New Holland

Tako su i kod nas radili,samo sto je mesto soje isao kuruz,kad se setim kako su im krali kuruze i beli i crni cigani pa sudarali su se nocu po putevima :haha:
 
Jedan deda iz mog sela radio zemlju sa 533 uvek sve na vreme i pedantno ali orano je oko 20cm i to 30god. u nazad
usevi uvek pristojni i solidnog roda
Kad je oboleo dao zemlju u arendu nekom iz susednog sela, godina bila dobra za oranje i on došao pa da "pokaže" kako se ore pusti ga na 35cm možda i jače
Usev nikad lošiji nije bio na toj njivi i to tako već sigurno 5 god.
 
Jedan deda iz mog sela radio zemlju sa 533 uvek sve na vreme i pedantno ali orano je oko 20cm i to 30god. u nazad
usevi uvek pristojni i solidnog roda
Kad je oboleo dao zemlju u arendu nekom iz susednog sela, godina bila dobra za oranje i on došao pa da "pokaže" kako se ore pusti ga na 35cm možda i jače
Usev nikad lošiji nije bio na toj njivi i to tako već sigurno 5 god.
Осетила земља да није деда, нема љубави

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Tako je i jedan moj komšija kupio neki traktor od 125 kS i obrtač sa tri glave i ode da ore i da pokaže drugima kako to može baš baš duboko i išao je sigurno 40cm ako ne i malo više. Posle mi se žalio da se zeznuo jer nije imao nikakav usev te godine na toj njivi. Evo ga sad đubri domaćinski stajnjakom (ima dosta krava i svinja) čak ide i sa kokošijom osokom ali će mu trebati msl godine da bi je vratio u neku normalu.
Inače imam pitanje. Koliko košta nov NH od 80-90 KS? I ako ga neko ima neka mi kaže kako je zadovoljan ili možda ima neku zamerku.
 
Ima Td5.90, prodaje Coric i Agroglobe. Cenu ne znam. 4cil 90ks, 12x12, 3.5t podizna moc, oko 3.8t mase sopstvene. 80ks model imas kod Kejsa 80JX vidi sa NA za cenu i uslove. I jedan i drugi se sklapaju u Turskoj, sto mozda i nije mana jer da je po EU ne bi bili za te novce. Racunaj oko 25+pdv da ce te kostati +-.

Pravi traktori krecu od t5 serije, pa na dalje, ali i cena je onda mnogo visa.
 
Armatrac, tumosan, hattat svi su 100ks i svi su tu oko 25+pdv. Arma i htt su Perkins 102ks a tumosan ima svoje motore (valjda).
 
Bojceticu nisam ja vise tamo de mislis da jesam. :osmeh:
Ako vec gledate traktor gledajte koliko ima SOPSTVENE mase bez tegova, nesto mi se bas ne svidjaju ti cisti turci koji imaju tegove i u prednjim felnama da bi dostigli 4,5t mase + tegovi napred + tegovi u zadnjim felnama.
Druga stvar ne budite lakomi kod dodatne opreme kao sto je digitalna klima, hidraulicno stelovanje dubine desne poluge i slicno, to posle par godina vise skodi nego sto pomaze.

Trazite traktor sa hidro reverzerom koji ide bez kvacila.
 
Jedan deda iz mog sela radio zemlju sa 533 uvek sve na vreme i pedantno ali orano je oko 20cm i to 30god. u nazad
usevi uvek pristojni i solidnog roda
Kad je oboleo dao zemlju u arendu nekom iz susednog sela, godina bila dobra za oranje i on došao pa da "pokaže" kako se ore pusti ga na 35cm možda i jače
Usev nikad lošiji nije bio na toj njivi i to tako već sigurno 5 god.
Montoya. jel' Drinska zemlja u pitanju, tj blizu rijeke?
 
Armatrac, tumosan, hattat svi su 100ks i svi su tu oko 25+pdv. Arma i htt su Perkins 102ks a tumosan ima svoje motore (valjda).

Motori u tumosan je isti kao u tim new hollandima najniže klase. Ima u susedno mesto new holland TD5 od 95ks i upoređivali smo sa tumosan i 90% traktora je isti sa drugačijom maskom i jako malo razlike u kabini. Nemojte biti skeptični prema turcima jer za dosta poznatije marke rade dosta delova ili ceo traktor. I tu u selu jedan kupio novog new hollanda tog TD 5 i 2-3 puta nosili kamionom u servis jer nisu mogli da nameste na terenu pa se nije reklamirao.
 
A imaju oni i seriju T4? Do koliko konja su oni? Msl meni bi odgovaralo od 75 do 90KS. A kakvi su vam u radu, kako su se pokazali?
 
T4.65 65ks | T4.75 78ks | T4.85 88ks | T4.95 97ks | T4.105 106ks sa dodatnim oznakama V/N/F vocarsko vinogradarski...
Druga serija PowerStar ima 3 tipa T4.55 T4.65 I T4.75.. :osmeh:
 
Ja imam td5.75 . 2015god sam ga uzeo .za sad ima 1000 rč. Od kvarova je bilo stelovanje reverzera jer je iskakao iz rikverca , pa zamenjen semering na zadnji desni točak i promenjena instalacia sa jednim farom zbog jedne sitnice jer nije radilo kratko svetlo na taj far. Sve ovo je odrađeno u garanciji .traktor je komplet made in turkey. Za sad je ispunio očekivanja . Ja sve radim sa njim od sejanja,prskanja oranja tanjiranja itd..a cena je onda bila 27700 plus pdv na tri godine sa uračunatom kamatom.
 
Caran jel taj td5.75 može da radi sa dvobraznim prevrtačem ili ima snage za trobrazni? Mislim u nekoj srednje teškoj zemlji.
 
Nazad
Vrh