene da diže prednje .Čak bi bilo bolje i da je kačanje nešto niže od centra bar nebi poskakivao. Ovo je moje mišljenje i ne vidim drugi razlog jer ja sa 60 45 zetor vučem 13 t kamionkon i na ovakvim izlascima se samo malo zaletiM. E sad ovaj je i na startu nešto balavio pa je pitanje kakvi su tu uslovi.
 
Jednoosovinke se kače niže od osovine, a dvoosovinke po mogućstvu što višlje. Tako kaže fizika.
Jednoosovinske prikolice preko rude prenose deo svoje težine na zadnje točkove traktora i time povećavaju prianjanje točkova zadnje osovine traktora na podlogu.
Kod dvoosovinskih prikolica je malo komplikovanija situacija. One se u mirovanju ne oslanjaju o vučno vozilo, ali se visinom poteznice regulišu vektori sila koji mogu uticati na prianjanje zadnjih točkova traktora u pokretu. Ako je kačenje nisko, traktor prilikom potezanja "diže" zadnje točkove od tla dok kod višljeg kačenja traktor prilikom potezanja upire o tlo. Ovo je lako proveriti eksperimentom.
 
jeste fali mu kila juče sam sa dve zmajevke pune kukuruza prolazio puno gore stvari od ovoga sa mtz 820
 
Nazad
Vrh