Navigacija u poljoprivredi

Imao netko problem na chc da javi grešku da je izgubila vezu sa kontrolerom? Na samom završetku zatvaranja brazde mi se to pojavilo, ne vidim grešku da se kabal koji odspojio ili nešto ..
 
Proveri kabel na volanu. Meni se bio otpustio....

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Pod uslovom da znaju...

Kad je drugar kupovao navigaciju ja sam ga savetovao da uzme domaću. Pita zašto, zar fabričke nisu dobre? Ja mu odgovorim da će neminovno doći vreme kad će se masovno pojaviti kineske navigacije sa niskom cenom koja će biti i povoljnija od domaćih. Ali za njih neće biti dobre podrške jer će svako ko radi neku prodaju u poljoprivredi (promoteri, trgovci, mehanizatori...) raditi uvoz tih navigacija i pokušati da iskoristi šansu jer će navigacije postati normalna stvar i potreba kao što je potrebno da se ima npr. prskalica. Oni će znati da je uvezu, ali mnogi od njih slabo znaju elektroniku, informatiku i onda od podrške nema ništa... A ovi domaći kad je već prave znaju kako funkcioniše svaka celina i onda nije problem da se nađe greška ako se nešto iskundači...
 
Ako sam nevidljiv ne vidi se da postoji.Lozinku nemam, nije zaključano kao ni većina baznih stanica koje sam koristio dok nisam imao svoju.Rtk2go je besplatan signal na celom svetu pa sigurno jako vole nas koji hoćemo da budemo nevidljivi. 🤣
Pisali smo zahtev za invisible mod kada smo registrovali bazu i odobrili su ga a isto tako mogu i da ga uklone, njihova volja jer signal ide na međusobno deljenje.
Ako placas RTK2GO onda si vidljiv ali nitko ne moze da koristi tvoju baznu stanicu, ili vjerojatno moze biti i nevidljiv , ako je besplatno kao sto postoji oko 50 baznih stanica oko tebe onda nije ni nevidljivo a i moze da koristi tvoj signal tko hoce , ustavari RTK2GO je napravio jedan kanal za sve te bazne stanice pod nazivom serbian north ili tako nesto i ako se nakci netko na taj kanal rtk2go mu preusmerava automatski najblizu stanicu.
Gledao sada , u ovom momentu ima 51 baza ukljucena , ovo je samo djelic slike
stanice.png
 
Poslednja izmena:
Nemožeš kod njega biti nevidljiv, sem ako neplatiš.
Inače, sve ove ostale baze su moje, tj. od mojich mušterija, i u jednom trenutku će postati nedostupne.
 
Saljes na centipede i ne vidljiv si ako ne registrujes baznu, al opet ne usporava ti niko baznu, sto bi bila skrivena?

Mada generalno fer bi bilo i od tih sto se kace da podele koliko toliko troskove bazne.
Nije ni tebi sa neba palo.

I da stane opet podelite troskove nove i svi zadovoljni.

Sent from my Mate 50 Pro
 
I na centipede ti je isto, druga prica ako imas placeni na rtk2go ili nekom drugom ili na neki drugi nacin imas svoj caster(staticka IP itd.
 
Nemožeš kod njega biti nevidljiv, sem ako neplatiš.
Inače, sve ove ostale baze su moje, tj. od mojich mušterija, i u jednom trenutku će postati nedostupne.

Ja mislio da su sve informaticari seljaci , iznad prosecno informaticko znanje napravili sami baze 8-) , i EU kaska za vama ovdje problem seljacima konektovati se na server i naci GPS poziciju da slikas kulturu ili sta radis na njivi i posaljes , radi poticaja :haha:
 
Realno 10 ljudi u celoj Srbiji ne znam dali je napravilo samo, ostale su kupljene od tih 10

Preko zime kad ste dokoni, citajte,kopajte po netu ,eksperimentisite...

A nikakvo mudro slovo...
Ja mislio da su sve informaticari seljaci , iznad prosecno informaticko znanje napravili sami baze 8-) , i EU kaska za vama ovdje problem seljacima konektovati se na server i naci GPS poziciju da slikas kulturu ili sta radis na njivi i posaljes , radi poticaja :haha:

Sent from my Mate 50 Pro
 
@tesla Ne vide se ostale bazne od mog proizvođača već se samo moja vidi.Nisu platili ništa kao ni ja.
Koliko me sjecanje sluzi kad imas svoju besplatnu bazu na RTK2GO dobijes pasvord da se mozes konektovati za RTK signal , mislim prije si se ako nemas bazu mogao konektovati na neku bazu bez passvorda , u novije vrijeme mozes da se konektujes na RTK "neciju" bazu ali moras da imas umjesto passvorda email adresu i to validnu adresu(izgleda) , ili nema nista od besplatnog koristenja sto se RTK2GO tice, tako da oni mogu da prate tko koristi , nije u pitanju anonimus.
Sto se tice baze nema usporavanja ili nekog problema jer jedan te isti signal RTG2GO proslijedjuje svima sa te baze , to postaje problem RTK2GO a ne te baze a i realno zasto bi se neko kacio sa drugog kraja planete.
 
Konačno pala odluka,naručio chc nav.Ako sve ide po planu sledeće nedelje ugradnja.Jedno što mi nije jasno,i o čemu baš dugo razmišljam a ne mogu da ukapiram.Kako odredjuje kraj parcele,to jest uvratina kad se radi popreko,kako zna dokle je parcela a gde počinje put?Imam dosta parcela gde je put već ušao kod mene.
 
Nazad
Vrh