Nikad ovako !

Ljudi shvatate li Vi da oni meni ne dozvoljavaju pristup u njihovo dvorište ?
A ne mogu da uđem nasilno, ispašću ja kriv jer ometam tuđ posed ?
Kako da radim ogradu koja je na pola metra od moje kuće ?
Iz njihovog dvorišta, razumete ?
Plus, vidite ogradu na ulici ?
Geometra neće priznati uveravam Vas, i samo bih bacio pare....
Priznali bi ga kada bi rekao da mi je kuća po njihovom....😂
Znaš kako sam ja radio na njivama,pozovem komšije,dođe geometar izmeri,traktor sa bušilicom izbuši 4 rupe i ukopam rešetku za tovilište koja ima jedan član i izgleda kao slovo T.Ovaj širi kraj ide dole a dužina rešetke 1m.Kad se ukopa nema šanse da se iskopa bez muke.
 
Pozoveš odmah policiju kada ti se najavi geometar, najbolje ako imas nekog drugara u policiji i obavezno da se snimi. Pripremi ekipu (ujedno i svedoke) i čim geometar obeleži a dok policija pije kafu kopaj i postavljaj stubove pa neka te napadnu, ti kuliraj i radi na tvom posedu, na tvojih 70cm. Prolaz su ti oni ogradili, moraš kroz njihovu kapiju da prođeš, ne možeš kroz prozor da izvodiš geometra. Obavezno snimaj i po mogućstvu maskiraj nekoga da glumi televiziju. Možda i neko iz mesne zajednice moze da ti pomogne i da bude prisutan.
U jbt sta si naredjao sve 🙂 osim ovoga moze i kobre i saj da pozove ako ima nekog drugara, a bilo bi dobro i antiteroristicka da izadje na teren. Neko od rodbine ako je u interventnoj moze da dodje i on 🤣🤣
 
U jbt sta si naredjao sve 🙂 osim ovoga moze i kobre i saj da pozove ako ima nekog drugara, a bilo bi dobro i antiteroristicka da izadje na teren. Neko od rodbine ako je u interventnoj moze da dodje i on 🤣🤣
Sa ciganima nije lako, i ne možeš 1 na 1 nikako. Oni znaju da imaju veća prava od svih i to koriste. Znači moraš dobro da se pripremiš ako hoćeš nešto sa ciganima da isteraš legalno.
 
Bio danas do Opštine, građevinski inspektor...
Sve sam u pravu, ali sam upućen na privatnu Tužbu...
Ali pre toga da izvedem geometra i utvrdim kolika je udaljenost moje kuće od međe, a u vezi ograde, čiji deo ću onda moći da zahtevam da uklone, ili da to sam odradim bez ikakvih posledica...
Dobijam lagano, što se tiče izvođenja radova na postavljanju izolacije na mojoj kući, čak je jedan od inspektora imao ovakav slučaj privatno, i vlasnik susedne parcele je na drugom ročištu, posle predočavanja pravnih posledica odbijanja dozvole, ipak dozvolio izvođenje radova.....
E sad, njihovo enormno zidanje, odnosno drastično proširenje kuće je potpuno nelegalno, i ako zvanično podnesem Prijavu, inspektor mi je rekao da će tada on biti u obavezi i prinuđen mojom Prijavom, da izađe na teren, utvrdi činjenično stanje, uporedi sa stanjem u katastru, da je objekat izgrađen bez Građevinske dozvole, i epilog bi bio Rešenje o uklanjanju (rušenju) objekta....
Nisam bio siguran da li sam baš toliko ogorčen i uvređen da bi posledica bila rušenje njihove kuće....
"Svi oni objekti koji su izgrađeni posle stupanja na snagu Zakona, na njih se primenjuje Zakon o planiranju i izgradnji i oni danom donošenja rešenja o rušenju – imaju izvršnost i mogu se rušiti"....
Zakon je stupio na snagu 2018. a oni su zidali 2021...
Nemaju čak ni pravo da uđu u postupak legalizacije-ozakonjenja objekta....
Pitam, pa ako ih niko ne prijavi, neće doći do rušenja ?
Pravno su nevidljivi dok se možda, opet, u budućnosti Zakon ne promeni, pa steknu pravo, po tom novom budućem, mogućem Zakonu da legalizuju-ozakone kuću...
Sad razmišljam da ih opet (j##š mi mater nenormalnu) upozorim na posledice ako nastave (a nastaviće, siguran sam, mrzim što sam u pravu) da se svađaju i inate sa mnom...😤
Bukvalno mi je iznenadno data mogućnost da im srušim kuću...🤔
 
Poslednja izmena:
Dobrodol za izolaciju moraju da te puste cak i skela da stoji u njihovom moraju da dozvole postavljenje skele i rad.

