Nikad ovako !

Милоица, па има већ х кардиналних грешака... Опет јура, пољопривреда, рио тинто, спољна политика. Али пакет пред гласање купи све...
To je samo dokaz u koju je bedu i zavisnost od darodavaca dovedeno društvo ,a to je cilj svih autokrata.
 
Na tome se sistematski radi više od 30 god.
Kad uporedim svest naroda 88-89 i sad vraćeni smo milenijum u nazad.
A tak kako se obicni narod ponasao prije 2 svjetskog rata ovde , bar iz price starih ljudi , sto sam zapamtio ,sto se tice obicne kulture,obicnog seljaka.
Narod bio pristojan, isli u crkvu , stariji muskarci se pristojno oblacili ,nosili sesire,sajkace,fesove ,kako ko , pozdravljali ,cijenio se uspjesan covjek u selu, popovi bili autoritet ali i posteni, zanatlija se cijenio,ucitelj,...
 
A tak kako se obicni narod ponasao prije 2 svjetskog rata ovde , bar iz price starih ljudi , sto sam zapamtio ,sto se tice obicne kulture,obicnog seljaka.
Narod bio pristojan, isli u crkvu , stariji muskarci se pristojno oblacili ,nosili sesire,sajkace,fesove ,kako ko , pozdravljali ,cijenio se uspjesan covjek u selu, popovi bili autoritet ali i posteni, zanatlija se cijenio,ucitelj,...
Danas vlada malogradjanstvo, prostakluk, primitivizam, sebicluk, nekako je postalo moderno.
Sve je jasno kad vidis kako danasnji roditelji (ne)vaspitavaju decu.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Danas vlada malogradjanstvo, prostakluk, primitivizam, sebicluk, nekako je postalo moderno.
Sve je jasno kad vidis kako danasnji roditelji (ne)vaspitavaju decu.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Nije nekako postalo već je nametnuto. Svesno i planski! Zarad lakšeg vladanja... Sprovoditelji su Pink i ostala kompanija...
 
Па баш зато како си написао у предходном посту како се знао ред.
Овде у војводини а и на нивоу државе за скоро све криви колонисти и комунисти. Код тебе је веома мали утицај па опет друштво као друштво пресликано. Односно систем вредности преокренут. Више се вреднује рад старлете него било који други поштен рад.
 
Evo ovako .
Kada su onomad u mom kraju organizovani protesti protiv projekta rio-tinto naravno bio sam prisutan i blokirali smo najfrekventnije saobraćajnice . Tada sam po prvi put posle onih davnih protesta ( nepriznavanje lokalnih izbora od strane cobeta ) video neku energiju u narodu , želju da se istraje , spontanost i masovnost . Širilo se Srbijom pa je vlast u strahu većih nemira i očigledne opasnosti da se pridodaju još neki neprijatnu zahtevi mudro odlučila da obustavi ( privremeno ) projekat . Taj momenat treba iskoristiti , treba vladu podržati ( makar ćutanjem ) da razvijaju priču , udju u posao i naprave katastrofu pa će narod napokon progledati i reagovati . Rio - Tinto će u velikoj meri devastirati prirodu ali ova vlast je gora , devastira društvo i državu . Rio - Tinto bi bio inicijalna kapisla koja će izazvati burnu reakciju pomoću koje će mo se rešiti većega zla .
Sad će neko reći " skupa je cena " , e pa i zlo je veliko .
Mislim da ljudi koji ne izlaze na izbore a izlaze na ove proteste samo pomažu vladajućoj kamarili da što duže ostanu na vlasti .
Rio-tinto je ( zbog pohlepe ) njihova kardinalna greška i treba ih pustiti da je naprave
Ja mislim da ima drugih nacina resiti se zla.. Ovo brt deluje kao nesto tipa: boli te noga, odseces nogu i resio si problem a onda do kraja zivota si invalid ali jbga ne boli te noga vise nikad 🤣
 
Jbt malo se motao po mestima, u svako jeb.... mesto koje ulazis je njegova slika na ulazu, sve mu jeb.... bolesno! Izgurace on i ovo, zna da je dobio pare, garantujem da izvodi policiju ako ne i vojsku uz svoje batinase na ulicu ako bude protesta za ovo, a nadam se da ce ih biti
 
Evo ako možeš sada ti objasni koji je to način ( a da je uspešan )
Pa ja msm da je dovoljno da izadjemo na izbore svi, ne moze bas toliko da ukrade. Da se napravi javni dogovor za koga se glasa od opozicije i da svi koji ne glasaju izadju i glasaju za toga, da se takodje negde javno prebroje svi koji glasaju za tu opciju...
Sad kako to realizovati nzm, nisam u materiji i ne bavim se time, ali redovno izlazim na izbore i nijednom od kada imam pravo glasa nije pobedila stranka za koju sam glasao :ROFLMAO:
 
Па баш зато како си написао у предходном посту како се знао ред.
Овде у војводини а и на нивоу државе за скоро све криви колонисти и комунисти. Код тебе је веома мали утицај па опет друштво као друштво пресликано. Односно систем вредности преокренут. Више се вреднује рад старлете него било који други поштен рад.
Ne svi kolonisti. Ali činhenica je da je velika većina kolonista prihvatila komunizam i bila spremba da sve učini. Kod starosedekaca su komunisti bili neradnici (propali gazdački sinovi) i najsiromašniji (zbog nerada).
 
50% naroda koji nije glasao je protiv SNS-sa. A o i su jedva pobedili pored dovođenha, kupovine glasova, ucena, manipulacija i ostalog.
Kada bi izašla većina da glasa oni bi pukli, zato ubeđuju labilne da nema smisla glasati. Da nema smisla ne bi se oni polomili oko glasanja.
 
Nazad
Vrh