Nikad ovako !

stretchjd.JPG
 
A sta je sad ovo na John deere-u??? Da li je i ovo los kvalitet ili nepaznja i nedostatak osecaja za upravljanje u teskim uslovima?

Prvo, logicki se moze zakljuciti da onaj sto ima takvog John-a ne radi malo zemlje kao i ovaj sa rusom, naravno ima i toga da kojekakve budale i siledzije teraju te masine, a sto se tice rusa, kvalitet je ocaj, pa znam bar 10 njih kojima je na novim rusevima u garanciji odlazio menjac, diferencijal ,a o prednjem mostu i da ne pricam. Komsiji je isporucen neispravan rus, imao je problem sa menjacem pa su mu komplet menjac novi stavljali jer nisu mogli da otklone kvar. Kao da ih prave kinezi u bloku 70 :haha:. Nekada je to bio kvalitet, drugar ima rusa 82.1 pre 2000. godine napravljen i vuce sa njim tanjiracu za traktor od 130ks i trobrazni Rabe obrtac i trobrazni vogel ravnjak al zato i trosi i dimi kao lokomotiva :osmeh:

Kad bude orao na jesen slikacu i okaciti u ovu temu jer je to bas za nju, da vidite kako neko siluje masinu
 
Kvar na ovom gore rusu se otklanja za 50 eura, a na JD 50 eura ce biti dovoljno za jedan semering a za ostalo ko zna:sta:. Mada za masinu koja se maximalno koristi i zavrsava posao ni jedan kvar nije skup.
 
Prvo, logicki se moze zakljuciti da onaj sto ima takvog John-a ne radi malo zemlje kao i ovaj sa rusom, naravno ima i toga da kojekakve budale i siledzije teraju te masine, a sto se tice rusa, kvalitet je ocaj, pa znam bar 10 njih kojima je na novim rusevima u garanciji odlazio menjac, diferencijal ,a o prednjem mostu i da ne pricam. Komsiji je isporucen neispravan rus, imao je problem sa menjacem pa su mu komplet menjac novi stavljali jer nisu mogli da otklone kvar. Kao da ih prave kinezi u bloku 70 :haha:. Nekada je to bio kvalitet, drugar ima rusa 82.1 pre 2000. godine napravljen i vuce sa njim tanjiracu za traktor od 130ks i trobrazni Rabe obrtac i trobrazni vogel ravnjak al zato i trosi i dimi kao lokomotiva :osmeh:

Kad bude orao na jesen slikacu i okaciti u ovu temu jer je to bas za nju, da vidite kako neko siluje masinu

Hvala bogu pa na torpedu menjač savršeno dijeluje. :osmeh:
 
Kao prvo, pricamo o torpedu koji je stariji od 25 godina i novom rusu, smesno uopste porediti, da se torpedo pravi danas o ovome bi se moglo diskutovati, a kao drugo torpedo ima odlican menjac ako ga nije istrgala neka budala na ekonomiji i ako imas laganu ruku. 'bem ti rusa kad svaki put mora da zakrci kad se salta. A prosle godine u teskom oranju kod nas razletali su se zupcanici i diferencijali na novim rusevima 820,952 rusevima kao da je najlosiji torpedo, ovo ne izmisljam sve su cinjenice. Jedina dobra stvar u svemu jeste to sto su za rusa delovi skoro pa dzabe
 
Stari rusevi su puno izdržljiviji nego torpedo.
Kada se budes naradio sa torpedom kao što sam ja koji sam puno godina imao torpeda.
Javi se pa ćemo raspravit o tome.::namigivanje::
Jedina prednost kod torpeda je ona potrošnja.

Kad smo kod krčanja menjača, kao na torpedu nikada ne zakrči menjač, na imt-eu, a kako li tek zakrči na ursusima ?
Pokušaj par puta da krči menjač na torpedu pa ćeš vidjeti koliko će dugo izdržati.
Uostalom, svi mi znamo da se to krčanje se može izbjeći sa međugasom.
Ima video gdje kiraj bez krčanja šalta na rusu, a i ja sam ga isto postavio i to sve do 9-te brzine.
Ako to neznaš radit onda nisi nikaki traktorist. ::namigivanje::

I da, činjenica da kolko para toliko muzike za rusa.
Pa i drugi traktora se kod mene kida, pa ih ne dižem u nebesa.
 