Kada ti neku frku prave samo im pripreti kucom. :haha:

Pusti ih, kuca je svetinja kakvi god da su. Ja ne bih mogo da uradim tako nesto. Svoje nedaj.
 
Ne nadaj se dobrodol, nema nista pd rusenja njihove kuce. Moze da je nelegalna sto puta, bice uskoro opet neka akcija ozakonjenja da se uzme malo novaca. Uglavnom za fasadu moraju da te puste, oko rusenja nema nista.
 
@dobrodol - stao mi mozak kako se zove ova stvar ali objasnicu ukratko . Skoro ssm saznao da svaka mesna zajednica miri svoje gradjane . Ima ih tri u komisiji a predsednik MZ je glavni . Znaci odes kod njega i kazes mu sta te muci i sta planiras . Onda on sa komisijim ide kod njega i pokusava da uspostavi pomirenje . Onda sednete i zakopate ratne sekire ako je moguce a ako ne krenes drugacije 🤔
 
Banat...
Zove se "mirovno veće"....
Odgovorili su da su oni u pravu i da im ne pada na pamet sa bilo kim, pa ni sa mnom, da se raspravljaju oko nečega....
Pexkap...
Ako podnesem Prijavu, epilog je rušenje, tu nema dileme, potpuno jasno mi je predočeno ako insistiram na Prijavi...
Miksan...
Ne znam šta da radim...
Čak sam saznao da po tom Zakonu iz 2018. ne možeš više rušiti staru kuću pa zidati novu istu, na istim temeljima, moraš projekat rušenja pa građevinska dozvola za novi objekat...
Inspektor mi kaže da ih kontaktiram pismenim putem, da im napišem preporučeno pismo i navedem svoja saznanja, ali da formulišem tako da eksplicitno izbegnem bilo koju vrstu pretnje...
 
Poslednja izmena:
Predoči ti njima šta im se može desiti ako te ne puste da uradiš fasadu.Moje mišljenje je da treba da izvedeš geometra i nakon fasade uradiš i ogradu do njih jer iz tvoje priče o njima ne bi me čudilo da bez ograde oni svašta naslanjaju na fasadu i onda je neminovno da je oštete.
 
Takođe, budi oprezan radi još jedne stvari, a to je da su možda zidovi tvoje kuće postavljeni na samu među ili da čak zauzimaš svojim zidom njihovu parcelu. Geosrbija je prilično precizna, i najlakše ti je da prvo tu pogledaš kuda ide međa.
Ako ide preko tvog objekta, moraš napraviti neku svoju ličnu strategiju, nevredi ti nikakva svađa.
Ako je međa udaljena i pola metra od tvog zida ti si 'na konju' i lako ćeš završiti posao i zaštititi svoja prava preko regularnog geometra.
 
Banat...
Zove se "mirovno veće"....
Odgovorili su da su oni u pravu i da im ne pada na pamet sa bilo kim, pa ni sa mnom, da se raspravljaju oko nečega....
Pexkap...
Ako podnesem Prijavu, epilog je rušenje, tu nema dileme, potpuno jasno mi je predočeno ako insistiram na Prijavi...
Miksan...
Ne znam šta da radim...
Čak sam saznao da po tom Zakonu iz 2018. ne možeš više rušiti staru kuću pa zidati novu istu, na istim temeljima, moraš projekat rušenja pa građevinska dozvola za novi objekat...
Inspektor mi kaže da ih kontaktiram pismenim putem, da im napišem preporučeno pismo i navedem svoja saznanja, ali da formulišem tako da eksplicitno izbegnem bilo koju vrstu pretnje...
To je samo fiktivno resenje, to su radili i kad je bila legalizacija pre par god kao izadje insp gradj i ti platis nekog arihtektu za projekat, inspekcija napise kao zapisnik o rusenju ti prilozis zalbu i ona se legalizuje.
U sustini bilo je nekih 30 ak hiljada za projekat samo da se uzme lova.
Mozda po bg se nesto rusi, pp selima nisam cuo da je ikad nesto sruseno...
 
