New Holland

Vidjeću ima li gdje kupiti blinde za Zmaja 5 slamotresa ako ne nađem, napraviću među letve kao na prošlom TX što su bile.
Nisam do sada nikada montirao blinde, Laverda nije imala, prošli NH isto, a Claas nije ni dočekao žetve, prodan je prije, tako da mi je ovo prvi put da se susrećem sa tim
 
Na kombajnu ne mogu da smanjim i povecam broj obrtaja bubnja i vetra. Proverio sam osigurace, oni su dobri. Zice sam pregledao nisam nasao neko ostecenje. Sta moglo da zeza?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ne znam kako je na tvom, ali vecinom za stelovanje idu motorici na 12v kao za brisace. Ako je tako i kod tebe spojis sijalicu na kontakte motorica, ako svijetli problem u motoricu a ako ne svijetli kvar na instalaciji. U tim motoricima se znaju potrositi zubi pa ljudi rucno steluju.
 
To je bio cest problem na mom tx34. Cesto je znao da izgubi kontak pa sam morao da mrdam zice dok se stelovala brzina obrtaja. Po meni je tondosta kilavo resenje sa tom viljuskom, a pogotovo sa onim zupcanicima kao na zidnom satu.
 
Skini poklopac i skini zupcanik sa motorica i vidi da li okrece kad das komandu na prekidac,probaj klestima vintu na jarmu da li se mrda i da li mazes remenice,jednu i drugu,ako se ne mazu i izduvavaju hoce da zapeknu.
 
Redovno podmazujem i izduvavam kombajn. Buni me sto nece ni broj obrtaja vetra da menja. Gledao sam semu sve ide preko istog osiguraca, nema releja.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Samo uradi kao sto sam ti napisao, za 1 min provjeris sta je otislo. Sa tog jednog osiguraca struja ide na dva prekidaca za stelovanje bubnja i vjetra, i jos otisli u isto vrijeme? Rekao bih da je problem negdje prije tih prekidaca, ali ovako samo mozemo nagadjati.
 
Silen blokove i gume za ladju uzeti original ili moze zamenske? Ljudi me ubedjuju da gume kupim za zmaja i da stavim te, cak i majstor iz firme koji radi new holand kaze da je stavljao na njihive kombajne.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ja sam čuo kod nas u selo da silen blok mala privreda traje bukvalno jedan dan. Tako da nije za igranje sa tim.
 
Ni slucajno zamenski, samo original. Jes da je skup original, al kad se pravilno ugradi traje i traje. Obratite paznju na "paljenje" prilikom montaze.
 
Mislis na silen blokove i gume? Sta konkretno znaci paljenje? Ugao pocetka kretanja ladje?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Paljenje ti je polozaj u kom treba da stoji ladja da bi zategao silen blokove, ako se zatezu, a obicno se zatezu.
Ako ne stoji kako treba, radice, ali ne dugo. Za svaki kombajn postoji tacan polozaj ladje u kom se zatezu silen blokovi.
 
Ja sam čuo kod nas u selo da silen blok mala privreda traje bukvalno jedan dan. Tako da nije za igranje sa tim.
Ja nisam cuo,nego i uverio...onaj iz Indjije nahvalio kao spejsšatl da pravi,a ne silen...raspala se oba nakon mesec dana-a skuplji bio nego original.da se razumemo i fabricki traju sezonu do max dve,ali ono je sramota.
 
Paljenje ti je polozaj u kom treba da stoji ladja da bi zategao silen blokove, ako se zatezu, a obicno se zatezu.
Ako ne stoji kako treba, radice, ali ne dugo. Za svaki kombajn postoji tacan polozaj ladje u kom se zatezu silen blokovi.
Najcesce je to na sredini hoda.kod Laverde na ladji napred ni ne moze drugacije da se zameni i zategne jer ima rupa u sasiji i tu nema greske.zadnje posle stelujes prema prednjima.
 
Nazad
Vrh