Dobro ljudi a sta cemo sa rusevima koji su napravili po 6500rh po zadrugama,menjan samo potrosni materijal zadruga u mom kraju ih ima konkretno 820,5 ili 6 komada uz DJ i ostale,nema sta ne rade od oranja do prskanja,Ne zelim da ulazim u diskusiju imaja puno elemenata ne paznje ne odrzavanja masine pa koje god marke bila.A o buzdovanima soferima necu ni da pricam.
 
Stari rusevi su puno izdržljiviji nego torpedo.
Kada se budes naradio sa torpedom kao što sam ja koji sam puno godina imao torpeda.
Javi se pa ćemo raspravit o tome.::namigivanje::
Jedina prednost kod torpeda je ona potrošnja.

Kad smo kod krčanja menjača, kao na torpedu nikada ne zakrči menjač, na imt-eu, a kako li tek zakrči na ursusima ?
Pokušaj par puta da krči menjač na torpedu pa ćeš vidjeti koliko će dugo izdržati.
Uostalom, svi mi znamo da se to krčanje se može izbjeći sa međugasom.
Ima video gdje kiraj bez krčanja šalta na rusu, a i ja sam ga isto postavio i to sve do 9-te brzine.
Ako to neznaš radit onda nisi nikaki traktorist. ::namigivanje::

I da, činjenica da kolko para toliko muzike za rusa.
Pa i drugi traktora se kod mene kida, pa ih ne dižem u nebesa.

Ma stari rus je smesan za torpeda :osmeh:, a koliko ti to sefe godina radis i koliko zemlje ako nije tajna da bi znao kad da ti se obratim kad se naradim sa torpedom :osmeh:
a sto se rusa tice znam da mi nikad u dvoriste uci nece, kad budem imao pare da kupim nesto zglavno tad cu i pazariti a do tad ce duga devetka jos dosta da radi

Diskvalifikovace nas ovi zbog :off_topic: :osmeh:
 
Dobro ljudi a sta cemo sa rusevima koji su napravili po 6500rh po zadrugama,menjan samo potrosni materijal zadruga u mom kraju ih ima konkretno 820,5 ili 6 komada uz DJ i ostale,nema sta ne rade od oranja do prskanja,

Znam ja jednog koji ima preko 6500 rs, ima prednji utovarivač. 952.
Mislim da je tri puta radio kvačilo zbog prednje vuče.
Ali što se motora i menjača tiče. Nikada ništa nije dirano.
I ore, tanjura, rotodrljača.
Budem ga sada okačio u mtz temi.


Ma stari rus je smesan za torpeda :osmeh:, a koliko ti to sefe godina radis i koliko zemlje ako nije tajna da bi znao kad da ti se obratim kad se naradim sa torpedom :osmeh:
a sto se rusa tice znam da mi nikad u dvoriste uci nece, kad budem imao pare da kupim nesto zglavno tad cu i pazariti a do tad ce duga devetka jos dosta da radi

Diskvalifikovace nas ovi zbog :off_topic: :osmeh:


Ima tema gdje sam pisao koliko radim zemlje.
Ma samo ti radi sa 90-tkom. :cool:
 
Pecanje na ruski nacin ! [video=youtube_share;CrKm3Qzh3vc]http://youtu.be/CrKm3Qzh3vc[/video]
 
prodavao sam drva 15 god. i uvek su me iznervirale musterije kad pocnu da kukaju te su im skupa,pa su kriva,pa im suva i da nenabrajam:ppozdrav:
 
[video=youtube_share;MxBrZlDUHzc]http://youtu.be/MxBrZlDUHzc[/video] mozda je kacen video ali ne smeta......
 
Nazad
Vrh