New Holland

Ala deru.Većina majstora po nekom zakonu radni sat računa 500 dinara mada ko još poštuje zakone i pravila.Tu su da se krše.
 
Мени је Титан тражио да ми среди ручну кочницу на кејсоњи, јер јако слабо кочи, а без ње не можеш оставити трактор на неком мањем нагибу, јер не кочи кад га убодеш у било коју брзину, око 2400 евра. Кад сам их питао побогу па зашто 2400 евра, када делови коштају цирка 400 евра, а они ће ми на то одговорити, трактор треба да се цепа на пола, биће код нас око 6 дана, радиће три радника, а радни сат кошта 18 евра по раднику. Значи њих посао тј. руке коштају 2000 евра, плус морам да платим превоз до новог сада око 100+ евра....па пре ћу га сам поцепати и са механичарем наместити за цирка 700 евра ручну кочнцу....

18 евра сат, па нисмо у немачкој сунце ти пољубим.....

Да ти странци им душу ваде, за тако кратко време, а поготово оне мрље французи, они си најгори....
 
Tako i treba samo neka vam meru uzimaju kad ste ovce treba i da vas sisaju.Dinar das da udejs u kolo a dva da iz njega izadjes
 
Ne mozes porediti IMT od 60 ks i traktor od 200 ks . Imt to ni ne proizvodi.
a dok ih je proizvodio češće su bili na klocnama nego na točkovima :haha:
možemo još jedino na fotografiji da ih vidimo ili u Smederevu ispred topionice

- - - - - - - - - -

Мени је Титан тражио да ми среди ручну кочницу на кејсоњи, јер јако слабо кочи, а без ње не можеш оставити трактор на неком мањем нагибу, јер не кочи кад га убодеш у било коју брзину, око 2400 евра. Кад сам их питао побогу па зашто 2400 евра, када делови коштају цирка 400 евра, а они ће ми на то одговорити, трактор треба да се цепа на пола, биће код нас око 6 дана, радиће три радника, а радни сат кошта 18 евра по раднику. Значи њих посао тј. руке коштају 2000 евра, плус морам да платим превоз до новог сада око 100+ евра....па пре ћу га сам поцепати и са механичарем наместити за цирка 700 евра ручну кочнцу....

18 евра сат, па нисмо у немачкој сунце ти пољубим.....

Да ти странци им душу ваде, за тако кратко време, а поготово оне мрље французи, они си најгори....
a ti si sigurno to već radio i znaš da je to lak posao?
 
Kako mi se cini da Galicije ima problema s lopovskom firmom posto (koliko ja znam) racuna se sat servisa a ne satnica radnika. Dakle. Radio jedan radnik ili njih trojica sat servisa je 18€ i tocka.

E, sad, to sto ce jedan radnik nesto raditi 3 dana to je druga stvar ali isto tako nije moguce da trojica isti posao urade u jednom danu.
 
Meni je na mom case 105 jxu na 900 sati otisao lezaj na menjacu i napravio havariju. Placeno 3700 e delovi i 1700 e servis plus mesec dana bez traktora i plus 100 e sleperica. I pored svih servisa garancija nije uvazena zato sto je napunio 2 godine, a garancija je 1000 rc ili godinu dana. Posle poravke curi ulje na jednom mestu koje oni i posle nekoliko poziva nisu radi da dodju i poprave.
 
Браниславе и Цицморић то ценим код људи,као што сте ви,реални и искрени,платили сте тракторе сувим златом али вас није срамота рећи шта на њима не ваља и колико уши отпадају од поправака,а не као неки,као да су купили свемириски брод који се никад не квари и сву памет света покупили пљувајући по тракторима за мало скромније платежне моћи,Имт,Раковица,Мтз а из таквих су јуче изашли....Још једном свака вам част..
 
Branislave, i meni je garancija na IMT bila godinu dana ili 1000 radnih sati, ovisno koji se uvjet prije ispuni.

Nisu ludi da daju garanciju 1000 radnih sati bez vremenskog ogranicenja a neko 1000 radnih sati ne napravi ni za 5 godina rada ;)

Isto tako i pise da je ocekivani radni vjek traktora 7 godina i da je traktor u potpunosti iskoristen ako radi 1000 radnih sati godisnje sto u prevodu znaci za IMT: Kad traktor napravi 7000 sati valja ga mjenjati novim. U danasnje vrijeme je ovo jeko smjesno ali kad bolje razmisli covjek, znali su oni kakve strojeve prave i dobro su ih isprojektirali za 7 000 radnih sati ;) ;) ;)

Onda se i nije cuditi strancima sto oni prodaju "nove" traktore nama koji smo navikli terati traktore stare 10-12-15 i vise godina. Sve ima svoj radni vjek i jasno je da se nesto moze i potrgati tokom rada. Ni jedan covjek nije bez mane a kamo li stroj. Nema nista lose u tome sto ljudi priznaju da im se i novi strojevi kvare nego mi smeta sto postoje kvarni ljudi pa naplacuju servise i djelove da ti samo na spomen servisa bude muka.
 
Горане, то је безобразлук, јер они треба само да замене проклете три ламеле, како би ручна радила и траже зе то 2000 евра. Бранислав је написао колико је његов квар био много већи и да су му узели мање за руке, а трактро је био код њих 1 месец. Требали су да кажу зато што вам је тратор стар 16+ година, то ће вас коштати више, јер ето ми њих више не радимо. јер их је време прегазило (у преводу купите нов). Иста фирма некдашњи ВАЈТ данашњи Титан...
 
Hteli su oni meni da izadju u susret i daju traktor na koriscenje dok je moj na popravci samo ja nisam hteo. :haha:
Cena po danu bi iznosila samo 250 e i to za starog kupca. Lepo da ne moze lepse biti.:cool:
 
Људи може човек и некако да покрије цену сервиса ако има веће газдинство,већи обрт новца или шта већ,иако деру ненормално ал шта је ту је,ушао си у то коло...Али да трактор стоји,месец,два,три то не могу да сварим,то је скоро једна сезона ударног посла за трактор..још ко има стоку.....Стварно не знам,аматеризам је невероватан.
 
Pravi majstor ce uvek zavrsiti svoj deo posla najbrze sto moze jer ceni svoje a i tudje vreme.Problem je najcesce sa delovima kojih nema pa se isti cekaju il sa strankom koja mudruje i kalkulise i trazi neka jeftinija resenja koja gotovo uvek ispadnu nakaradna i problematicna.Kad se kupe ove savremene strane masine tu se u startu treba ukalkulisati cena servisa koji vise nije jednostavan i lak kao sto je bilo pre sa domacom masinerijom.Dakle kos e u to kolo hvata neka spremi budjelar za troskove koji nece biti ni mali ni jeftini jer je tu elektronika zaduzena za mnogo stosta sto je nekada moglo rucno i na uvce
 
kod mene na jxu 105 se cuje neka buka kada ide cetvrtom ali nisam se jos usudio da kontaktiram servis ::novac::
 
@gabi
Sto pre zovi servis. Drugar je napravio havariju na autu sa menjacem sto je terao "jos malo". Umesto 100e, morao je komplet menjac nov staviti.
Koji menjac imas u JXU 12x12 ili 24x24?
 
Nazad
Vrh