New Holland

Imao sam prvi "ozbiljniji" kvar na svom New Hollandu. Jesenas se pojavio pistavi zvuk iz menjaca prilikom voznje u 4 najvece brzine. Preko zime nije bilo izvodljivo da se odnese na servis zbog promene distributera ove marke. Celu prolecnu sezonu sam sa njim odradio tako da nisam koristio te poslednje 4 brzine, a u radnim brzinama i u prve dve transportne brzine se taj zvuk nije cuo.

Posle zetve je traktor odnet na servis i rasklopljen je i utvrdjeno je da je propao jedan lezaj u menjacu. Kvar je otklonjen i danas smo traktor dovezli kuci.
 
Bogte pa jel ga od plastelina prave,majku mu.
Kod nas nema case da mu nije otisla prednja vuca,ista korporacija,isto sranje...
 
Moguce da je tako ali se kod Rusa to resi sa daleko manje novca dakle sto dalje od tih stranih krsina koje su rupe bez dna.
 
Nisam ni ja odusevljen sto se desilo ovo, ali nisu ni drugi proizvodjaci bolji. Kod nas u okolini ima dosta zelenih traktora u raznim nijansama. Od onih najsvetlijih pa onih srednjih i onih najtamnijih i mogu vam reci da se i na njima isto desavaju sranja. Kvalitet je odavno umro kod svih proizvodjaca.
 
Нема више квалитета. Прављени су да трају одређен број сати и после тога се продају. Па погледајте само огласе у иностранству све су то трактори са пар хиљада сати и пар година стари. Мислим што би неко продавао трактор стар 2-3 године, да нема неки квар који је бога оца скуп, а он може још неко време код нас јелте да иде док не стане или код њих, јер се и код њих купују половњаци.....Све се огледа у профиту тих фирми....
 
Na NH T-5060 na skoro 5000 rh ošli kugl zglobovi između klipa hidrauličnog volana i krajnika spone. Orginal komplet (samo tako moš kupit) krajnik spone i taj kugl zglob oko 2000 kn za svaku stranu tj. x 2 = 4000 kn. Zamjenski sam kugl zglob (bez krajnika spone) oko 450 kuna. Tečaj 1 euro oko cca 7,5 kn. I kaže održavanje (i dijelovi) nije skupo. ::lose::
 
Nazad
Vrh