Nikad ovako !

A imao sam jednog starog udara medju ceo dan on i sin vuku bagrene udaraju uz sam put ukopavaju na metar visine papreko baskiju i naprave rampu i sta ces odem i sve lepo isecem donesem drva i tako tri puta dok nije odustao, pokojni mi otac se vazda svadjao tukao sa njima a ja uvek lepo on meni skratice me za glavu a ja vazi vazi sad sam i pokupovao svi tu zemlju
 
Ne druze ja nisam nikom napravio stetu,nikom medju preorao osim jednog komsije vazda 2 metra odore otac izvodio geometre svadjao se on mu kaze mora da napari za spartac tako nesto i jbg ja iskopam kamen i ukopam 4 metra kod niega i on odore 2 metra meni ostane njegova 2 i tako on zadovoljan. Ne mozes uz sam put da sadis voce udaras medje ljudi moraju da prodju da urade ako nisi naucio ja cu da te naucim. Otkad je izmisljen total to je majka mara
 
Poslednja izmena:
Marko,ne znam da li si video parcele od jednih velikih poljoprivrednika iz S.M?
To su sve parcele pored puta 2m frezirane i nije posejana ta širina celom širinom njive Tačno se poznaju sve njihove parcele kako ljudi rade i održavaju.
Znači 2m od međe u njihovom sve isfrezirano i nema nikakve biljke ni korova.
 
Jbg to je sve bilo dok sam bio klinac pre 10 15 godina vecina ljudi su pokojni i ne dostaju mi vazda sa njima neka akcija, jos mi je komsija ziv i ne prica on ni sakim u komsiluku, svi kazu da umre a ja jedini nek je on meni ziv i zdrav ja sam naviko na njega, e da jbg imali smo i cigane u komsiluku i njih nema pa kad se svađaju i peglaju sva deca iz komsiluka virimo preko bedema, jednom se ciganka svalerla a moj teca i njegov komsija popeli se na bedem da vire padne bedem teci slomi ruku a komsiji nogu pukla bruka ko da su oni jebavali
 
Marko,ne znam da li si video parcele od jednih velikih poljoprivrednika iz S.M?
To su sve parcele pored puta 2m frezirane i nije posejana ta širina celom širinom njive Tačno se poznaju sve njihove parcele kako ljudi rade i održavaju.
Takve su sve moje al uzorane i posejane do 1 metar od puta, i nije problem ako neko pregazi da se obidje, kad vozim letnjim putem gledam gde je strnjika ili gde mogu da stanem a da ne napravim stetu, propustim auto kombi ili uglavnom komsiju koji vuce voce, prednost ljudi sa teretom sklanjam se da prodju
A to ludi Beocinac ko moj pokojni otac drka kosi frezira 20 metara ovratinu jbg kad je zivcan sta da mu radis
 
Pa i do sada su mi urnisali kuću s njihove strane, em je severna strana, em naslanjaju stvari, deca dok su im bila mala, šutirali loptu o kuću, sada uzme crevo za vodu, pa pošto joj je kratko crevo, sa daljine od česme zaliva to cveće u mojim "ukradenim" gumama do moje kuće i poliva i kuću i to obilato...
Prigovorim joj, nisam, nisam, to ti je mokro od oluka...
A kiša nije padala mesec dana, letnje doba...
Uvek imaju izgovor i prave me ludakom....
Da li se time duševno hrane, nemam pojma, zato moram da se savlađujem jer ću na kraju ja biti kriv kao stalno nervozan i besan, neprilagođen i nepodesan , nerazuman za bilo kakvo normalno komuniciranje...
Vidim jutros vratili mi sanduk za piliće odakle su ga i uzeli, i otkačili kera od moje grede od kotobanje...😂
Kada kosi trimerom travnjak, čuješ najlon kako tuče po kući, nemoj koju travku da mora ručno ukloniti...
A moja majka i rođaci, te nemoj da prigovaraš, nemoj da se svađaš, prve ste i jedine komšije...
Ovo je kulminacija takvog ponašanja, nije ovo nastalo preko noći, nego se guralo pod tepih radi "dobrosusedskih odnosa"...😂
Sin njihov je radio kod mene u Firmi, nema ni auto ni vozačku dozvolu, pitam ih da daju makar auto da vozim, kad već njihov omladinac je toliko glup da ne može 7 godina položiti vozački ispit, izlazio je sigurno 30 puta na polaganje, jbg-a, krljam svoj auto plus vozim preko 100 km svaki dan, odbili, treba nam auto, nek kupi on....
Kako da kupi auto ili bilo šta drugo kada ste sinu debilu 28 godina starosti od retardiranih roditelja uzeli obadve bankovne kartice i podižete njegovu platu u celosti, pa mu dajete džeparac po zasluzi ? 😄
Kad su kuću proširivali, niko rođeniji od mene, malo-malo pa zovu na kafu, pivo, pa ajd' da vidiš kako smo ovo uradili, pa da vidiš ono...
Pošto sam uvek bezobrazno iskren, velim ja njima, ne bojte se slobodno radite, ali dajte i meni da , kada skupim pare, odradim i ja moje, "nema problema komšija"...
Eto, vidite da nema problema....😀
Potpuno isto sam i ja prošao.Dok se kuća gradila trebala je struja.lotra,nešto od alata,dosta malih pomoći pa je išlo i do toga da napravimo vrata da možemo jedno kod drugog da idemo.Ali kad se sve završilo počelo đubre da smrdi.Od kuće na 2 sprata oni borave u garaži a kuvaju napolje na smederevcu.
 
Pa razmisli. Da nema korova po uvratinama i td., bilo bi manje korova u njivama. Nekada se nisila kosa i kosilo se oko njive.
 
Ко зна који је већ по реду, после копања за гасовод нису довели у ред. Ко не зна и први пут овуда иде прође овако...
2f9c055b59a2b79cec372aa551db5788.jpg
 
I kod mene na njivi gde je položen cevovod je secovao rov, dva metra širine. Nisam mogao da oparam taj deo. Nisam pametan šta da radim, ako sad zovem Vode Vojvodine (koje su bile nosioci posla, a sam posao je radio neki drugi podizvođač) i kojim slučajem usliše moj vapaj pa dovuku sad zemlju da popune rov, uništiće mi puno okolne soje, a ako ostavim to za jesen posle vršidbe onda postoji mogućnost da neću moći ni da uzorem do proleća koliko su oni ažurni. Ukoliko me prosto ne od*ebu...
 
Poznaniku se slicno desilo posle gasovoda. Zapretio im tuzbom, dovukli nekoliko slepera zemlje i izravnali.
 
Kod mene je za sad secovao rov u jednom dolu, dužine oko 50tak metara. Na bregovima za sad stoji, nije secovao rov, ali ja ukupno imam u dve njive oko 600m cevovoda. Tj. bilo je blago sleganje nakon prve godine, koje sam ja oranjem popunio i izravnao. Ovo sad je drastičnije, nisam smeo da prođem traktorom da se ne bih prevrnuo. Za očekivati je da će i na bregovima secovati rov kroz godine koje dolaze, a kome se onda žaliti kad cevovod bude već dobro zaboravljen...
 
Nazad
Vrh