Pa i do sada su mi urnisali kuću s njihove strane, em je severna strana, em naslanjaju stvari, deca dok su im bila mala, šutirali loptu o kuću, sada uzme crevo za vodu, pa pošto joj je kratko crevo, sa daljine od česme zaliva to cveće u mojim "ukradenim" gumama do moje kuće i poliva i kuću i to obilato...
Prigovorim joj, nisam, nisam, to ti je mokro od oluka...
A kiša nije padala mesec dana, letnje doba...
Uvek imaju izgovor i prave me ludakom....
Da li se time duševno hrane, nemam pojma, zato moram da se savlađujem jer ću na kraju ja biti kriv kao stalno nervozan i besan, neprilagođen i nepodesan , nerazuman za bilo kakvo normalno komuniciranje...
Vidim jutros vratili mi sanduk za piliće odakle su ga i uzeli, i otkačili kera od moje grede od kotobanje...😂
Kada kosi trimerom travnjak, čuješ najlon kako tuče po kući, nemoj koju travku da mora ručno ukloniti...
A moja majka i rođaci, te nemoj da prigovaraš, nemoj da se svađaš, prve ste i jedine komšije...
Ovo je kulminacija takvog ponašanja, nije ovo nastalo preko noći, nego se guralo pod tepih radi "dobrosusedskih odnosa"...😂
Sin njihov je radio kod mene u Firmi, nema ni auto ni vozačku dozvolu, pitam ih da daju makar auto da vozim, kad već njihov omladinac je toliko glup da ne može 7 godina položiti vozački ispit, izlazio je sigurno 30 puta na polaganje, jbg-a, krljam svoj auto plus vozim preko 100 km svaki dan, odbili, treba nam auto, nek kupi on....
Kako da kupi auto ili bilo šta drugo kada ste sinu debilu 28 godina starosti od retardiranih roditelja uzeli obadve bankovne kartice i podižete njegovu platu u celosti, pa mu dajete džeparac po zasluzi ? 😄
Kad su kuću proširivali, niko rođeniji od mene, malo-malo pa zovu na kafu, pivo, pa ajd' da vidiš kako smo ovo uradili, pa da vidiš ono...
Pošto sam uvek bezobrazno iskren, velim ja njima, ne bojte se slobodno radite, ali dajte i meni da , kada skupim pare, odradim i ja moje, "nema problema komšija"...
Eto, vidite da nema problema....😀
 
Poslednja izmena:
Ma kakvo rusenje ja supu sazidao dok je komsija bio u austriji i na kraju supe mozda zadnja 4 metra krov odnosno oluk tacno iznad njegove ograde, pa sto me nisi pito reko ne bi mi ni dao, pa ispekcija pa mirovno vece drz nedaj samo se nisam svadjao, drmi i dan danas na mene, e da da postavim zastitnu mrezu sta ako padne ledenica na njega i tako ja samo vazi vazi on srusice i tako 20 godina
 
Na drugom kraju 1,5 od medje te ograde odaljen objekat grune sneg sa krova iskrivi par cevi eto poruke preko moje il niegove zene da se to ispravi, poceo ja eto njega cuti al popravlja zamnom, a jednom bik 700 kg dobio grceve dali mu neki zeleni kukuruz i jbg ja ga nakljukam lekovima i dam mu balon 5 l rakije valjda ga opilo i padne na ogradu iskrivi aj ponovo poruka, popravljaj
 
Imam njivu pod sumom uzan put nasadili sljive ja ispred kombajna i secem grane prodje kombaj pokosi, dosao gazda sljiva kaze dobro si isekao bil i moje pokosio zito a sto ne bi, sutra dan na mirovno vece zbog par grana reko vazi vazi i na sledecu zimu sve sljive uz put isecem puna prikoloca drva, kad cujem mirovno vece vlasnik sljiva okrivijo jednog u selu jer nosi obucu broj 50 isto ko i ja ima tragovi
 
Nazad
Vrh