Nikad ovako !

Mozda je i ljubomora u pitanju. U svakom slucaju nije lepo to sto je ovaj uradio tanjiracom.
 
Neverujem da je ljubomora, ipak koliko moras kukuruza posejati da bi imao 50000E stete, ili zameranje ili preotimanje drzavne zemlje.
 
Meni pricali stari ljudi da svi ti koji su ubijali radili teske prevare , inatluk itd svima su se pozatvarale kuce. E sad mi ne mozemo da cekamo 50god da bi se ovom razbojniku zatvorila kuca, nego kad bi policija isla od kuce do kuce i da pronadje tanjiracu sa kojom je radjeno . Ali nema kod nas drzave koja bi stala iza toga.
 
Upravo tako kolega nsnidza.
Razgovarao sam sa gdinom. Svetozarom pre oko mesec dana, mnogo jak čovek, verovatno je zameranje zbog preotimanja državne zemlje.
 
Da znas da ne razumem! Kako mozes da zamislis da toj osobi odgovara tako sjebana njiva? Ili da je njegovo misljenje o tome kako je odradio tu njivu pozitivno? Jednostavno covek ili ne zna raditi ili nema uslove. A u tim uslovima mnogo toga spada. Tacka!!!
 
Drugo je kad ne zna i kad nema uslove , ali u moje selo je bas tako kako sam napisao. Neznam koliko ti imas god. Ali kad sam ja imao 20god i kad sam ja pricao u drustvu starijih kako treba da se radi ,oni su se svi smejali. A smejali se iz neznanja , oni su smatrali da imaju po 50 i po 60god. i da sve su u zivotu naucili i da sve znaju, da ja kao dvadesetogodisnjak nemam pojma o zemljoradnji. Kako su godine prolazile svi oni su poceli da me uzimaju kao uzor , evo i dan danas kad god je neko uporedjivanje uporedjuju njihove njive sa njivama mog brata .
Mozda i tebi ce smesno delovati ova moja prica , ali uzmi u obzir da je Srbija kasnila za Vojvodinom mozda 30god a mozda i vise,i uvek ce kasniti. U Srbiji ljudi primitivno obradjuju svoje male posede. Mozda si i primetio da na ovom forumu vecina clanova su iz Vojvodine.
Malo sam skrenuo temu na drugu stranu , ali videces kroz zivot neko voli ovako , a neko onako , svako radi onako kako njemu odgovara. Pa tako i ovaj nas nesretnik ciju je njivu slikao diklofen.
 
A gde si ti to Dragane pre 10 godina mogao da se naucis zemljoradnji ako ne u rodjenom selu ? Interneta nije bilo,a u gradjevinskoj skoli sumnjam da su te ucili zemljoradnji ....
 
Tada je Delta organizovala ruckove i na tim ruckovima ja i brat smo seajali sa likovima iz Vojvodine , takodje smo isli na predavanja , i imali smo jednog profesora za zastitu bilja (Vasic Mile). Njegovi saveti su nam uvek bili dragoceni. Tacnije on ima svoju poljoprivrednu apoteku i mi smo uglavnom snjim saradjivali.
 
Izgleda kao neki eksperiment ali osušio se i sirak neznam jer metlaš ili zrnaš

1hxn9h.jpg
 
То су турци, изгледа да су масовно и јевтино дошли до трактора па се надвлаче по цео дан.
 
Nazad
Vrh