Navigacija u poljoprivredi



Ma ma jbg , ni oprema nije za dz... bez obzira sto ih pravim.

Ali spas , uzivanje raditi.

Sent from my Mate 50 Pro
 
A koliko je izvodljivo koristiti je na dva traktora? Ne mislim u isto vreme nego tipa setva,prskanje i spartanje ide sa jednim. A kasnije oranje spremanje i vestak sa drugim traktorom. Da li mogu da se postave neke osnovne stvari pa kad zatreba samo prebaciti volan display i prijemnik signala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Trimble ima tu mogućnost jer sam ja pitao, znači postave se volani, senzori, mislim čak i tableti u oba traktora, ali za tablet nisam siguran i onda se antena seli samo sa jednog na drugi kako zatreba, ali to je priča cca 15000 - 20000 eura. Kod JD Autotraca je ista priča, ali isto užasne cifre, sa tim da JD je baš počeo ići u krajnosti, tipa traktor ima pripremu za navigaciju, a ekran unutra je zaključan za Autotrac, sama aktivacija tipa 2000 eura i takve slične stvari...
 
Tako nekako, e sad koja je krajnja cijena i razlika da imaš jednu antenu ili dvije, ne znam.
Kod Trimble možeš kupiti sve zasebno, a kineske recimo dolaze u komadu kao komplet postava, znači volan, senzor, tablet i antena.
 
Pozdrav ljudi treba mi savet. Da li ste kupovali navigaciju (volan i ostale komponente) preko konkursa (ako znate i koji je) ili ovako samostalno. Razmisljam da ugradim FJD, dobio sam preporuke ali ne razumem se. Kazu ljudi da im je zao sto nisu pre uzeli.
 
Proveri i označi sebi koja ide na koji pin na jednom i drugom konektoru.Kupiš novi kabl sa širmom i zalemiš ga isto tako.
Ako ti je oštećen kabl na jednom mestu možeš takođe da ga isečeš tu i izbaciš oštećeni deo kabla,spojiš žice po bojama i staviš termobužir da ne može doći u dodir s vlagom.
 
Da li neko ima kombinacij Aragov LT navigator i Arag bravo 180s?
Ne mogu da dobijem brzinu sa navigacije na displeju Brava.
Na Bravu je podešeno da je senzor brzine GPS jedinica al je ne prepoznaje.Ne znam da li u LT ima opcija da se dozvoli bravu čitanje brzine.
Nešto me zeza senzor na točku prskalice pa bi to premostio sa GPS om,ne mogu da radim u automatskom modu bez brzine samo u manuelnom.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta znaci ali bi ovaj video mozda mogao da pomogne oko razumevanja pid regulacije.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh