Nikad ovako !

Pravi šoferi:haha: Kako nisi primeti da se prednji točkovi motaju u sekundi?
 
[video]http://www.snotr.com/video/8620/How_Not_to_drown_your_truck[/video]


E ovako! :bravo:
 
au bem ti sunce šta je ovaj izvukao i odakle
ako je kirovec alal mu nafta što je izduvao

kao što kaže jedan od komentara ispod snimka " jedan uobičajen dan u rusiji"
 
Ovde je naj veći problem upravljanje . Da su kojim slučajem zadnji točkovi uski kao kod 132 to bi islo ko metak. Pošto ovde zadnji skoro iza prednjih onda oni upadaju u kanale od prednjih tj gusjenica i upravljanje je nemoguće bez dobrih kočnica. I ovi jadnici su brali u proleće prošle godine jer su trebali da seju novu kulturu. I sam sam pravijo druge točkove na zmaja da bih mogao da berem . Nikad ovako ali to ne zavisi od nas nego od više sile
 
Kad se na kombajn montiraju ove velike metalne gusjenice, preporucljivo je potpomagati kocnicama u skretanju. Ali kako kazete najveci je problem sto tockovi ne idu u trag, a nego taman gdje ne bi trebali ici, tocno po ivici traga gusjenica i onda ili lijevo upadnu ili desno.

U ZMAJ prirucniku pise da se obavezno skretanje potpomogne kocnicom kao i u prirucniku od 533 kad se namontiraju polugusjenice.

I kad mane u kraju su namontirali na 142 gusjenice jedne godine i bacili su ih na otpad nakon tog branja i zakleli su se da ce radije cekati dvije godine da ovrse kukuruz, nego vise ici po blatu i smrznutom raditi s gusjenicama...
 
Bilo je slika i na ovom forumu, samo ne mogu naci gdje... Ako imas knjigu od 533, imas sliku na kraju pod "dodatna oprema"...


U mom kraju su takve polugusjenice prodavane po kombinatima i to nitko ziv nije kupovao. nanjusili ih kirijasi po sumama i skratili su ih da samo pasu oko zadnjih tockova i izmislili su sistem za kopcanje koji je tu gusjenicu doslovce prikljestio na gumu da nema lufta. moj poznanik jedan id treceg sela mi je pricao price kako je on takve jedne "gusjenice" dobio na poklon od kirijasa koji ih je dotjerao skoro do kraja, ali njemu za oranje dusu dalo. s njima je isao i u sumu izvlaciti druge koji su zapadali i svi su mu zavidjeli sto on to ima...


Redovno je 539 s IMT jednobraznjakom tako orao i do 40cm duboko... Strasna stvar i nikad ih nece prezaliti, pogotovo sto su postale neciji ratni plijen...
 
Nazad
Vrh