Nikad ovako !

Primjer "stručnog" prskanja na jednoj parceli u mom selu...ne znam čime je prskano ali je smrad jeziv, podsjeća na Monosan.

sfvvgl.jpg


2jb19d.jpg


dndi09.jpg


1o3ggi.jpg
 
Definitivo neki D4 ,VEROVATNO U KOMBINACIJI JER PREOVLADAVAJU uskolisi.Ali da je nestručnu jeste..
 
Nije ovo jedini primjer, ima još ovakvih bisera, prije par dana sam se ubjedjivao sa komšijom oko prskanja, hoće onda prska nekom kombinacijom (uskolisni+širokolisni) i ja ga ubjedjujem da ne može tim herbicidom jer lijepo piše do 3-4. lista, on tvrdi da može a kukuruz mu u 8-9. listu. Uprkos upozorenjima lik poprska 2ha kukuruza i nekih 70-80% se ovako prevrne kao gore na slikama a nekih 10% od toga je totalno sprženo i suši se (nakom samo 3 dana!!), tj. na uvratinama i gdje god je bilo preklopa. Nije mi dao da slikam jer zna da obavljujem slike na net a ne mogu bez pitanja jer stalno stražari u toj parceli (odmah mu do kuće pa stalo visi tu).
 
Djole 71

Svaka čast, lepo stado ovaca !!!

Jel među njima i onaj PULIN što ih čuva ?????:haha::haha::haha:
 
Nije foto montaza @Kameni,tu pored ovaca su i coban(lozi vatru) i pulin(pazi da nepobegne onaj ko neplati):haha::haha::haha:
 
Jedna stara Laloška porodica iz mog sela sada zemlju radi ovako.Nekad su bili jedni od najačih u Srednje Banatskom okrugu.Prvi traktori su u njihova dvorišta došli.Došle smene par generacija i sada rade to što im je ostalo upravo ovako.Zemlja prve klase i udara u sam asfalt prema državnoj granici.
25h0i2b.jpg


ehg5er.jpg
 
Da, i ja mislim kao i ti , ali on ne misli tako . On misli da je on u pravu sto tako radi.
 
Nazad
Vrh